Aktuality

13
08

Nový ročník přináší nové logo

Renomia ženská basketbalová liga odstartuje svůj již 28. ročník a díky úspěchům posledních let (6. místo na MS mužů 2019, 2. místo na MS žen 2010) a popularizaci basketbalu, se Česká basketbalová federace rozhodla změnit svoji identitu.
10
08

Euroligové losování online

Zajímá vás, jaké týmy se do následujícího ročníku ženské Euroligy přihlásily? Jste zvědaví, které týmy se představí na Královce? Nebo kam ZVVZ USK Praha pojede bojovat o body? Euroleague Women představí pár zajímavých novinek. Jaké to budou a mnohem více se dozvíte 17. srpna dopoledne.
06
08

Čtvrtina základní části WNBA je za námi

O doby, kdy začal letošní značně upravený ročník WNBA, se odehrálo 5 kol. Podívejme se na poslední novinky, které se v zámoří odehrály.
04
08

Modelky pro nový vzhled českého basketu

Český basketbal prochází velkou vizuální změnou. A není se čemu divit, basketbal v České republice je na vzestupu a proto si zaslouží i specifickou identitu.
01
08

basketbalistka roku - Kateřina Elhotová

Tradiční bilancování letošního basketbalového roku by mohlo být kvůli nedohrané sezóně z důvodu šíření nemoci covid-19 lehce rozpačité. Nenaplněné ambice klubové či osobní, kterým chyběl tolik důležitý vrchol, však přebíjí začátek sezóny 2019/20. Šesté místo mužské reprezentace na mistrovství světa a vyrovnání historického maxima mezi světovou elitou je nejzářivějším bodem českého basketbalu posledních let.
31
07

Letem světem WNBA

Máme za sebou téměř kompletní třetí kolo WNBA a nečekaný tým na chvostu, stejně tak i na prvním místě.
27
07

Souhrn prvního kola WNBA

V sobotu odstartovala zámořská WNBA. V prvním kole, které se odehrálo během minulého víkendu, jsme byli svědky překvapivých výsledků. Shrnutí jednotlivých zápasů přinášíme níže.
23
07

Karanténa v karanténě

Tak by se dala pojmenovat situace, která panuje na Floridě, konkrétně v IMG Akademii. Pohled do zákulisí přináší hráčka ZVVZ USK Praha a Connecticut Sun, Alyssa Thomas.
20
07

Dvě zástupkyně USK v WNBA

Již tuto sobotu začne značně upravený ročník WNBA. Jak jsme vás informovali, základní část se zkrátí, veškeré zápasy se odehrají na jednom místě a bez diváků. Server WNBA přinesl před začátkem nové sezony zajímavé pohledy do jednotlivých týmů. Fanoušky ZVVZ USK Praha určitě zajímá Connectitut Sun, za který hrají Alyssa Thomas a Brionna Jones.
16
07

Ženský basket zná svůj rozpis

Určitě jste postřehli, že Renomia ŽBL má svůj rozpis zápasů. My vám přinášíme detailnější pohled na celou sezonu 2020/2021. Koukneme se na to, kdy bude první rozskok letošního ročníku nejvyšší ženské soutěže, kdy se představí Lvice v kvalifikaci na Eurobasket 2021, kdy se utkají české kluby v play-off a kdy by mohl být znám vítěz. Také vám prozradíme, jaké dny si označit v kalendáři, abyste nepropásli vrchol ženské sezony, tedy Mistrovství Evropy. A samozřejmě, kdy se můžete přijít podívat na Královku na ženskou Euroligu.
13
07

Začátek zámořské ženské basketbalové ligy se blíží

Jako nejpravděpodobnější se jeví možnost zahájit letošní ročník WNBA 24. července v IMG akademii na Floridě. Tam se odehrají všechny zápasy jak základní části, stejně tak i celé play-off. Jak už jsme vás informovali, základní část bude zkrácena z 36 na 22 zápasů. Vyřazovací část zůstává beze změny.
10
07

mladé lvice z USK

Včera začal již třetí přípravný kemp Lvic do dvaceti let po pandemii koronaviru. V jeho výběru se objevily i tři hráčky z USK, jmenovitě Anna Merhautová, Tereza Halátková a Kateřina Zeithammerová. Holky jsme poprosily o pár odpovědí a vy si můžete přečíst, jaké otázky padly a jak na ně holky odpovídaly.
07
07

Legenda euroligových palubovek

Natália Hejková je jméno, které rezonuje ženskou Euroligou více než 20 let. Když v roce 1999 vyhrála svůj první titul se slovenským Rožumberkom, nikdo si nedokázal představit, jak dlouhou a úspěšnou cestu ještě slovenská trenérka absolvuje.
03
07

Basketball Prague Open

USK Praha za podpory hlavního města Prahy uspořádá v hale Královka mezinárodní basketbalový turnaj, kde chce dát možnost všem dívkám věkové kategorie U14, aby si zahrály basketbal v hale, kde hraje jeden z nejlepších týmů ženské Euroligy.
30
06

Letní dovolené

Léto se pomalu přiblížilo a tak jsme oslovili naše hráčky, aby nám řekly, co mají před novou sezonou v plánu. Všechny dostaly 3 stejné otázky a podle odpovědí jsou spíše milovnice tepla a každá z nich má jinou představu o vysněné dovolené.