Aktuality

12
08
Reprezentace

Bilance Lvic na ME U16 zatím 1-1

V pátek začal pro české reprezentantky do šestnácti let evropský šampionát divize A, který se letos koná v tureckém Izmiru. V úvodním utkání se výběr Richarda Fouska střetl s výběrem Portugalska a připsal si svojí první výhru ve skupině A. Dnes vyzvaly Lvice tým Finska, který byl však nad jejich síly. Zápasová bilance Češek po dvou utkáních je tedy jedna výhra a jedna porážka. Poslední utkání základní skupiny odehrají Lvice už zítra ve 20:30 proti Lotyšsku.
11
08
Euroliga

Harmonogram euroligových utkání

Ve středu proběhl los základní části Euroligy žen pro ročník 2023/2024. ZVVZ USK Praha byla vylosována do skupiny B. Na základě tohoto losování byl zveřejněn i harmonogram jednotlivých zápasů.
09
08
Euroliga

Základní skupiny Euroligy vylosovány

V německém Mnichově za přítomnosti zástupců jednotlivých klubů proběhlo dnes v dopoledních hodinách losování základní části Euroligy žen pro nadcházející ročník 2023/24.
07
08
A-tým

Příprava na novou sezónu zahájena

Hráčky ZVVZ USK Praha dnes v hale Královka zahájily přípravu na nadcházející ročník Euroligy a Chance Ženské basketbalové ligy. Do tréninkového procesu se zapojily zatím jen české hráčky. Ty zahraniční se do přípravy zapojí postupem času.
06
08
Reprezentace

Prohra se Švédskem znamená sestup

České reprezentantky do dvaceti let čekal v poslední den evropského šampionátu důležitý zápas o udržení divize A. Svěřenkyně Viktora Průši v tomto utkání nestačily na Švédky 83:71 a berou tak konečné čtrnácté místo. Toto umístění bohužel znamená sestup do divize B pro příští rok.
05
08
Reprezentace

Lvice U20 udělaly první krok k udržení divize A

V utkání o 13. – 16. místo český výběr do dvaceti let poměřil síly s celkem Belgie. Pro setrvání v elitní divizi evropského šampionátu bylo zapotřebí tento zápas vyhrát. To se Lvicím podařilo výsledkem 70:53 a pro udržení divize A musí zítra porazit od 18:00 Švédsko.
04
08
Reprezentace

Čtvrtá čtvrtina rozhodla

Po nevydařeném osmifinálovém utkání evropského šampionátu divize A čekalo ženy U20 stěhování do litevského Vilniusu a také první zápas pavouka o deváté až šestnácté místo. Soupeřem jim byla Černá Hora, která vstoupila do této fáze turnaje se stejnou bilancí výher a proher jako české reprezentantky. Po nevydařené koncovce Češky v důležitém utkání prohrály 69:78 a budou hrát o udržení v elitní divizi A pro příští rok.
03
08
Reprezentace

Nejlepší osmička turnaje bez české dvacítky

Po zvládnutém utkání se Srbskem čekal v osmifinálovém souboji na české Lvice zatím neporažený výběr Francie. Svou suverénnost na turnaji potvrdil bohužel francouzský celek i v tomto zápase a Češky se tak loučí s nadějí na finálovou osmičku po prohře 69:100. Turnaj však pro ně nekončí, jelikož je čekají zápasy o 9.-16. místo, kdy jako první vyzvou tým Černé Hory. Zápas se odehraje v pátek od 19:30.
01
08
Reprezentace

Přesvědčivé vítězství nad papírovými favority

Na závěr skupiny A čekal Lvice U20 zatím neporažený výběr Srbska. Naopak české hráčky na první výhru do tohoto zápasu stále čekaly. To už je však minulostí, jelikož si dnes připsaly důležitou výhru 93:61.
31
07
Reprezentace

Nepovedená koncovka znamená druhou prohru ve skupině

Po nevydařeném prvním utkání základní skupiny evropského šampionátu divize A čekal Lvice souboj s týmem Izraele, který po svém návratu do nejvyšší divize těsně podlehl v úvodním utkání výběru Srbska. Ani v druhém utkání si však Češky nepřipsaly výhru a ve smolné koncovce podlehly Izraelkám 73:74.
29
07
Reprezentace

Nevydařený start lvic na ME U20

V úvodním utkání skupiny A na evropském šampionátu v litevské Klaipedě změřil český výběr do dvaceti let síly s výběrem Portugalska. Vydařený vstup do turnaje to však pro Lvice nebyl, jelikož si připsaly porážku 83:68. Už zítra je však čeká další zápas základní skupiny, kdy vyzvou od 19:30 Izrael.
27
07
A-tým

Volno se blíží do finále

Basketbalistkám ZVVZ USK Praha se krátí letní přestávka. A řekněme si na rovinu, že pro některé hráčky byla velice krátká. Například nováček týmu, Mariana Přibylová, začala odpočívat toto pondělí, když skončilo Mistrovství světa U19.
23
07
Reprezentace

Juniorky jsou sedmé na světě

V dnešním zápase se Lvice utkaly s Litvou a svoji hru přetavily ve výhru 76:50. Ta jim v Madridu zajistila konečné sedmé místo na Mistrovství světa do 19 let.
22
07

Anketa Basketbalista roku

Známe krále a královnu českého basketbalu. V pražské Troji byla vyhlášena anketa Basketbalista roku. Ženskou kategorii opanovala stejně jako vloni Julia Reisingerová, na druhém místě se umístila hráčka ZVVZ USK Praha Veronika Voráčková, třetí skončila Petra Holešínská.
22
07
Reprezentace

Japonský start rozhodl

Duel o konečné sedmé místo čeká české basketbalistky na světovém šampionátu devatenáctiletých. Lvice v souboji zklamaných čtvrtfinalistů podlehly zejména díky nepovedenému úvodu Japonsku 51:67. V posledním utkání na turnaji vyzvou poraženého z odpoledního duelu mezi Litvou a Mali.