Aktuality

02
10
Euroliga

Tisková konference před ELW 23/24

V dopoledních hodinách proběhla ve sportovní hale Královka každoroční tisková konference ZVVZ USK Praha před zahájením nového ročníku ženské Euroligy. Za přítomnosti hráček, realizačního týmu a generálního manažera, byly představeny novinky před startem soutěže.
29
09
Chance ŽBL

Vítězný vstup do nové sezóny

Stejně jako minulou sezónu odstartoval tým ZVVZ USK Praha nový ročník Chance ženské basketbalové ligy na půdě Trutnova, kde se vydal na cestu za 14. titulem v řadě.
28
09
Euroliga

Známe i posledního soupeře ve skupině B

Ve středu 27.9. se sehrála odvetová utkání kvalifikace o účast v základní fázi Euroligy žen 2023/2024. Poslední tři místa si vybojovala trojice ACS Sepsi-SIC, DVTK Hun-Therm a KGHM BC Polkowice. Poslední zmiňovaný míří do skupiny B, kde se střetne s ZVVZ USK Praha.
25
09
Chance ŽBL

Tisková konference před začátkem Chance ŽBL

S rekordním počtem účastnických týmů v evropských pohárech a s aktivní sérií výher suverénního USK v domácí soutěži odstartuje ve středu dvaatřicátý ročník nejvyšší ženské ligové soutěže, podruhé za sebou s názvem Chance ŽBL.
23
09
A-tým

Ezi Magbegor v Praze

Dnes ve večerních hodinách přistálo na Letišti Václava Havla letadlo s naší novou posilou Ezi Magbegor, která přiletěla do Prahy po základní části WNBA. Zítra čeká čtyřiadvacetiletou Australanku první trénink s týmem na domácí palubovce.
22
09
A-tým

Chci nasbírat co nejvíce zkušeností

Další hráčkou, které jsme se zeptali na pár otázek před startem nové sezóny je Karolína Petlanová. Hráčka, která si v našem klubu prošla mládežnickým programem a v našem dresu hraje už od svých 8 let. Letos bude nastupovat v dresu ZVVZ USK Praha a sama říká, že cílem pro její první sezónu bude nasbírat co nejvíce zkušeností.
18
09
A-tým

Vítej, Nyaro!

Nyara Sabally je novou hráčkou ZVVZ USK Praha. 196 centimetrů vysoká Němka bude v příští sezóně oblékat žlutomodrý dres.
17
09

USK Praha na Dni Prahy 12

I letos se před radnicí Prahy 12 konal kulturně-sportovní den, kde byli návštěvníci seznámeni s volnočasovými aktivitami, které probíhají v dané lokalitě. I letos jsme rádi přijali pozvání k prezentaci našeho klubu, jakožto sportovního oddílu, který na Praze 12 působí již dlouhou dobu.
13
09
A-tým

Vítej, Gabrielo!

Novou posilou ZVVZ USK Praha je pro nadcházející sezónu česká reprezentantka Gabriela Andělová. Sedmadvacetiletá rozehrávačka se tak po tříleté zkušenosti v zahraničí vrací na české palubovky, aby oblékala dres mistryň.
10
09
A-tým

Maite Cazorla odpovídá

Už je to dva týdny, co nová posila Maite Cazorla přistála na Letišti Václava Havla, aby zahájila přípravu se svým novým týmem ZVVZ USK Praha. V průběhu přípravy na nadcházející sezónu nám Maite odpověděla na pár otázek.
07
09
A-tým

Přátelská utkání součástí přípravy

Po necelých čtrnácti dnech tréninku ve skoro kompletním složení dnes ZVVZ USK Praha sehrálo první přípravné utkání. Soupeřem byl hráčkám tým dorostenců USK Praha z Folimanky.
03
09

4. ročník Basketball Prague Open

Tento víkend proběhl v hale Královka již čtvrtý ročník basketbalového turnaje, který každoročně pořádá nadace Koše proti drogám. Turnaj byl určen pro hráčky věkové kategorie U14. Mezi účastníky nechybělo ani domácí družstvo USK Praha.
28
08
A-tým

Finální část přípravy zahájena

Tým ZVVZ USK Praha dnes oficiálně zahájil přípravu na novou sezónou. Téměř kompletní tým se v dopoledních hodinách sešel v hale Královka k prvnímu oficiálnímu tréninku. Pod dozorem kondičního trenéra Mateje Halaje podstoupily hráčky fyzické testy, které byly hlavním bodem úvodního tréninku. Zahraniční hráčky, které se do přípravy připojily až dnes, podstoupily také testy zaměřené na rozsah.
24
08
A-tým

Jen tak dál Ezi

Základní část WNBA je v plném proudu a nová posila ZVVZ USK Praha Ezi Magbegor si během ní říká o velkou pozornost. Nejdříve to bylo první vybrání do WNBA All-Star týmu v kariéře, poté překonání hranice 1000 bodů v kariéře a následně i zapsání do historických tabulek WNBA.
20
08
Reprezentace

Řecká radost a český smutek

I třetí dívčí mládežnická reprezentace končí letošní léto smutně. Lvice U16 ztratily na evropském šampionátu divize A v tureckém Izmiru poslední bitvu s Řeckem 51:55, končí na čtrnáctém místě a stejně jako jejich kolegyně z kategorií U18 a U20 budou muset příslušnost zpátky mezi elitou vybojovat příští léto na turnaji divize B.