Aktuality

23
09

Startuje Renomia ŽBL

Už tento pátek 25. září se znovu vrátí do akce nejvyšší česká ženská basketbalová liga, která podruhé za sebou ponese název RENOMIA ŽBL. Právě prodloužení kontraktu s titulárním partnerem je důležitou součástí snahy o další rozvoj soutěže, která měla ve středu 23. září úvodní tiskovou konferenci v pražské hale Královka. Vedení soutěže je připraveno i na možné komplikace spojené s pokračující epidemií koronaviru.
20
09

"přáteláky" proti Polkowicím

O tomto víkendu hráčky ZVVZ USK Praha hostily CCC Polkowice ve dvou přípravných zápasech za zavřenými dveřmi. Paní trenérka Hejková měla k dispozici téměř kompletní sestavu včetně nejnovější posily Pražanek, teprve sedmnáctileté Anastasie Kovtun.
18
09

ELW začíná na konci listopadu

Jak jsme vás již informovali, kluby a národní federace se měli do pondělí 14. září vyjádřit, ke které variantě se přiklání. I když rozhodování skončilo vyrovnaně (9 týmů a 5 federací zvolilo variantu 1, stejný počet klubů a federací zvolilo variantu 2), sekretariát FIBA Europe rozhodl, že soutěž odstartuje na konci listopadu variantou 1.
15
09

Začíná play-off WNBA

Po všech restrikcích, které se na americké půdě objevily ohledně pandemie koronaviru, se podařilo uspořádat a dohrát základní část WNBA. I díky tomu dneska začíná Play-off. V prvním kole, které se hraje na jedno vítězné utkání, na sebe narazí Washington proti Phoenixu, druhý zápas si zahrají Connecticut s Chicagem.
13
09

Formát ženské Euroligy

Po zasedání boardu FIBA, které se uskutečnilo 1. září, nebylo jasné jak, kdy a v jakém formátu se ženská Euroliga odehraje. Proto FIBA minulé pondělí svolala mimořádnou online konferenci všech týmů, které letos mají právo startovat v nejlepší ženské klubové soutěži včetně basketbalových federací, kterým kluby podléhají.
10
09

María Conde

Dalším nováčkem v týmu je španělská reprezentantka María Conde. I ona se představí nejen fanouškům ZVVZ USK Praha v následujícím rozhovoru.
07
09

Finišuje základní část WNBA

Už jen tři kola zbývají do konce základní části ženské zámořské ligy. Šest týmů už má svoji účast v play-off jistou. Jisté také je, že tým New York Liberty, který je poskládán téměř výhradně z nováčků, skončí na posledním místě.
04
09

Ivana Dojkić

Ivana Dojkić, dvaadvacetiletá Chorvatka, která se k týmu připojila v pondělí, si našla čas a představila se fanouškům ZVVZ USK Praha. Jestli se o Ivaně chcete dozvědět více, určitě si přečtěte následující rozhovor.
02
09

Zahájení přípravy na novou sezonu

Včera odpoledne začala příprava ZVVZ USK Praha v téměř kompletní sestavě. Do práce se zapojily kromě všech českých hráček také cizinky. Hráčky si poprvé zatrénovaly s novými posilami Maríí Conde a Ivanou Dojkić.
30
08

Vydařený turnaj U14

Dnešním dnem skončil povedený Mezinárodní basketbalový turnaj dívčí kategorie U14, který se pořádal na Královce. Téměř půlroční herní pauza se pozitivně projevila na tempu hry. Všechny hráčky s velkou chutí a elánem bojovaly a měly radost, že se zase něco děje pod bezednými koši.
26
08

Od září společně

Už o tomto víkendu se k týmu připojí stálé hráčky Teja Oblak, Marija Režan a dvě nové posily, María Conde a Ivana Dojkić. Tým tedy bude téměř kompletní.
23
08

Už příští víkend turnaj U14

Mezinárodní basketbalový turnaj dívčí kategorie U14 se uskuteční jíž příští víkend na Královce. Vše směřuje k tomu, aby se z turnaje stal velký podnik, který by letošním ročníkem mohl odstartovat každoroční pořádání.
20
08

Wnba je za půlkou

Přesně tak, zámořská ženská basketbalová liga se přehoupla do druhé poloviny základní části. Pojďme se podívat, co důležitého se ve zkrácené sezoně za 11 kol odehrálo.
17
08

Losování Euroligy

Před malou chvíli skončil živý přenos losování nového ročníku ženské Euroligy. Hned v úvodu ceremoniálu bylo představeno nové logo, které nyní můžete vidět níže.
14
08

Jak se to vyvíjí za oceánem

Seattle Storm dokazují, že letos jsou favoritem na titul zámořské WNBA. Connecticut Sun se pomalu odlepuje ode dna a Chicago Sky nepřestává překvapovat. To je ve zkratce to důležité, co se po 9 odehraných kolech může říct o jediné rozehrané ženské soutěži na světě. My se na to podíváme blíže.