Aktuality

13
08
Reprezentace

Lvice U16 podlehly také Belgii

České basketbalistky do šestnácti let nestačily ve svém čtvrtém zápase na Challengeru v portugalském Matosinhosu na Belgii 53:76 a mají stále na kontě jednu výhru. Turnaj Lvice dohrají v sobotu od 15 hodin proti Rusku.
13
08
Reprezentace

U19 podlehly Maďarsku a o medaile na MS si nezahrají

Škoda. České basketbalistky do devatenácti let nebyly daleko od semifinále světového šampionátu, nakonec ale ve čtvrtfinálovém dramatu podlehly domácímu Maďarsku 71:78 a o víkendu si zahrají o 5.-8. místo. Jejich dalším soupeřem bude poražený z večerního duelu mezi Španělskem a USA.
11
08
Reprezentace

U16 podlehly favoritovi ze Slovinska

Druhou porážku ze tří zápasů zapsaly na svém Challangeru v Portugalsku české basketbalistky do 16 let. Svěřenkyně Richarda Fouska nestačily tentokrát na Slovinsko 67:84. Zítra je čeká den volna, po kterém vyzvou v pátek Belgičanky.
11
08
Reprezentace

České hráčky do 19 let jsou ve čtvrtfinále Mistrovství světa

Češky v osmifinálovém utkání nastoupily proti Brazílii. Ta ve skupině ani jednou nevyhrála a výběr Romany Ptáčkové tak byl favorit. Dobře připravený jihoamerický tým však dlouhou dobu odolával náporu Lvic. Ty nakonec vyhrály a v pátek si zahrají čtvrtfinále Mistrovství světa.
10
08
Reprezentace

První challengerová výhra pro dívky U16

První výhru vybojovaly na svém Challengeru české basketbalistky do 16 let, když přehrály ve vyrovnané bitvě Polky 61:58. Ve středu pokračuje portugalský Challenger pro svěřenkyně Richarda Fouska utkáním se Slovinskem.
10
08
Reprezentace

U19 postupují z prvního místa ve skupině

České reprezentantky vstoupily do posledního zápasu ve skupině D vítězně. Japonky porazily 63:58 a do vyřazovací části postupují z prvního místa. Tam se utkají s Brazílií, která ve skupině C nepoznala chuť vítězství.
09
08
Reprezentace

Lvice U16 podlehly Portugalkám

V nadupaném basketbalovém létě 2021 odstartoval další turnaj s českou účastí, a to Challenger dívek U16 v portugalském Portu. Český tým pod vedením trenéra Richarda Fouska tam v úvodním zápase po boji podlehl domácímu týmu 54:71. Turnaj pro české lvice pokračuje hned v úterý od 19 hodin duelem s Polkami.
09
08
A-tým

Příprava na nadcházející sezónu

V Mariánských lázních zahájily hráčky ZVVZ USK Praha letní přípravu. Pod vedením trenérů Ivana Beneše, Pavla Kubálka a kondičního trenéra Mateje Halaje se obhájkyně prvenství po pauze starají o zdravý návrat ke stoprocentní zátěži. S případnými bolístkami pomůže fyzioterapeut Ladislav Burian.
08
08
Reprezentace

Lvice U19 nestačily na kanadské střelkyně

Velmi zamotaná situace je ve skupině D světového šampionátu devatenáctiletých v maďarském Debrecenu. České basketbalistky totiž ve svém prvním oficiálním duelu na šampionátu podlehly Kanadě 71:79 a před posledním hracím dnem jsou celky skupiny srovnány s jednou výhrou. Český tým uzavře základní skupinu v úterý proti Japonsku.
08
08

USA berou zlato

Američanky porazily ve finále basketbalového turnaje domácí Japonky 90:75 a získaly tak sedmou zlatou medaili v řadě na Olympijských hrách. Stříbrné místo pro Japonky je i tak velký úspěch a překonání téměř 50 let starého pátého místa z olympiády.
07
08

Bronz pro Francii

Francouzské hráčky oplatily Srbkám nedávnou porážku z evropského šampionátu. V utkání o třetí místo v basketbalovém turnaji žen vyhrály o 15 bodů.
06
08

USA a Japonsko ve finále LOH

Ze semifinálových duelů vzešly dva postupující týmy do finále Letních olympijských her v Tokiu. Domácí Japonky překvapivě porazily Francii a poprvé v historii se podívají do finále basketbalového turnaje pod barevnými kruhy. Američanky hladce vyhrály nad Srbskem a jsou krok od dalšího zlata.
04
08

LOH znají své semifinalistky

Na programu dne byly čtvrtfinálové duely basketbalového turnaje na letních olympijských hrách. Jedno jednoznačné vítězství a tři dramata, tak by se dala tato utkání shrnout. Nejsilnější příběh napsal zápas mezi Japonskem a Belgií. Bylo to utkání, které nechcete, aby skončilo.
02
08

Olympijské skupiny za námi

Dnešní čtyři zápasy uzavřely klání základních skupiny olympijského turnaje v Tokiu. Tím se stanovily postupující týmy včetně dvojiček do vyřazovací části.
01
08
Reprezentace

Lvice zastavila litevská mašina

České basketbalistky do osmnácti let uzavřely domácí Challenger v Klatovech porážkou s favorizovanou Litvou 50:73. Přesto mohou Češky považovat turnaj za úspěšný, pověsí si na krk medaile za třetí příčku. Jejich přemožitelky skončily na druhém místě za suverénním Srbskem. Nejužitečnější hráčkou turnaje byla zvolena patnáctiletá hvězda Litvy Justé Jocyté.