Aktuality

30
08

Vydařený turnaj U14

Dnešním dnem skončil povedený Mezinárodní basketbalový turnaj dívčí kategorie U14, který se pořádal na Královce. Téměř půlroční herní pauza se pozitivně projevila na tempu hry. Všechny hráčky s velkou chutí a elánem bojovaly a měly radost, že se zase něco děje pod bezednými koši.
26
08

Od září společně

Už o tomto víkendu se k týmu připojí stálé hráčky Teja Oblak, Marija Režan a dvě nové posily, María Conde a Ivana Dojkić. Tým tedy bude téměř kompletní.
23
08

Už příští víkend turnaj U14

Mezinárodní basketbalový turnaj dívčí kategorie U14 se uskuteční jíž příští víkend na Královce. Vše směřuje k tomu, aby se z turnaje stal velký podnik, který by letošním ročníkem mohl odstartovat každoroční pořádání.
20
08

Wnba je za půlkou

Přesně tak, zámořská ženská basketbalová liga se přehoupla do druhé poloviny základní části. Pojďme se podívat, co důležitého se ve zkrácené sezoně za 11 kol odehrálo.
17
08

Losování Euroligy

Před malou chvíli skončil živý přenos losování nového ročníku ženské Euroligy. Hned v úvodu ceremoniálu bylo představeno nové logo, které nyní můžete vidět níže.
14
08

Jak se to vyvíjí za oceánem

Seattle Storm dokazují, že letos jsou favoritem na titul zámořské WNBA. Connecticut Sun se pomalu odlepuje ode dna a Chicago Sky nepřestává překvapovat. To je ve zkratce to důležité, co se po 9 odehraných kolech může říct o jediné rozehrané ženské soutěži na světě. My se na to podíváme blíže.
13
08

Nový ročník přináší nové logo

Renomia ženská basketbalová liga odstartuje svůj již 28. ročník a díky úspěchům posledních let (6. místo na MS mužů 2019, 2. místo na MS žen 2010) a popularizaci basketbalu, se Česká basketbalová federace rozhodla změnit svoji identitu.
10
08

Euroligové losování online

Zajímá vás, jaké týmy se do následujícího ročníku ženské Euroligy přihlásily? Jste zvědaví, které týmy se představí na Královce? Nebo kam ZVVZ USK Praha pojede bojovat o body? Euroleague Women představí pár zajímavých novinek. Jaké to budou a mnohem více se dozvíte 17. srpna dopoledne.
06
08

Čtvrtina základní části WNBA je za námi

O doby, kdy začal letošní značně upravený ročník WNBA, se odehrálo 5 kol. Podívejme se na poslední novinky, které se v zámoří odehrály.
04
08

Modelky pro nový vzhled českého basketu

Český basketbal prochází velkou vizuální změnou. A není se čemu divit, basketbal v České republice je na vzestupu a proto si zaslouží i specifickou identitu.
01
08

basketbalistka roku - Kateřina Elhotová

Tradiční bilancování letošního basketbalového roku by mohlo být kvůli nedohrané sezóně z důvodu šíření nemoci covid-19 lehce rozpačité. Nenaplněné ambice klubové či osobní, kterým chyběl tolik důležitý vrchol, však přebíjí začátek sezóny 2019/20. Šesté místo mužské reprezentace na mistrovství světa a vyrovnání historického maxima mezi světovou elitou je nejzářivějším bodem českého basketbalu posledních let.
31
07

Letem světem WNBA

Máme za sebou téměř kompletní třetí kolo WNBA a nečekaný tým na chvostu, stejně tak i na prvním místě.
27
07

Souhrn prvního kola WNBA

V sobotu odstartovala zámořská WNBA. V prvním kole, které se odehrálo během minulého víkendu, jsme byli svědky překvapivých výsledků. Shrnutí jednotlivých zápasů přinášíme níže.
23
07

Karanténa v karanténě

Tak by se dala pojmenovat situace, která panuje na Floridě, konkrétně v IMG Akademii. Pohled do zákulisí přináší hráčka ZVVZ USK Praha a Connecticut Sun, Alyssa Thomas.
20
07

Dvě zástupkyně USK v WNBA

Již tuto sobotu začne značně upravený ročník WNBA. Jak jsme vás informovali, základní část se zkrátí, veškeré zápasy se odehrají na jednom místě a bez diváků. Server WNBA přinesl před začátkem nové sezony zajímavé pohledy do jednotlivých týmů. Fanoušky ZVVZ USK Praha určitě zajímá Connectitut Sun, za který hrají Alyssa Thomas a Brionna Jones.