Aktuality

28
09
Renomia ŽBL

První stovka v nové sezóně

V předehrávce třetího kola letošního ročníku Renomia ženské basketbalové ligy se ZVVZ USK Praha utkalo v městské hale Louny s Levharticemi Chomutov. Podle vyjádření sportovního ředitele soutěže se tento krok uskutečnil kvůli propagaci ženského basketbalu. A že byl v Lounech o tento zápas velký zájem, dokládá i vysoká návštěvnost.
28
09
Renomia ŽBL

USK se utká s Levharticemi v Lounech

Velký basketbalový svátek čeká na začátku nové sezóny fanoušky v Lounech. Město basketbalu zaslíbené hlavně v mládežnických kategoriích díky Basket Academy Louny se dočká utkání nejvyšší soutěže žen RENOMIA ŽBL. Do městské sportovní haly v Lounech dorazí k utkání třetího kola Levhartice Chomutov a ligový suverén ZVVZ USK Praha.
25
09
Renomia ŽBL

Vítězný vstup do nové sezóny

Svůj úvodní zápas v novém ročníku Renomia ženské basketbalové ligy mají za sebou hráčky ZVVZ USK Praha. Ty navázaly na několikaletou neporazitelnost v domácí soutěži a BLK Slavii Praha smetly téměř padesátibodovým rozdílem.
23
09
A-tým

Hlavně normální Euroligu, přeje si Voráčková

Třetí nejlepší basketbalistkou sezóny 2020/21 byla vyhlášena odborníky křídelnice ZVVZ USK Praha Veronika Voráčková. „Mám velkou radost, je to úspěch,“ usmívala Voráčková se při předávání ceny netradičně v přírodě při procházce se psy z útulku Home4Pets v Babicích u Prahy.
21
09
Renomia ŽBL

Startuje Renomia ŽBL

Už tento pátek 24. září se znovu vrátí do akce nejvyšší česká ženská basketbalová liga, která potřetí za sebou ponese název RENOMIA ŽBL. Právě prodloužení kontraktu s titulárním partnerem je důležitou součástí snahy o další rozvoj soutěže, která měla v úterý 21. září úvodní tiskovou konferenci v pražské hale Královka. Vedení soutěže věří, že ligovou soutěž po dvou letech nepřeruší koronavirová pandemie a těší se na návrat diváků do hlediště.
20
09

Základní část WNBA je za námi

V zámořské WNBA skončila základní část. Sedmou postupovou příčku si zajistilo tři kola před koncem Dallas Wings. O poslední postupovou pozici, která zajišťuje účast ve vyřazovacích bojích, si zahraly Washington Mystics, New York Liberty a Los Angeles Sparks. Tým Connecticut Sun, ve kterém jsou Brionna Jones a Alyssa Thomas, si zajistil první místo v základní části šňůrou dvanácti vítězství v řadě už dvě kole finálovým zápasem.
17
09
A-tým

Přípravné zápasy ZVVZ USK Praha

Tým vedený paní trenérkou Natálií Hejkovou odehrál na Královce dva přípravné zápasy. Ve čtvrtek se utkal s euroligovým týmem ze Šoproně, po 24 hodinách se utkal se slovenskými Čajkami z Piešťan.
15
09

Vyhlášení basketbalistky roku

Dnes večer se v televizním přenosu vyhlašovala anketa Basketbalista roku. Z pohledu ZVVZ USK Praha se jednalo o úspěšný večer, jelikož Veronika Voráčková a Kateřina Elhotová se umistíly na třetím, respektive prvním místě.
12
09

USK na dnu MČ Prahy 12

USK Praha dlouhodobě vytváří podmínky pro sportování na území tří základních škol, které spadají pod Prahu 12. I to byl důvod, proč se letenský klub již po několikáté zúčastnil Dne Prahy 12. Součástí akce byl bohatý program včetně vystoupení hudebních skupin. Důležitou součástí akce je i nabídka sportovních kroužků. U „stánku“ USK Praha bylo poměrně dost narváno. Rostoucí zájem o basketbal, bohatá historie klubu i možnost vystřelit si na koš. To všechno a mnohem více byl důvod, proč se lidé shromažďovali u basketbalového koše. USK Praha se těší na další akci Prahy 12, kde by mohla přiblížit basketbal dětem.
09
09
A-tým

Dragana Stanković #14

V týmu se pomalu zabydluje nová srbská pivotka Dragana Stanković. Bez mála 2 metry vysoká podkošová hráčka se dostala k basketbalu ve svých 14 letech. Její krátká kariéra je však plná velkých turnajů. Za 11 let pod bezednými koši stihla už dvě olympiády a tři evropské šampionáty.
06
09
A-tým

Podcast s Natálií Hejkovou

Dlouholetá trenérka ZVVZ USK Praha Natália Hejková se pro slovenský vykroc.com rozpovídala v podcastu.
05
09

Basketball Prague Open

S pomocí nadace KOŠE PROTI DROGÁM se USK Praha podařilo uspořádat druhý ročník basketbalového turnaje pro dívky do čtrnácti let. Hala Královka hostila 12 týmů. Pro některé to byly první zápasy od loňského září.
03
09
A-tým

Přípravné zápasy

Do začátku ženské basketbalové ligy zbývá 22 dnů. Součástí přípravy hráček ZVVZ USK Praha bude i série přípravných utkání. Na obhájkyně titulu čeká celkem 6 duelů, ve kterých se postupně bude zvyšovat i kvalita soupeřů.
30
08
A-tým

Bri válí v zámoří

Hráčky ZVVZ USK Praha pokračují ve své přípravě na novou sezónu. V tuto chvíli se čeká jen na to, až se k týmu připojí americké opory, které si s týmem Connecticut Sun s předstihem zajistily místo ve vyřazovací části. Právě na pivotku ZVVZ USK Praha a Connecticut Sun, Brionnu Jones, se nyní zaměříme.
26
08
A-tým

Barbora Bálintová #41

Po třech dnech trénování v novém působišti jsme se sešli s Barborou Bálintovou, abychom si krátce popovídali o prvních dojmech v klubu ZVVZ USK Praha. Slovenská rozehrávačka přišla s dobrou náladou. Od toho se odvíjel celý rozhovor, který proběhl s úsměvem na tváři. 178 centimetrů vysoká rozehrávačka, která bude nosit číslo 41 na dresu, odpovídala na následující témata.