Aktuality

16
07

Ženský basket zná svůj rozpis

Určitě jste postřehli, že Renomia ŽBL má svůj rozpis zápasů. My vám přinášíme detailnější pohled na celou sezonu 2020/2021. Koukneme se na to, kdy bude první rozskok letošního ročníku nejvyšší ženské soutěže, kdy se představí Lvice v kvalifikaci na Eurobasket 2021, kdy se utkají české kluby v play-off a kdy by mohl být znám vítěz. Také vám prozradíme, jaké dny si označit v kalendáři, abyste nepropásli vrchol ženské sezony, tedy Mistrovství Evropy. A samozřejmě, kdy se můžete přijít podívat na Královku na ženskou Euroligu.
13
07

Začátek zámořské ženské basketbalové ligy se blíží

Jako nejpravděpodobnější se jeví možnost zahájit letošní ročník WNBA 24. července v IMG akademii na Floridě. Tam se odehrají všechny zápasy jak základní části, stejně tak i celé play-off. Jak už jsme vás informovali, základní část bude zkrácena z 36 na 22 zápasů. Vyřazovací část zůstává beze změny.
10
07

mladé lvice z USK

Včera začal již třetí přípravný kemp Lvic do dvaceti let po pandemii koronaviru. V jeho výběru se objevily i tři hráčky z USK, jmenovitě Anna Merhautová, Tereza Halátková a Kateřina Zeithammerová. Holky jsme poprosily o pár odpovědí a vy si můžete přečíst, jaké otázky padly a jak na ně holky odpovídaly.
07
07

Legenda euroligových palubovek

Natália Hejková je jméno, které rezonuje ženskou Euroligou více než 20 let. Když v roce 1999 vyhrála svůj první titul se slovenským Rožumberkom, nikdo si nedokázal představit, jak dlouhou a úspěšnou cestu ještě slovenská trenérka absolvuje.
03
07

Basketball Prague Open

USK Praha za podpory hlavního města Prahy uspořádá v hale Královka mezinárodní basketbalový turnaj, kde chce dát možnost všem dívkám věkové kategorie U14, aby si zahrály basketbal v hale, kde hraje jeden z nejlepších týmů ženské Euroligy.
30
06

Letní dovolené

Léto se pomalu přiblížilo a tak jsme oslovili naše hráčky, aby nám řekly, co mají před novou sezonou v plánu. Všechny dostaly 3 stejné otázky a podle odpovědí jsou spíše milovnice tepla a každá z nich má jinou představu o vysněné dovolené.
27
06

Do USK míří Ivana Dojkić

Novou hráčkou, která bude hájit barvy ZVVZ USK Praha, je chorvatská rozehrávačka Ivana Dojkić. Teprve dvaadvacetiletá hráčka, která má za sebou už několik zahraničních angažmá, podepsala s týmem dvouletou smlouvu.
25
06

Cíle si nedávám, říká Tereza Halátková

Benjamínka v týmu, Terezu Halátkovou, čeká po skončení koronavirových opatření náročné období. Před nedávnem jí skončily klubové povinnosti, na které navázala téměř měsíční příprava s reprezentací do 20 let. A to vše musela ještě skloubit se školní výukou a uzavřením známek.
22
06

Psaní testů v letadle, běžná praxe, říká Julie Pospíšilová

Ani v letní pauze Julie Pospíšilová nezahálí. Po návratu z Wisconsinu, kde studuje tamější univerzitu, chodí do posilovny na hale Královka. Využili jsme toho a před odjezdem na tréninkový kemp Univerziády jsme se sešli a dlouze si povídali. Jelikož toho jednadvacetiletá basketbalistka řekla opravdu hodně, vybrali jsme nejzajímavější témata a ty vám přinášíme v rozhovoru.
19
06

Álo, děkujeme!

Klub ZVVZ USK Praha se na závěr reprezentačního kempu rozloučil s Alenou Hanušovou. Generální manažer Marek Kučera předal hráčce květinu a poděkoval jí za 6 let strávených na Královce. Dále popřál vysoké pivotce pevné zdraví a mnoho úspěchů nejen ve sportovní kariéře. Za nás zbývá jen dodat: „Álo, děkujeme“.
16
06

Zpečetěný osud ženské Euroligy

Po zasedání FIBA je jasné, že se letošní ženské soutěže dohrávat nebudou. Z vyjádření FIBA je patrné, že se bere v potaz i případná druhá koronavirová vlna a její následky. Pojďme si shrnout vše podstatné, co ze zasedání vzešlo.
15
06

Jak to vypadá s letošní WNBA?

Zámořská ženská basketbalová liga měla začít 15. května. Kvůli pandemii byla bohužel, stejně jako další sportovní události, pozastavena na neurčito. Server ESPN minulý týden přišel se zákulisními informacemi, že by mohla odstartovat v pozměněném formátu už 24. července.
12
06

Karolína Elhotová je maminkou

Hráčku, která dlouhou dobu byla součástí klubu ZVVZ USK Praha, potkala šťastná událost. Před nedávnem se jí narodilo dítě. I když jsme moc informací o těhotenství Karolíny neměli, důležité je, že maminka i ratolest jsou v pořádku. Celý klub ZVVZ USK Praha přeje sestře naší kapitánky hodně sil v roli maminky a doufáme, že dítě půjde ve sportovních krocích svojí maminky. Blahopřejeme, Kájo!
11
06

Nová posila ZVVZ USK Praha

Vítáme v týmu ZVVZ USK Praha novou posilu, talentovanou španělskou basketbalistku Maríi Conde.
08
06

Reprezentační sraz

Dnešním dnem začala příprava Lvic v domácí hale ZVVZ USK Praha. Tam naším hráčkám minulý týden skončila klubová příprava, a právě dneska zde startuje reprezentační kemp.