Aktuality

27
05
Reprezentace

Proti Lotyšsku došly síly

Se dvěma výhrami ze tří zápasů odjíždí české basketbalistky z přípravného turnaje v tureckém Istanbulu. Po zdolání Turecka a Německa jim v posledním utkání došly síly a podlehly Lotyšsku 67:83. Další utkání sehrají Češky už ve čtvrtek v Praze proti Velké Británii.
26
05
Reprezentace

Druhá výhra v přípravě

Turecký turnaj a soupeřky svědčí české reprezentaci. Po včerejší výhře nad domácím Tureckem, si dneska připsaly basketbalistky Romany Ptáčkové další výhru, tentokrát nad Německem. Zítra zakončí turnaj zápasem proti Lotyškám.
25
05
Reprezentace

Lvice zahájily herní část přípravy

České reprezentantky zahájily herní etapu přípravy před Eurobasketem na kvalitně obsazeném turnaji v Turecku, kde v úvodním zápase vyzvaly domácí celek a hned si připsaly výhru 83:70. Hned zítra se utkají s Německem. V sobotu pak změří síly s Lotyšskem.
22
05
A-tým

Vítej, Ezi!

Eziyoda Magbegor neboli Ezi Magbegor je novou basketbalistkou ZVVZ USK Praha. 193 centimetrů vysoká Australanka, která se narodila na Novém Zélandu, bude od nové sezóny oblékat dres mistryň.
18
05
A-tým

Vítej, Maite!

Je nám velkou ctí přivítat v klubu ZVVZ USK Praha španělskou basketbalistku Maríi Teresu Cazorlu Medinu, více známou jako Maite Cazorlu.
17
05
A-tým

Kádr ZVVZ USK Praha se obmění

Sezóna 2022/2023 byla pro ZVVZ USK Praha sladkokyselá. Zatímco v české lize překonal tým Natálie Hejkové rekord v počtu výher v řadě (nyní je na 272 zápasech) a vyhrál Chance ženskou basketbalovou ligu, tak na domácím Final Four skončil čtvrtý.
16
05
A-tým

WNBA s hvězdami USK

Už tento pátek začíná zámořská WNBA a jak už bývá pravidlem posledních let, představí se v ní dvě hráčky ZVVZ USK Praha – Brionna Jones a Alyssa Thomas. Základní část skončí 9. září. O čtyři dny později startuje play-off. Vítězky letošního ročníku budou známy nejpozději 20. října.
12
05
Reprezentace

Lvice zahájily přípravu před ME

České reprezentantky se již připravují na Mistrovství Evropy, které pro ně startuje 15. června zápasem proti Itálii. Lvice mají za sebou první přípravný kemp na Královce a dneska jim končí kondiční příprava v Mariánských lázních.
10
05

Mládež USK Praha

Mládežnické kategorie USK Praha mají za sebou vrcholy letošního ročníku. Dorostenky U19 a U17, kadetky U15 a U14 se probojovaly na Mistrovství České republiky a dokázaly dojít do bojů o medaile.
07
05

Zlaté MČR U14 pro mládež USK Praha

Jak postupoval finálový den Mistrovství České republiky mladších žákyň, tak se plnila tabulka s umístěním jednotlivých družstev. I když to byl třetí den zápasů, tak všechny hráčky bojovaly s velkým nasazením a elánem.
06
05

Druhý hrací den MČR U14

Druhý hrací den MČR mladších žákyň by se dal rozdělit do dvou částí. První část byla o lepším umístění poražených týmů po čtvrtfinále. Ve druhé jsme viděli semifinálové duely. Taková byla sobota na Královce.
05
05

MČR U14 zahájeno

Osm týmů přijelo dneska do haly Královka, aby se zúčastnilo Mistrovství České republiky mladších žákyň v basketbale. První den byl ve znamení čtvrtfinálových bojů, které přinesly spousty zajímavých momentů pod oběma koši.
02
05

Mistrovství ČR U14 na Královce

Je tady vrchol letošní sezóny pro basketbalistky USK Praha do čtrnácti let a ještě na domácí palubovce. O nadcházejícím víkendu se na Královce přestaví osmička nejlepších týmů a jeden z nich jsou naše hráčky, které za celou sezónu okusily jen jednu porážku.
29
04
A-tým

Oslavy mistrovského titulu

ZVVZ USK Praha má na svém kontě sedmnáctý titul v české lize, pětadvacátý celkově, třináctý v řádě. Počet vyhraných zápasů je nyní na čísle 272. To vše jsou důvody k pořádné oslavě. V naší galerii se můžete podívat, jak to probíhalo.
26
04
Chance ŽBL

Mistryně!

ZVVZ USK Praha po vlažném vstupu do utkání přeci jen opanovalo i třetí finálový duel a obhajilo titul mistryň Chance ženské basketbalové ligy 2022/2023. Basketbalistky ZVVZ USK Praha si celkově vybojovali svůj 25. titul, 13. v řadě.