Aktuality

25
02
A-tým

Los Renomia Final 4

V dnešních odpoledních hodinách se v sídle českého basketbalu losovalo semifinále Českého poháru – Renomia Final 4. Do něj se dostaly týmy ZVVZ USK Praha, KP Brno, Levhartice Chomutov a BLK Slavia Praha.
24
02
A-tým

Finalistky Českého poháru

Jednoznačné vítězství na půdě Žabin Brno poslalo tým ZVVZ USK Praha do Final Four Českého poháru. V hale Rosnička nikdo nečekal tak ofenzivní smršť, jaké jsme byli svědkem. Nebývá zvykem, že v českém ženském basketu nastřílíte 70 bodů a stejně prohrajete o čtyřicet. Pojďme si říct, jak se postup do F4 zrodil.
24
02
A-tým

Překvapivá složení finále 3PT Challenge

Semifinálovým kolem pokračoval turnaj v dovednostních soutěžích 3PT Challenge RENOMIA ŽBL. Do závěrečné čtveřice hráček, které se zúčastnily dovednostních soutěží v rámci úvodní tiskové konference ženské nejvyšší soutěže, se probojovaly hradecká Pamela Effangová, chomutovská Valentýnou Kadlecovou, ostravská Alena Bačová a Tereza Vyoralová z USK Praha.
22
02
A-tým

ZVVZ USK Praha v Českém poháru

Vzhledem k epidemické situaci a přerušení všech amatérských sportovních soutěží už na podzim roku 2020 musel Výbor ČBF schválit nový systém soutěže, do které se zapojují jen profesionální týmy, tedy družstva RENOMIA ŽBL.
20
02
Renomia ŽBL

Základní část Renomia ŽBL je za námi

Základní část náročné sezony ženské ligy ukončil tým ZVVZ USK Praha zápasem proti KP Brno. Oba celky přitom v tabulce okupují nejvyšší příčky a dal se tedy očekávat kvalitní duel. Pro hosty by výhra znamenala udržení třetí pozice po základní části.
19
02
A-tým

Známe semifinalistky 3PT Challenge

Druhým kolem pokračovala druhá dovednostní soutěž z úvodní tiskové konference RENOMIA ŽBL. Minulý týden jsme si v rámci prvního kola představili pravidla a ukázali jak předkolo play off, tak úvodní dvě čtvrtfinále. Prvními semifinalistkami se staly Alena Bačová z Ostravy a Tereza Vyoralová z USK Praha.
17
02
Renomia ŽBL

Ve Strakonicích o 106 bodů

V dohrávce 10. kola Renomia ženské basketbalové ligy se hráčky ZVVZ USK Praha vydaly do jižních Čech, konkrétně do Strakonic. Souboj týmů z různých pólů tabulky měl jednoznačný průběh. Čekalo se tedy jen na finální bodový rozdíl.
16
02
FIBA

Za 120 dní vypukne ženský Eurobasket

Vítězové devíti skupin plus nejlepších pět týmů z druhých míst se přidá k dvojici pořádajících států a za 120 dní začne první basketbalový vrchol letošního roku. Tím druhým jsou olympijské hry.
13
02
Renomia ŽBL

Vezeme vítězství z Trutnova

Zápas na půdě Trutnova měl zajímavou zápletku. Ta se díky nařízení vlády odehrála mimo palubovku, když nebylo jasné, že ZVVZ USK Praha bude vůbec vpuštěna do „zakázané“ oblasti. Po splnění všech formálních záležitostí se nakonec 17. kolo Renomia ženské basketbalové ligy odehrálo.
12
02
A-tým

Kdo zaútočí v soutěži trojkařek?

Druhou dovednostní soutěží, ve které se utkaly hráčky RENOMIA ŽBL v rámci úvodní tiskové konference, je střelba trojek neboli 3PT Shootout. Zástupkyně devíti ligových týmů se srovnaly do osmičlenného pavouka (osmý s devátým nasazeným týmem se znovu utkaly v předkole) a následně se šlo vyřazovacím způsobem až do finále. Úkolem pro hráčky bylo za čtyřicet sekund trefit co nejvíc z patnácti střel na třech stanovištích po pěti míčích. Úspěšná střela měla hodnotu jednoho bodu a poslední střela na stanovišti má hodnotu dvou bodů.
10
02
Renomia ŽBL

Po třiceti minutách stovka

Sérii tří venkovních utkání zahájily hráčky ZVVZ USK Praha na druhém konci republiky. V dohrávce 16. kola je přivítal tým SBŠ Ostrava. Ten v prvním vzájemném střetnutí letošního ročníku na Královce nastřílel naším hráčkám pouhých 26 bodů a už od úvodu zápasu se snažil dokázat, že má na mnohem víc.
08
02
A-tým

Kateřina Elhotová a její pohled na Eurobasket21

Náročné odpoledne prožila v závěrečném duelu kvalifikace o evropský šampionát opora českého národního týmu Kateřina Elhotová. Nejlepší střelkyně Lvic v kvalifikaci s téměř osmnácti body na zápas měla po třech čtvrtinách na kontě jediný bod, nakonec se ale dostala na osm bodů a pomohla k výhře 84:63, která Češky posunula na EuroBasket 2021.
06
02
Reprezentace

Nic neponechaly náhodě. Lvice jsou na ME

Karty byly rozdány jasně. Vítězství nad Dánskem by pro český národní tým basketbalistek znamenalo jistotu postupu na červnový EuroBasket do Španělska a Francie. V opačném případě by přišly na řadu počty, srovnávání a čekání na výsledky ostatních skupin. Češky tak chtěly mít už po svém zápase postup v kapse a nespoléhat na ostatní.
05
02
A-tým

Naše hráčky v reprezentačních dresech

Včera odstartovala závěrečná fáze kvalifikace na ženský EuroBasket 21. Hned sedm hráček ZVVZ USK Praha vyměnilo týmový dres za reprezentační a pomohly svým výkonem k postupu na letošní šampionát.
04
02
Reprezentace

Úvodní uragán přiblížil Češky EuroBasketu

České basketbalistky odjížděly na závěr kvalifikace o ME do Istanbulu s tím, že chybí dva kroky k vytouženému postupu na červnový EuroBasket. Ten by byl už 14. v řadě. Za určitých okolností by mohlo stačit vyhrát jednou ze dvou utkání, ale na to nikdo z českého týmu nechce spoléhat.