Aktuality

07
04
Renomia ŽBL

Poslední krok

Říká se, že poslední krok bývá nejtěžší. Jak moc bude těžký pro hráčky ZVVZ USK Praha, ukáže až finálová série. Ta bude soubojem dvou nejlepších týmů po základní části. Obhájkyně titulu v letošní sezoně nepoznaly chuť porážky. Hradec Králové prohrál jen třikrát v Renomia ženské basketbalové lize.
04
04
A-tým

Veronika Voráčková - MVP Českého poháru

Za svou kariéru v USK již Veronika Voráčková získala několik trofejí, poprvé si však letos mohla sáhnout na cenu pro vítězku Českého poháru, do kterého se pražský tým vrátil po šesti letech – tehdy patnáctiletá Voráčková získávala první ligové zkušenosti ve Strakonicích. Teď už je jen klíčovou postavou nejen na domácí ale i evropské scéně a z RENOMIA Final 4 Českého poháru si odnesla cenu MVP.
03
04

Finále Renomia Českého poháru ve fotografiích

Přinášíme vám ohlédnutí za finálovým zápasem Renomia Českého poháru, ve kterém hráčky ZVVZ USK Praha dokázaly porazit KP Brno a z Chomutova si odváží zlaté medaile.
01
04

Vítězky Českého poháru

Nebývá zvykem, že by se Final Four hrálo na dvě etapy. Bohužel, letošní sezona je ovlivněna koronavirovou situací a tak se finalisté vrátili po téměř měsíční pauze do Chomutova na závěrečné utkání, které určilo letošního vítěze Renomia Českého poháru.
31
03
A-tým

Vyhlášení soutěže

V průběhu března jste mohli zasílat vaší představu o dresu ZVVZ USK Praha na následující sezonu. S touto iniciativou přišel letenský klub k navázání kontaktu s fanoušky, kteří kvůli bezpečnostním nařízením vlády nesmějí navštěvovat zápasy svého týmu. Zadání bylo jednoduché, nakreslete návrh dresu ZVVZ USK Praha pro sezonu 2021/2022.
30
03
Renomia ŽBL

Postupujeme do finále RŽBL

Ve třetím utkání semifinálové série nastoupily hráčky ZVVZ USK Praha proti KP Brno. Po dvou vyhraných zápasech měly domácí výtečnou šanci postoupit do finále. V prvním vzájemném utkání na Královce hosté ukázali, že umí být nepříjemným soupeřem.
27
03
Renomia ŽBL

Vítězství od finále RŽBL

Semifinálová série Renomia ženské basketbalové ligy se přesunula na půdu KP Brno. Domácí tým na své palubovce přivítal ZVVZ USK Praha ve druhém utkání. První zápas byl celkem dramatický a Brňanky statečně držely krok. Jenže na domácí palubovce se jim tolik nedařilo a vítězství si připsaly obhájkyně titulu.
24
03
Renomia ŽBL

Vítězné první semifinále

Dnešním dnem začalo semifinálové klání mezi ZVVZ USK Praha a KP Brno. I když celkové skóre vypadá, že se jednalo o jednoznačný zápas, vítězství se rodilo pomalu a urputně. Oba týmy předvedly, proč mají na to hrát evropské poháry.
22
03
A-tým

Fanoušci v hale

Vládní opatření kvůli šíření koronaviru nedovolilo fanouškům vstup na stadiony. ZVVZ USK Praha chce dostat, alespoň symbolicky, své příznivce zpátky na Královku. Pro čtvrtfinálové utkání proti BK Loko Trutnov mohli členové fanklubu ZVVZ USK Praha poslat svoji fotku, které během zápasu byla umístěna za stolek rozhodčích a tak být součástí tohoto zápasu.
20
03
Renomia ŽBL

USK je v semifinále RŽBL

ZVVZ USK Praha na své palubovce přivítalo BK Loko Trutnov ve čtvrtfinále letošního ročníku Renomia ženské basketbalové ligy. Série hraná na tři vítězná utkání dokázala dostat soupeře až na třetí pokus do haly. První dvě utkání byla kontumována ve prospěch domácích.
20
03
Euroliga

F4 Euroligy zná své účastniky

Včerejším dnem skončila čtvrtfinálová fáze ženské Euroligy, která stanovila účastníky Final four. To se odehraje 16. a 18. dubna. Místo finálového turnaje bude teprve oznámeno. Které týmy budou mít šanci ovládnout letošní ročník, se dozvíte níže.
18
03
Euroliga

První kolo čtvrtfinále ELW

Včerejším dnem začalo další kolo ženské Euroligy. Osm nejlepších týmů z prvních a druhých míst základních skupin si to rozdalo v prvních zápasech čtvrtfinále. Zápasy se odehrály v maďarské Šoproni a španělské Salamance.
15
03
Renomia ŽBL

Čtvrtfinále RŽBL

Tento týden vyběhne tým ZVVZ USK Praha ke svému prvnímu utkání ve čtvrtfinále Renomia ženské basketbalové ligy letošního ročníku. Podle umístění v základní části narazíme na tým Trutnova, který skončil na osmém místě. Ten se kvůli pozitivním testům na Covid-19 dostal do karantény.
12
03
Euroliga

Euroligová čtvrtfinále

Od posledních bublin základní části uběhly téměř dva měsíce. Pouhá jedna prohra vystavila stopku pro hráčky ZVVZ USK Praha, aby se podívaly do čtvrtfinále. Ty startují příští týden, konkrétně 17. března v Šoproni a Salamance.
09
03
A-tým

Navrhni týmový dres

Hráčkám z Královky chybí fanoušci v hale, se kterými by rády sdílely své pocity ze zápasů. Proto jsme se rozhodli vyhlásit soutěž „Navrhni dres“ a znovu navázat pouto mezi fanoušky a klubem.