Aktuality

27
07
A-tým

Volno se blíží do finále

Basketbalistkám ZVVZ USK Praha se krátí letní přestávka. A řekněme si na rovinu, že pro některé hráčky byla velice krátká. Například nováček týmu, Mariana Přibylová, začala odpočívat toto pondělí, když skončilo Mistrovství světa U19.
23
07
Reprezentace

Juniorky jsou sedmé na světě

V dnešním zápase se Lvice utkaly s Litvou a svoji hru přetavily ve výhru 76:50. Ta jim v Madridu zajistila konečné sedmé místo na Mistrovství světa do 19 let.
22
07

Anketa Basketbalista roku

Známe krále a královnu českého basketbalu. V pražské Troji byla vyhlášena anketa Basketbalista roku. Ženskou kategorii opanovala stejně jako vloni Julia Reisingerová, na druhém místě se umístila hráčka ZVVZ USK Praha Veronika Voráčková, třetí skončila Petra Holešínská.
22
07
Reprezentace

Japonský start rozhodl

Duel o konečné sedmé místo čeká české basketbalistky na světovém šampionátu devatenáctiletých. Lvice v souboji zklamaných čtvrtfinalistů podlehly zejména díky nepovedenému úvodu Japonsku 51:67. V posledním utkání na turnaji vyzvou poraženého z odpoledního duelu mezi Litvou a Mali.
21
07
Reprezentace

Skleněné hřiště štěstí nepřineslo

Čtvrtfinále Mistrovství světa juniorek mezi Českem a Amerikou přineslo hned dvě velké zkušenosti. Tou první je skleněná palubovka, která by měla být budoucností basketbalových kurtů. Tou druhou je srážka se špičkovým basketbalem. Američanky jednoznačně přehrály české Lvice, na které tak zůstane jen boj o umístění.
19
07
Reprezentace

Lvice U19 ve světové osmičce

České basketbalistky do devatenácti let přehrály v osmifinále světového šampionátu Itálii 92:84 a dostaly se tak mezi osm nejlepších týmů turnaje. V pátečním čtvrtfinále se utkají v aréně Realu Madrid s vítězem večerního utkání mezi USA a Argentinou.
18
07
Reprezentace

Výhra a postup z druhého místa

České basketbalistky na Mistrovství světa do 19 let získaly další skalp. V posledním zápase skupiny si poradily s Čínou a do dalších bojů postupují z druhého místa ve skupině D. Zítra se v osmifinálové bitvě utkají s Itálií, zápas začíná v 11:45.
16
07
Reprezentace

Na obrat nezbyly síly

Zpátky do zápasu z pětadvacetibodové jámy se dokázaly vyhrabat české basketbalistky do devatenácti let na světovém šampionátu ve španělském Madridu. Lvice ale bohužel v koncovce nestačily na favorizované Kanaďanky a prohrály 61:66. I přes porážku jsou ale blízko druhému místu ve skupině, kterou dohrají v úterý proti Číňankám.
15
07
Reprezentace

Úvodní výhra na MS U19

Český výběr do devatenácti let vstoupil vítězně do měření se světovou konkurencí. V úvodním duelu jednoznačně přehrál Egypt a zítra tak se vztyčenou hlavou může vyrazit na favoritky turnaje, Kanaďanky. Zápas začíná v 12:15.
14
07
A-tým

Osmnáctiletý talent

Vycházející hvězda českého basketbalu, osmnáctiletá hráčka Mariana Přibylová, která zazářila na právě skončeném Mistrovství Evropy, teď získala možnost zazářit na Mistrovství světa do 19 let. Využili jsme příležitosti a položili jí pár otázek.
12
07
A-tým

USK news

Během Mistrovství Europy do 18 let, kam se upírala naše pozornost, se na půdě ZVVZ USK Praha událo mnoho věcí.
09
07
Reprezentace

Italky nad síly a sestup

Pouze jedna výhra se podařila českým basketbalistkám do osmnácti let ukořistit na evropském šampionátu divize A v turecké Konyi. Svěřenkyně trenéra Petera Bálinta v posledním utkání na turnaji nestačily na Italky 63:68 a konečné čtrnácté místo tak pro ně již jistě znamená sestup do divize B pro příští rok.
08
07
Reprezentace

První výhra drží naději

Veledůležitou první výhru si na evropském šampionátu divize A v turecké Konyi připsaly české basketbalistky do osmnácti let. Svěřenkyně Petera Bálinta přehrály Litvu 56:51 a soupeřky odsoudily k jistému sestupu do divize B pro příští rok. Samy ještě živí naději na záchranu, posílit ji mohou výhrou v nedělní bitvě s Itálií (15:30).
06
07
Reprezentace

Další porážka znamená pád

Ve smolné situaci se ocitly české basketbalistky do osmnácti let na evropském šampionátu divize A v turecké Konyi. Lvice podlehly v utkání pavouku o 9.-16. místo Belgičankám 43:66 a shodou dalších výsledků už tak nemůžou ani ve zbývajících dvou utkáních zachránit udržení v divizi A. Elitní divizi totiž jistě udrží Portugalsko, které je ve stejném pavouku o poslední čtyři místa, ale šampionát příští rok pořádá. Další duel čeká český tým v sobotu od 15:30 proti Litvě nebo Německu.
05
07
Reprezentace

Favorit ze Španělska udeřil rychle

Bohužel ani na čtvrtý pokus se nepodařilo českým reprezentantkám do osmnácti let zvítězit na evropském šampionátu divize A v turecké Konyi. Češky po třech porážkách ve skupině nestačily v osmifinále na favorizované Španělky 57:83 a čekají na ně boje o deváté až šestnácté místo. Ty jsou na programu už zítra a na český tým čeká zřejmě od 18 hodin českého času poražený z odpoledního čtvrtfinále mezi Belgií a domácím Tureckem.