Aktuality

10
08
Reprezentace

Lvice si zahrají čtvrtfinále ME

Klíčový duel v řeckém Heraklionu zvládly české basketbalistky na jedničku. S Tureckým celkem měly celý zápas navrch a jednoznačně zvítězily o třicet bodů. V boji o nejlepší čtyřku se utkají s Litvou, která smetla Bosnu a Hercegovinu o 40 bodů.
08
08
Reprezentace

Do nejlepší osmičky přes Turecko

České basketbalistky do osmnácti let podruhé na evropském šampionátu okusily chuť porážky a ve skupině B skončily na třetím místě. Ve středečním osmifinále narazí na druhého ze skupiny A, a tím je Turecko.
07
08
Reprezentace

Češky nestačily na Řecko

V druhém zápase na evropském šampionátu podlehl výběr Viktora Pruši domácím Řekyním o čtyři body a na turnaji okusil první porážku. Zítra jeho svěřenkyně mají šanci na reparát, když od 20:15 hrají proti Lotyšsku.
06
08
Reprezentace

Úspěšný vstup do turnaje

České basketbalistky do osmnácti let skvěle vstoupily do evropského šampionátu v řeckém Heraklionu. O výhře rozhodla vydařená druhá čtvrtina, kde mladé lvice udržely Belgii na osmi bodech a samy jich nastřílely čtyřiadvacet.
06
08

Basketbalistka roku

Dnes proběhlo slavnostní vyhlášení ankety Basketbalista roku a hned dvě hráčky ZVVZ USK Praha byly mezi třemi nejlepšími. Dalo se čekat, že královský trůn obsadí nová tvář, jelikož Kateřina Elhotová po loňském Eurobasketu dala sbohem basketbalu.
05
08
A-tým

Finální skladba týmu

K osmi již dříve zmíněným jmenům přibude ryze česká osa, která završí finální dvanáctku kádru ZVVZ USK Praha. Tento celek si bude chtít udržet neporazitelnost v české nejvyšší soutěži a také dojít dále než v loňské sezóně, kdy v Eurolize skončil na čtvrtém místě.
02
08
Reprezentace

Reprezentační kemp č. 4

Svěřenkyně Romany Ptáčkové se sešly k dalšímu soustředění před listopadovou kvalifikací na Eurobasket. Po Praze, Nymburce a Trutnově se opět vrátily na Královku. Vypadá to, že kemp na přelomu prázdnin bude, co se týče složení, ten nejsilnější, který lvice absolvovaly.
01
08
A-tým

Podkošová síla ZVVZ USK Praha

V minulém článku jsme zmínili čtyři jména, která jsou součástí družstva z Královky. V dnešním pokračovaní se podíváme na jejich další spoluhráčky.
28
07
A-tým

Skladba týmu v nové sezóně

První článek ze série představování letenského celku je tady. USK Praha do sezóny 2022/2023 vstupuje jen s malými změnami v kádru. I tak je důležité si shrnout, kdo bude v dresu mistryň působit v nové sezóně.
25
07
Reprezentace

U18 mají za sebou přípravný turnaj

Do Klatov se sjeli týmy Česka, Srbska, Finska a Izraele, aby si změřily své síly před evropským šampionátem. Domácí lvice se v přípravě dočkaly prvních vítězství a to hned proti účastníkům nadcházejícího vrcholu sezóny.
22
07
Reprezentace

lvicím U18 vrcholí příprava

Po vydařeném představení U20 na evropském šampionátu přichází na řadu reprezentace do 18 let. Té kontinentální turnaj začíná za dva týdny a tak se lvice jako součást přípravy zúčastní kvalitně obsazeného turnaje v Klatovech.
19
07
FIBA

Mistrovství světa U17

V maďarském Debrecenu se uskutečnil světový šampionát hráček do 17 let. Roli favorita potvrdily Spojené státy Americké a právem nazvedly nad hlavu pohár pro nejlepší hráčky své kategorie.
16
07
Reprezentace

Stříbrné lvice

České basketbalistky do dvaceti let skončily na evropském šampionátu na druhém místě. Ve finálovém utkání nestačily na favorizované Španělky a po dvou dekádách znovu přivezly medaile pro tuzemský mládežnický basketbal.
15
07
Reprezentace

Reprezentace do 20 let je ve finále

České basketbalistky do dvaceti let vyhrály v semifinálovém duelu evropského šampionátu v Šoproni nad Francií 65:63. To znamená jediné, zítra od 20:15 vyzvou Španělky v boji o zlatou medaili.
15
07
Euroliga

ZVVZ USK Praha zná své euroligové soupeře

V německém Mnichově proběhlo v pátek dopoledne losování skupin pro nadcházející ročník ženské Euroligy.