Aktuality

12
02
A-tým

Kdo zaútočí v soutěži trojkařek?

Druhou dovednostní soutěží, ve které se utkaly hráčky RENOMIA ŽBL v rámci úvodní tiskové konference, je střelba trojek neboli 3PT Shootout. Zástupkyně devíti ligových týmů se srovnaly do osmičlenného pavouka (osmý s devátým nasazeným týmem se znovu utkaly v předkole) a následně se šlo vyřazovacím způsobem až do finále. Úkolem pro hráčky bylo za čtyřicet sekund trefit co nejvíc z patnácti střel na třech stanovištích po pěti míčích. Úspěšná střela měla hodnotu jednoho bodu a poslední střela na stanovišti má hodnotu dvou bodů.
10
02
Renomia ŽBL

Po třiceti minutách stovka

Sérii tří venkovních utkání zahájily hráčky ZVVZ USK Praha na druhém konci republiky. V dohrávce 16. kola je přivítal tým SBŠ Ostrava. Ten v prvním vzájemném střetnutí letošního ročníku na Královce nastřílel naším hráčkám pouhých 26 bodů a už od úvodu zápasu se snažil dokázat, že má na mnohem víc.
08
02
A-tým

Kateřina Elhotová a její pohled na Eurobasket21

Náročné odpoledne prožila v závěrečném duelu kvalifikace o evropský šampionát opora českého národního týmu Kateřina Elhotová. Nejlepší střelkyně Lvic v kvalifikaci s téměř osmnácti body na zápas měla po třech čtvrtinách na kontě jediný bod, nakonec se ale dostala na osm bodů a pomohla k výhře 84:63, která Češky posunula na EuroBasket 2021.
06
02
Reprezentace

Nic neponechaly náhodě. Lvice jsou na ME

Karty byly rozdány jasně. Vítězství nad Dánskem by pro český národní tým basketbalistek znamenalo jistotu postupu na červnový EuroBasket do Španělska a Francie. V opačném případě by přišly na řadu počty, srovnávání a čekání na výsledky ostatních skupin. Češky tak chtěly mít už po svém zápase postup v kapse a nespoléhat na ostatní.
05
02
A-tým

Naše hráčky v reprezentačních dresech

Včera odstartovala závěrečná fáze kvalifikace na ženský EuroBasket 21. Hned sedm hráček ZVVZ USK Praha vyměnilo týmový dres za reprezentační a pomohly svým výkonem k postupu na letošní šampionát.
04
02
Reprezentace

Úvodní uragán přiblížil Češky EuroBasketu

České basketbalistky odjížděly na závěr kvalifikace o ME do Istanbulu s tím, že chybí dva kroky k vytouženému postupu na červnový EuroBasket. Ten by byl už 14. v řadě. Za určitých okolností by mohlo stačit vyhrát jednou ze dvou utkání, ale na to nikdo z českého týmu nechce spoléhat.
01
02
Reprezentace

Naše hráčky ve výběru Štefana Svitka

Jak mnozí z vás vědí, český reprezentační výběr se dnes přesouvá do Istanbulu, kde ho čeká poslední fáze kvalifikace na letošní Eurobasket. Lvice mají skupinu skvěle rozehranou a útočí na postup z prvního místa skupiny D. Hráčkám ZVVZ USK Praha ve výběru Štefana Svitka, jsme položili stejnou otázku: „Jaké jsou šance na postup na Eurobasket 21?“
29
01
Reprezentace

Istanbul může být naše výhoda, říká Svitek

V daleko příhodnější situaci se schází k pokračování kvalifikace o EuroBasket 2021 ženská reprezentace. Při posledním kvalifikačním okně v listopadu panoval v zemi úplný lockdown a Češky tak šly do zápasů bez tréninků. I tak jsou ale před posledními dvěma zápasy v tureckém Istanbulu velmi blízko čtrnáctému postupu v řadě na šampionát starého kontinentu.
29
01
A-tým

Český pohár s účastí ZVVZ USK Praha

Letošní ročník Českého poháru je otevřen jen pro týmy nejvyšší ženské soutěže, tedy Renomia ženské basketbalové ligy. Už ve středu se odehrálo osmifinále, ze kterého postoupily družstva Trutnova a Chomutova. Tím se zkompletovala osmička účastníků pro čtvrtfinále, které se letos hraje na jeden vítězný zápas.
27
01
Euroliga

Výběr fotografií z ELW bubliny

Dlouhodobý fotograf týmu ZVVZ USK Praha Luděk Šipla, připravil výběr fotografií z euroligové bubliny, která se na Královce odehrála minulý týden. Tento výběr ukazuje turnaj i z jiného úhlu, než bývá zvykem.
24
01
Euroliga

Šestý hrací den ELW

Během minulého týdne odehrály bubliny se všemi účastníky jednotlivých skupin, bohužel díky absenci dvou týmů v prvních turnajích, nejsou všechny zápasy ještě dohrány. Nejvíce je to vidět ve skupině A, kde mají ještě jedno volné postupové místo. Skupina D také ještě není dohrána, ale v té už jsou jasní postupující bez ohledu na výsledek zbývajících zápasů.
22
01
Euroliga

Domácí bublina zakončená vítězstvím

K poslednímu zápasu ve skupině B nastoupil ZVVZ USK Praha. Jeho soupeřem byla polská Gdyně, která se po celou dobu pražské bubliny prezentovala velice bojovným výkonem a zatápěla oběma svým předešlým soupeřům. Pražanky si chtěly spravit po nepovedeném domácím turnaji.
22
01
Euroliga

Pátý hrací den ELW

Včera si svoji účast v play-off nejprestižnější ženské evropské ligy zajistilo hned několik týmů. Jak se otevírala brána do vyřazovací části v jednotlivých zápasech a kdo všechno se tedy kvalifikoval, si můžete přečíst níže.
21
01
Euroliga

Drama se nekonalo

Tak by se dal nazvat druhý vzájemný duel v letošní ženské Eurolize mezi francouzským Lyonem a ZVVZ USK Praha. Pražanky sice úvodní duel vyhrály o pouhý bod, ale pokud chtějí pomýšlet na postup do další části soutěže, musely vyhrát i tento.
20
01
Euroliga

Čtvrtý hrací den ELW

Další bublinou odstartovala druhá část základní části ženské Euroligy. Níže vám přinášíme shrnutí všech zápasů, které se ve čtvrtém hracím dni odehrály.