Aktuality

19
10

Listopadové reprezentační okno

Už dopředu bylo avizováno, v jakém formátu se letošní reprezentační okna odehrají. V době pandemie se jako vhodné řešení ukázalo, že bublina má jistý smysl. O pořadatelství jedné z nich se hlásila i Česká basketbalová federace. Některé hostitelské země splnily podmínky již dříve, jiné státy čekaly do konce minulého týdne, aby se dozvěděly, kde se utkají o účast v EuroBasketu 2021.
15
10

Hvězdy RENOMIA ŽBL zabojovaly v soutěžích

V neustálé snaze cz.basketball přibližovat český basketbal co nejširší komunitě a nabízet fanouškům nejvyšších soutěží žen i mužů co nejlepší servis přišla RENOMIA Ženská basketbalová liga pro letošek s novinkou. V rámci předsezónní tiskové konference, která proběhla 23. září, došlo k natočení dvou dovednostních soutěží, jenž si teď během sportovní pauzy budeme moci vychutnat. Ode dneška po osm týdnů vyjde každý čtvrtek na webu zbl.basketball a sociálních sítích cz.basketball video s dovednostními soutěžemi.
13
10

Inspirace od hráček ZVVZ USK Praha

Od včerejšího dne jsou vnitřní sportoviště kvůli pandemickým opatřením uzavřena. To se dotklo mládeže i profesionálek našeho družstva. Oslovili jsme proto hráčky a poprosili je o inspiraci, co dělat, abyste si udržely fyzickou kondici.
09
10

Druhé vítězství během tří dnů

Před nucenou čtrnáctidenní pauzu se sešly dva dosud neporažené týmy. Hradecké Lvice hostily v 5. kole Renomia ženské basketbalové ligy ZVVZ USK Praha. Dobrou zprávou pro Pražanky byl návrat uzdravené Kateřiny Elhotové, která vynechala úvod ročníku kvůli zranění.
09
10

Přerušení soutěží, nejen basketbalových

Od pondělí se zastaví téměř veškerá sportovní činnost v České republice. V lepším případě se omezení sportovat bude týkat jen čtrnácti dní. To platí pro profesionální i amatérské sportovce, bez rozdílu, jestli jsou registrování pod svazem či federací.
07
10

Vítězství v severních Čechách

ZVVZ USK Praha si ve 4. kole udělal výlet do severních Čech, kde je hostily Levhartice Chomutov. Ty v předešlých třech zápasech dokázaly jen jednou vyhrát. A ne jinak tomu bylo po dnešním utkání.
07
10

Mistryně WNBA

A je to tady, dneska v noci skončila ve třetím finálovém zápase letošní sezona WNBA. Svou dominanci ve finálové sérii jednoznačně potvrdily hráčky Seattle Storm, které deklasovaly 3:0 Las Vegas Aces.
03
10

Sedmnáctiletý talent

Nejmladší členka A týmu ZVVZ USK Praha a zároveň nejnovější posila letenského týmu. To je ve zkratce benjamínek družstva. Mladice, která v raném věku opustila svou rodnou zemi, aby dobyla basketbalové palubovky. Seznamte se, Anastasia Kovtun!
30
09

Showtime Veroniky Voráčkové

K prvnímu venkovnímu zápasu se ZVVZ USK Praha vydal do nedalekého Benešova, kde od letošní sezony hraje Slovanka MB. Oba týmy shodně nastoupily s osmi hráčkami na soupisce. Na straně hostů se do herní činnosti zapojila María Conde, která v sobotu odpočívala.
30
09

Známe finalisty WNBA

Dneska v noci se posledním pátém utkání rozhodlo o druhém finalistovy WNBA. Ve velice vyrovnané partii, kde se vedení přelévalo z jedné strany na druhou, se nakonec radoval tým Las Vegas Aces, který vyhrál o 3 body nad Connecticut Sun.
29
09

Večer Veroniky Voráčkové v číslech

Veronika Voráčková ze ZVVZ USK Praha se v novém ročníku RENOMIA Ženské basketbalové ligy uvedla 31 body, 20 doskoky, 13 asistencemi a 10 zisky proti svému bývalému klubu BK Strakonice-U19 Chance. Zaznamenala první quadruple double (čtyři dvouciferné statistiky v jednom utkání) v české nejvyšší soutěži.
27
09

První majitelka quadruple-double Voráčková

Hned v prvním kole po dlouhé koronavirové pauze zažila RENOMIA ŽBL historický individuální výkon. Reprezentační křídelnice ve službách mistrovského ZVVZ USK Praha Veronika Voráčková využila větší minutáže v duelu se Strakonicemi a jako první hráčka historie české nejvyšší soutěže a jedna z mála basketbalistek mimo zámořské palubovky zapsala dvouciferná čísla ve čtyřech statistických ukazatelích, když měla po skončení utkání na kontě 31 bodů, 20 doskoků, 13 asistencí a 10 zisků. „Jsme hladové po soutěžních zápasech,“ říkala po zápase Voráčková.
26
09

Quadruple-double Veroniky Voráčkové

V prvním kole letošního ročníku Renomia ženské basketbalové ligy hostil na domácí palubovce ZVVZ USK Praha tým BK U19 Chance Strakonice. Pražanky nastoupily jen se sedmi hráčkami a bez největších opor.
25
09

Natália Hejková před novou sezonou

Už zítra začíná prvním soutěžním utkáním sezona 20/21. Pražský celek nastoupí ve dvou soutěžích, RŽBL a Eurolize. Kdo jiný, než členka FIBA basketbalové síně slávy, pětinásobná vítězka ženské Euroligy a hlavní trenérka ZVVZ USK Praha, Natália Hejková, by se měla vyjádřit, jak to vidí.
24
09

10 let od stříbra na MS

Čas letí jako bláznivý, zpívá se ve známé písni Karla Gotta a platí to i pro sportovní úspěchy českých reprezentací. Dnes tomu je přesně deset let od úvodního hracího dne světového šampionátu basketbalistek v roce 2010, které se konalo v České republice. Už jen pořádání turnaje je pro malou zemi ve středu Evropy velkým sportovním svátkem a 23. září 2010 nikdo nemohl tušit, co se na přelomu září a října v Česku odehraje a jaká basketbalová horečka tu vypukne.