Aktuality

08
03
Reprezentace

Los pro Lvice

Po skvělé kvalifikaci na letošní ženský EuroBasket se Lvice dozvěděly jména soupeřů, proti kterým se utkají na cestě k vysněnému titulu. V živém přenosu z Valencie jim los přisoudil skupinu, místo a soupeře.
05
03
Renomia ŽBL

Zápasy o medaile na RENOMIA Final 4 odloženy

Český pohár basketbalistek zatím nepozná ani jednoho z medailistů. Dnes se měly v Chomutově odehrát zápasy o 3. místo a finále, ale vyvrcholení RENOMIA Final 4 bylo z preventivních důvodů odloženo. V jednom z účastnických týmů se vyskytlo podezření na výskyt covid-19.
04
03
Renomia ŽBL

Jednoznačné semifinále Renomia ČP

Po šesti letech se vrátil ZVVZ USK Praha do Renomia Českého poháru žen. Od úvodních minut semifinálového utkání proti BLK Slavia Praha bylo jasné, že si svěřenkyně Natálie Hejkové přijely pro prvenství v tomto ročníku.
03
03
A-tým

Šestnáctiletá šampionka trojkařek

Finálovým kolem vyvrcholil turnaj v dovednostních soutěžích 3PT Challenge RENOMIA ŽBL. Ve finále turnaje, který se uskutečnil v rámci úvodní tiskové konference v pražské hale Královka, se utkaly dvě překvapivé střelkyně – Alena Bačová z SBŠ Ostrava a Valentýna Kadlecová z Levhartic Chomutov. A jak to celé dopadlo?
02
03
A-tým

Veronika Šípová o Final4

Naposledy v roce 2015 se letitý ligový suverén ZVVZ USK Praha zúčastnil kromě domácí soutěže i poháru a byla z toho tenkrát zlatá medaile na ostravském vyvrcholení soutěže. Teď Pražanky vyráží do Chomutova se snahu vzít si po šesti letech zpátky pohárový triumf na RENOMIA Final4, které se uskuteční 4. a 5. března.
01
03
A-tým

Základní část v číslech

V sobotu se odehrály zbývající zápasy Renomia ženské basketbalové ligy. Ti z vás, kteří sledují ZVVZ USK Praha pravidelně, vědí, čeho všeho naše „áčko“ dosáhlo. Pro jiné to může být základní část v kostce.
25
02
A-tým

Los Renomia Final 4

V dnešních odpoledních hodinách se v sídle českého basketbalu losovalo semifinále Českého poháru – Renomia Final 4. Do něj se dostaly týmy ZVVZ USK Praha, KP Brno, Levhartice Chomutov a BLK Slavia Praha.
24
02
A-tým

Finalistky Českého poháru

Jednoznačné vítězství na půdě Žabin Brno poslalo tým ZVVZ USK Praha do Final Four Českého poháru. V hale Rosnička nikdo nečekal tak ofenzivní smršť, jaké jsme byli svědkem. Nebývá zvykem, že v českém ženském basketu nastřílíte 70 bodů a stejně prohrajete o čtyřicet. Pojďme si říct, jak se postup do F4 zrodil.
24
02
A-tým

Překvapivá složení finále 3PT Challenge

Semifinálovým kolem pokračoval turnaj v dovednostních soutěžích 3PT Challenge RENOMIA ŽBL. Do závěrečné čtveřice hráček, které se zúčastnily dovednostních soutěží v rámci úvodní tiskové konference ženské nejvyšší soutěže, se probojovaly hradecká Pamela Effangová, chomutovská Valentýnou Kadlecovou, ostravská Alena Bačová a Tereza Vyoralová z USK Praha.
22
02
A-tým

ZVVZ USK Praha v Českém poháru

Vzhledem k epidemické situaci a přerušení všech amatérských sportovních soutěží už na podzim roku 2020 musel Výbor ČBF schválit nový systém soutěže, do které se zapojují jen profesionální týmy, tedy družstva RENOMIA ŽBL.
20
02
Renomia ŽBL

Základní část Renomia ŽBL je za námi

Základní část náročné sezony ženské ligy ukončil tým ZVVZ USK Praha zápasem proti KP Brno. Oba celky přitom v tabulce okupují nejvyšší příčky a dal se tedy očekávat kvalitní duel. Pro hosty by výhra znamenala udržení třetí pozice po základní části.
19
02
A-tým

Známe semifinalistky 3PT Challenge

Druhým kolem pokračovala druhá dovednostní soutěž z úvodní tiskové konference RENOMIA ŽBL. Minulý týden jsme si v rámci prvního kola představili pravidla a ukázali jak předkolo play off, tak úvodní dvě čtvrtfinále. Prvními semifinalistkami se staly Alena Bačová z Ostravy a Tereza Vyoralová z USK Praha.
17
02
Renomia ŽBL

Ve Strakonicích o 106 bodů

V dohrávce 10. kola Renomia ženské basketbalové ligy se hráčky ZVVZ USK Praha vydaly do jižních Čech, konkrétně do Strakonic. Souboj týmů z různých pólů tabulky měl jednoznačný průběh. Čekalo se tedy jen na finální bodový rozdíl.
16
02
FIBA

Za 120 dní vypukne ženský Eurobasket

Vítězové devíti skupin plus nejlepších pět týmů z druhých míst se přidá k dvojici pořádajících států a za 120 dní začne první basketbalový vrchol letošního roku. Tím druhým jsou olympijské hry.
13
02
Renomia ŽBL

Vezeme vítězství z Trutnova

Zápas na půdě Trutnova měl zajímavou zápletku. Ta se díky nařízení vlády odehrála mimo palubovku, když nebylo jasné, že ZVVZ USK Praha bude vůbec vpuštěna do „zakázané“ oblasti. Po splnění všech formálních záležitostí se nakonec 17. kolo Renomia ženské basketbalové ligy odehrálo.