Aktuality

18
11
Renomia ŽBL

Po pauze vítězně

Po nucené pauze se opět rozeběhla Renomia ženská basketbalová liga. Pro tým ZVVZ USK Praha to byl první zápas od 9. října. A také se po dlouhé době sešel téměř kompletní tým. Takže dohrávka 3. kola nejvyšší ženské soutěže mohla začít.
15
11
Reprezentace

První klopýtnutí české reprezentace

Odvetu proti Italkám měly hráčky České republiky odehrát v Praze na Královce, kvůli pandemii bohužel přišly o výhodu domácího prostředí. První vzájemný zápas na Apeninském poloostrově dopadl lepé pro Češky, které vyhrály o 10 bodů.
13
11
Reprezentace

Lvice vítězně

České basketbalistky vstoupily do další kvalifikační fáze o EuroBasket 2021 vítězně. Zlepšenou hrou ve druhé polovině utkání si poradily s Dánkami a ve skupině D zůstávají neporažené.
11
11
Reprezentace

Čaki o reprezentační bublině

České Lvice jsou již v dějišti kvalifikační skupiny D na Mistrovství Evropy, které by se mělo odehrát příští rok ve Španělsku a Francii. I přes dlouhou kariéru je to pro Kateřinu Elhotovou, hráčku ZVVZ USK Praha, nová zkušenost.
10
11
Reprezentace

Dvanáct statečných

Všechny nástrahy spojené se zpřísněnými hygienickými opatřeními má česká ženská basketbalová reprezentace za sebou a po náročném přesunu do Lotyšska tak konečně můžou hráčky začít myslet na to, proč na sever Evropy přicestovaly. Chtějí zde vybojovat postup na evropský šampionát, který v příštím roce uspořádá Francie a Španělsko.
09
11
Reprezentace

Lvice v Rize

V dnešních dopoledních hodinách se vydal tým české ženské reprezentace do kvalifikační bubliny v Rize. Nejenže se musel realizační tým potýkat se spoustou neznámých, ale na poslední chvíli jim přímý let do dějiště skupiny D zrušily aerolinky.
06
11
Renomia ŽBL

Překvapivá šampionka Skills Challenge

Posledním finálovým kolem vyvrcholila Skills Challenge RENOMIA ŽBL. O vítězství si to v poslední sérii rozdaly dvě překvapivé finalistky Barbora Vorlová ze Strakonic a Štěpánka Ježková z Trutnova. Vítězkou se po boji stala Barbora Vorlová, která se do pavouka dostala až z předkola.
05
11
Renomia ŽBL

Kluby se dohodly na restartu RENOMIA ŽBL

Díky speciálním výjimkám od vlády se v České republice blíží restart profesionálního sportu. Fotbalisté a hokejisté se do akce chystají už o tomto víkendu, obnovení nejvyšších soutěží v basketbalu bude ještě pár dní trvat. Šéfové obou asociací ligových klubů ale pilně jednají a věří, že už brzy budeme moci znovu sledovat jako Kooperativa NBL, tak RENOMIA ŽBL.
03
11
Renomia ŽBL

Prohlášení ligového guvernéra k aktuální situaci

Podle nejnovějších nařízení Vlády ČR se od 4. listopadu mohou znovu i do vnitřního tréninku zapojit všichni profesionální sportovci a organizátoři soutěží mohou žádat o výjimky k jejich restartování. Takové je aktuální prohlášení guvernéra RENOMIA ŽBL Daniela Kurucze.
02
11
A-tým

Od středy zpátky do hal

Čeští vrcholoví sportovci měli od 12. října zakázáno sportovat ve všech vnitřních sportovištích. Pro sporty jako basketbal to byla velká překážka. Jenže dneska svitla všem profesionálním sportovcům velká naděje. Nový ministr zdravotnictví dal sportu za přísných podmínek zelenou.
29
10
Renomia ŽBL

Překvapivé finále Renomia ŽBL Skills Challenge

Semifinálovým kolem pokračoval turnaj v dovednostních soutěžích Skills Challenge RENOMIA ŽBL. Mezi nejlepší čtyři hráčky, které se zúčastnily soutěže v rámci úvodní tiskové konference ženské ligy, se probojovaly Barbora Vorlová ze Strakonic, Natálie Stoupalová z Žabin Brno, Štěpánka Ježková z Trutnova a Lucia Hadačová z KP Brno.
28
10
Euroliga

Poslední dva účastnici ELW jsou známi

Do základní části letošního ročníku ženské Euroligy postoupily týmy Girony a Izmitu. Rozhodly o tom dnešní zápasy, které se oproti běžnému formátu hrály na jeden vítězný zápas.
26
10
A-tým

Brie převzala nové auto od Auto Štěpánek

Dnes dopoledne si americká hráčka hájící barvy ZVVZ USK Praha převzala zbrusu nový vůz v sídle našeho partnera Auto Štěpánek. Vedoucí prodeje, Jan Koštýř, předal klíčky od vozu Škodu Scala Brionně Jones. Ta se nad vozem rozplývala a kladně hodnotila jeho vzhled.
23
10

USK začíná letošní ELW v Istanbulu

FIBA Europe na svých stránkách oznámila místa, kde se na přelomu listopadu a prosince rozeběhne ženská Euroliga. Stoprocentně jisté jsou zatím pouze dvě lokace. O skupině A se ještě rozhodne a skupina C čeká, kdo vyhraje kvalifikační utkání.
22
10
Renomia ŽBL

Skills Challenge RENOMIA ŽBL

Uběhl další týden a před námi je druhé video z dovednostních soutěží z tiskové konference RENOMIA ŽBL. Minulý týden jsme si v rámci první soutěže Skills Challenge představili pravidla a ukázali jak předkolo play off, tak úvodní dvě čtvrtfinále. Hned na úvod se zrodilo malé překvapení, když Veronika Voráčková z USK Praha podlehla strakonické Barboře Vorlové. Druhou semifinalistkou se stala Natálie Stoupalová z Žabin.