Aktuality

05
03
Renomia ŽBL

Souboj prvního s druhým

V posledním kole Renomia ženské basketbalové ligy přijely Žabiny na Královku. Brněnský tým je s jednou porážkou, kterou mu uštědřil ZVVZ USK Praha v 9. kole, na druhém místě. Zápasy těchto týmů jsou vždy napínavé a dnes to bylo ještě okořeněné sousedním postavením v tabulce.
04
03
Euroliga

Finální termíny play off ELW

Po středečním zasedání FIBA Europe se ZVVZ USK Praha dozvědělo, kdo bude jeho novým soupeřem ve čtvrtfinále. S italským Schiem se měl pražský tým utkat naposled před dvěma lety v téže fázi soutěže. Tenkrát však byla přerušena kvůli začátku covidové pandemie.
02
03
Renomia ŽBL

Jednoznačné vítězství proti KP

V dohrávce 16. kola Renomia ženské basketbalové ligy proti sobě nastoupily ZVVZ USK Praha a KP Brno. Hosté o víkendu jen těsně prohráli v Českém poháru a možná proto jejich hra nebyla taková, jak jsme od nich zvyklí.
02
03
Euroliga

Začínáme doma proti Schiu

Na dnešním mimořádném zasedání FIBA Europe bylo rozhodnuto o vyřazení ruských celků z evropských soutěží. To samozřejmě má vliv i na ženskou Euroligu, kterou musí opustit tři celky včetně favorita na titul UMMC Jekatěrinburg. S vládcem ženských palubovek posledních let soutěž opustí také Dynamo Kursk a MBA Moskva.
28
02
Euroliga

Jak to bude dál v ELW?

K zásadní události došlo v dnešních podvečerních hodinách. Mezinárodní basketbalová federace FIBA informovala své členy o středeční schůzi, na které se rozhodne o ruských týmech nejen v ženské Eurolize, ale i o případné změně formátu nadcházejících zápasů play off.
26
02
Renomia ŽBL

Trutnov porážíme hladce

V sobotním utkání ZVVZ USK Praha přivítalo na Královce v 17. kole Renomia ženské basketbalové ligy Karu Trutnov. Severočešky mají na kontě v letošní sezóně pouhou jednu výhru a skvěle rozjetá mašina vedená paní trenérkou Natálií Hejkovou na tom nehodlala nic měnit.
25
02
Euroliga

Osmička nejlepších

Osmička nejlepších týmů ženské Euroligy zna své soupeře. Ve včerejší dohrávce mezi BLMA a Avenidou zvítězil španělský celek a tím stanovil finální umístění týmů ve skupině A. Tím byl také odstraněn poslední otazník, na koho ZVVZ USK Praha narazí v play-off.
24
02
Euroliga

Kde a kdy začne play-off ELW?

K dokončení základní části ženské Euroligy chybí dohrát poslední utkání. Z pohledu ZVVZ USK Praha je to také klíčový zápas, který rozhodne o tom, z jakého místa se postoupí do další play-off. Na stole jsou po včerejších dohrávkách dva scénáře.
19
02
Euroliga

šance na druhé místo žije

Dohrávkou skončila skupinová fáze ženské Euroligy pro ZVVZ USK Praha. V domácí hale na Královce porazily TTT Riga a šance na druhé místo je stále živá. Dvacetibodovou výhru přinesla precizní a hlavně čistá obrana a trio Jones, Thomas a Conde.
16
02
Renomia ŽBL

26 minut a padla stovka

V dohrávce čtvrtého kola Renomia ženské basketbalové ligy se utkal první tým s posledním. ZVVZ USK Praha jako jasný favorit utkání nedovolil žádné drama a od prvních vteřin šel za vítězstvím. Strakonice sice po dvou minutách srovnaly skóre, pak domácí přeřadily rychlost a dovedly utkání do vítězného konce.
14
02
A-tým

Kvalifikace na MS a hráčky ZVVZ USK Praha

Hned trojice hráček mistrovského celku ZVVZ USK Praha nastoupila do kvalifikačních zápasů Mistrovství světa. To se odehraje na konci letošního září v Austrálii. Domácí tým jako pořadatel a Americký celek jako vítěz letních olympijských her mají účast jistou.
11
02
Renomia ŽBL

Sedm statečných připisuje výhru

V dohrávce 14. kola Renomia ženské basketbalové ligy mezi ZVVZ USK Prah a Basket Slovanka nastoupil úřadující mistr bez řady opor. Americké hráčky Brionny Jones a Alyssa Thomas, také srbská pivotka Dragana Stanković do utkání nenastoupily kvůli plnění reprezentačních povinností. I přes absenci velkých hvězd domácí nedopustili žádné drama.
08
02
A-tým

Porce domácích zápasů

ZVVZ USK Praha čeká porce šesti zápasů a všechny se odehrají na domácí palubovce na Královce. Kromě pěti utkání v Renomia ženské basketbalové lize se netradičně v sobotu odehraje dohrávka Euroligy.
05
02
A-tým

Vyo o letošní sezóně

Dlouholetá opora ZVVZ USK Praha a reprezentační rozehrávačka Tereza Vyoralová nám odpověděla na dvě jednoduché otázky ohledně letošní sezóny.
01
02
Euroliga

Důležité vítězství v Benátkách

Vyhrát a živit šanci na druhé místo ve skupině A, to byl cíl paní trenérky Natálie Hejkové před zápasem v Benátkách. Tím by si také ZVVZ USK Praha zajistil nejhůře třetí místo. V neprospěch pražského týmu bohužel hrál dlouhý herní výpadek, který byl způsoben odklady tří zápasů, včetně jednoho euroligového.