Aktuality

01
08

Postupující ze skupiny A

Dnešním dnem dohrála na olympijském turnaji skupina A. První a druhé postupové místo si zajistilo Španělsko, respektive Srbsko. Těmto týmům pomohly k postupu i dvě hráčky ZVVZ USK Praha, jmenovitě María Conde a Dragana Stanković.
31
07
Reprezentace

Drama v Klatovech

České reprezentantky do 18 let odehrály čtvrtý zápas turnaje FIBA Challenger v Klatovech. Proti Turecku si Lvice v závěru vybojovaly vítězství, o to cennější, že proti tak silnému soupeři.
30
07

Basketbal pod olympijskými kruhy

Ženský basketbalový turnaj dnes nabídl čtyři utkání. Favorité jednoznačnou hrou dovedli své týmy k vítězství. Belgické i americké hráčky si už zajistily jistotu čtvrtfinále. Pro Američanky se tak rýsuje možnost získat již sedmé zlato z olympijských her v řadě.
29
07
Reprezentace

Vítězství pro U18

České reprezentantky se dočkaly vítězství. Ve třetím utkání challengeru U18 hraného v Klatovech porazily Irsko rozdílem 28 bodů.
29
07

Druhé kolo olympijských duelů

Dnešním dnem pokračoval ženský basketbalový turnaj v Tokiu. V úvodním utkání favorizovaná Kanada jednoznačně přejela Jižní Koreu. Z pohledu fanoušků ZVVZ USK Praha bylo druhé utkání velice zajímavé. Proti sobě nastoupila letošní posila Dragana Stanković a Španělka María Conde.
28
07
Reprezentace

Lvice U18 nevyhrály ani ve druhém utkání

Českým reprezentantkám na domácím challengeru v Klatovech stále není přáno. Ani ve druhém utkání nedosáhly na výhru a podlehly Maďarkám o 24 bodů.
27
07
Reprezentace

Smolný začátek pro U18

Česká basketbalová reprezentace vstoupila do FIBA Challengeru U18 v Klatovech vysokou prohrou proti favorizovaným Srbkám. Už zítra si však mohou hráčky vedené Viktorem Prušou zlepšit bilanci v zápase proti Maďarsku.
27
07

Druhý hrací den v Tokiu

V Japonsku dnes pokračoval basketbalový turnaj žen čtyřmi zápasy. Velké překvapení se odehrálo hned v prvním zápase, kdy domácí hráčky zaskočily favorizované Francouzky. Další duely byly také dramatické, vítěz však překvapující nebyl.
26
07

Olympijský basketbal zahájen

Dnes ráno byl zahájen olympijský basketbal žen. Ve tři ráno středoevropského času proti sobě nastoupily týmy Jižní Koreje a Španělska. O sedm hodiny později svou pouť pod pěti kruhy zahájily Srbsko a Kanada.
22
07
Euroliga

Ženská euroliga zná své účastníky

Ve včerejším prohlášení FIBA Europe došlo k oznámení všech přihlášených týmu do sezóny 2021/2022 Euroligy. Z celkového počtu 20 týmu má účast v základní části 14 týmů zajištěnou. Mezi nimi i ZVVZ USK Praha. Zbylých 6 týmů si zahraje kvalifikaci o dvě postupová místa.
20
07
A-tým

Hráčky ZVVZ USK Praha pod olympijskými kruhy

V pondělí odstartuje v Tokiu olympijský basketbalový turnaj žen. Ve třech skupinách na sebe narazí celkem 12 týmů. Do další fáze postoupí družstva na prvních dvou místech, k nim se přidají dva nejlepší týmy na třetím místě.
17
07
Reprezentace

Jednoznačná výhra U20

Hladkou výhru si na závěr Challengeru v maďarské Šoproni připsaly basketbalistky U20. Český tým si poradil s outsiderem turnaje Irskem 118:60 a na turnaji obsadí třetí místo za suverénním Maďarskem a druhým Srbskem.
16
07
Reprezentace

Lvice U20 nestačily na favorita

Ke svému čtvrtému zápasu nastoupily basketbalistky Česka v Šoproni proti Maďarkám. Domácí tým zabral hlavně ve druhé a třetí čtvrtině a mohl tak zapsat další vítězství v challengeru, tentokrát 82:68.
14
07
Reprezentace

Lvice U20 podlehly Srbsku

Až ve třetím utkání na Challengeru U20 v maďarské Šoproni našly české basketbalistky přemožitele, když podlehly Srbsku 76:85. Po třech zápasech ve stejném počtu dnů si dopřejí Lvice zasloužený odpočinek, v pátek vyzvou v 19:30 domácí Maďarky.
13
07
Reprezentace

U20 vedou maďarský challenger

Reprezentantky do 20 let vyhrály i druhý zápas v Maďarsku, když zvládly dramatickou koncovku a porazily Španělsko o 3 body. Z Lvic spadla nervozita ze včerejšího utkání a s dvěma výhrami tak průběžně dominují ve své skupině.