Aktuality

17
09
A-tým

Přípravné zápasy ZVVZ USK Praha

Tým vedený paní trenérkou Natálií Hejkovou odehrál na Královce dva přípravné zápasy. Ve čtvrtek se utkal s euroligovým týmem ze Šoproně, po 24 hodinách se utkal se slovenskými Čajkami z Piešťan.
15
09

Vyhlášení basketbalistky roku

Dnes večer se v televizním přenosu vyhlašovala anketa Basketbalista roku. Z pohledu ZVVZ USK Praha se jednalo o úspěšný večer, jelikož Veronika Voráčková a Kateřina Elhotová se umistíly na třetím, respektive prvním místě.
12
09

USK na dnu MČ Prahy 12

USK Praha dlouhodobě vytváří podmínky pro sportování na území tří základních škol, které spadají pod Prahu 12. I to byl důvod, proč se letenský klub již po několikáté zúčastnil Dne Prahy 12. Součástí akce byl bohatý program včetně vystoupení hudebních skupin. Důležitou součástí akce je i nabídka sportovních kroužků. U „stánku“ USK Praha bylo poměrně dost narváno. Rostoucí zájem o basketbal, bohatá historie klubu i možnost vystřelit si na koš. To všechno a mnohem více byl důvod, proč se lidé shromažďovali u basketbalového koše. USK Praha se těší na další akci Prahy 12, kde by mohla přiblížit basketbal dětem.
09
09
A-tým

Dragana Stanković #14

V týmu se pomalu zabydluje nová srbská pivotka Dragana Stanković. Bez mála 2 metry vysoká podkošová hráčka se dostala k basketbalu ve svých 14 letech. Její krátká kariéra je však plná velkých turnajů. Za 11 let pod bezednými koši stihla už dvě olympiády a tři evropské šampionáty.
06
09
A-tým

Podcast s Natálií Hejkovou

Dlouholetá trenérka ZVVZ USK Praha Natália Hejková se pro slovenský vykroc.com rozpovídala v podcastu.
05
09

Basketball Prague Open

S pomocí nadace KOŠE PROTI DROGÁM se USK Praha podařilo uspořádat druhý ročník basketbalového turnaje pro dívky do čtrnácti let. Hala Královka hostila 12 týmů. Pro některé to byly první zápasy od loňského září.
03
09
A-tým

Přípravné zápasy

Do začátku ženské basketbalové ligy zbývá 22 dnů. Součástí přípravy hráček ZVVZ USK Praha bude i série přípravných utkání. Na obhájkyně titulu čeká celkem 6 duelů, ve kterých se postupně bude zvyšovat i kvalita soupeřů.
30
08
A-tým

Bri válí v zámoří

Hráčky ZVVZ USK Praha pokračují ve své přípravě na novou sezónu. V tuto chvíli se čeká jen na to, až se k týmu připojí americké opory, které si s týmem Connecticut Sun s předstihem zajistily místo ve vyřazovací části. Právě na pivotku ZVVZ USK Praha a Connecticut Sun, Brionnu Jones, se nyní zaměříme.
26
08
A-tým

Barbora Bálintová #41

Po třech dnech trénování v novém působišti jsme se sešli s Barborou Bálintovou, abychom si krátce popovídali o prvních dojmech v klubu ZVVZ USK Praha. Slovenská rozehrávačka přišla s dobrou náladou. Od toho se odvíjel celý rozhovor, který proběhl s úsměvem na tváři. 178 centimetrů vysoká rozehrávačka, která bude nosit číslo 41 na dresu, odpovídala na následující témata.
22
08
A-tým

Euroligový los očima Natálie Hejkové

ZVVZ USK Praha se ve čtvrtek dozvěděl své soupeře ve skupině A. Jednoduchá skupina to rozhodně nebude, Pražanky v ní narazí na obhájkyně titulu UMMC Jekatěrinburg nebo na stříbrný tým loňské sezóny Salamanku. Kromě těchto dvou týmů narazí pražský celek ještě na TTT Rigu, Benátky, Montpellier a MBA Moskvu. Tuto sedmičku týmů doplní vítěz kvalifikačního turnaje, kterého se zúčastní rumunské Sepsi, turecký Kayseri a maďarský Szekszárd.
19
08
Euroliga

USK v euroligové skupině A

ZVVZ USK Praha už zná své soupeře na cestě za druhým titulem v ženské Eurolize.
16
08
A-tým

Příprava pokračuje v hale

Hráčky ZVVZ USK Praha se po týdenním soustředění v Mariánských lázních přesunuly do haly Královka, aby se věnovaly zpevňováním kyčlí, kolenou a kotníků. Součástí halové přípravy v tomto týdnu bude i posílení středu, tzv. core. Kromě tréninků v hale a v posilovně, si hráčky půjdou zahrát i beachvolleyball. Součástí „pinkání“ bude i práce nohou v písku.
15
08
Reprezentace

U19 podlehly Kanadě a jsou šesté

České basketbalistky do 19 let uzavřely své počínání na světovém šampionátu v Maďarsku konečným šestým místem. V posledním duelu na turnaji podlehly Kanadě 61:72 a nedokázaly tak soupeřkám oplatit porážku 71:79 ze základní skupiny.
14
08
Reprezentace

Lvicím U16 utekla druhá čtvrtina s Ruskem

České basketbalistky do šestnácti let mají za sebou nepříliš úspěšný Challenger v Portugalsku. V Matosinhosu podlehly v posledním utkání Rusku 72:89 a skončí na posledním případně předposledním místě podle výsledků dalších zápasů.
14
08
Reprezentace

Česká reprezentace U19 drží naději na dobré umístění

Češky se po prohraném čtvrtfinále s domácími Maďarkami dostaly do zápasů o umístění na 5. až 8. místě. Pro lepší výsledek musely porazit Španělky, které prohrály svůj čtvrtfinálový zápas s Američankami.