Aktuality

17
12
Euroliga

ELW dohrávka a předehrávka

Předevčírem v Šoproni nastoupil Galatasaray, aby dohnal svoji absenci z úvodní bubliny. V dnešní odvetě si to oba týmy rozdaly znovu, aby měly méně zápasů ve standartní bublině, která začne 17. ledna.
14
12
A-tým

Program ZVVZ USK Praha do konce ledna

Po návratu z Turecka jsme byli nuceni několik zápasů odložit. Členové realizačního týmu však po domluvě se soupeři našli náhradní termíny a my se s vámi o ně podělíme.
11
12
Euroliga

Euroligová bublina v Praze

Na dnešním zasedání FIBA Europe byly ohlášeny hostitelské týmy pro bubliny ženské Euroligy. Skupinu B bude hostit ZVVZ USK Praha od 17. do 23. ledna následujícího roku.
10
12
FIBA

Aktualizovaný žebříček FIBA

Po listopadové kvalifikace žen na Eurobasket 21 se sestavil nový žebříček týmů. České Lvice sice odehrály v okně dvě utkání, bohužel je ani výhra neposunula žebříčkem vzhůru. Největší skok se povedl Finkám, které si polepšily o osm míst a přiblížily se k Top 50.
05
12
Euroliga

Třetí hrací den ELW

Včerejší zápasy uzavřely první euroligové bubliny a naznačily, kdo z týmů postoupí a kdo má jen teoretickou šanci na další fázi. Pojďme se podívat, jak dopadla první polovina základní části.
04
12
Euroliga

ELW bublina zakončená vítězstvím

Do posledního zápasu euroligové bubliny vstoupily hráčky ZVVZ USK Praha proti polskému soupeři, Arka Gdyně. Ty mají zatím na svém kontě dvě porážky a tak si chtěly spravit chuť. Ale dobrá fyzická připravenost Pražanek, které měly síly odehrát zápas s lehkostí, jim nespravila náladu v Istanbulském hubu.
04
12
Euroliga

Shrnutí druhé hracího dne Euroligy

Ve středu se předehrával o utkání skupiny A, ve čtvrtek se dohrál zbytek druhého kola letošního ročníku ženské Euroligy. Stále platí, že do bubliny se nezapojily týmy Izmitu a Galatasaraye, které ve svém týmu mají pozitivní případy Covidu-19.
03
12
Euroliga

Euroligové vítězství

Do druhého euroligového zápasu nastoupily hráčky ZVVZ USK Praha proti LDLC Asvel Feminin. Zatímco naše hráčky první duel prohrály, soupeřky si celkem jednoznačně poradily s Gdyní. Pražanky si potřebovaly spravit chuť a ukázat, že umějí vyhrávat i těžké zápasy.
02
12
Euroliga

Shrnutí prvního hracího dne Euroligy

Včera se rozeběhla nejvyšší evropská klubová soutěž žen, jejíž formát se změnil ze dvou osmičlenných skupin na čtyři čtyřčlenné. Každá skupina si zahraje dva turnaje, ze kterých postoupí dva nejlepší celky do další fáze soutěže. Jak se komu dařilo a komu naopak méně si můžete přečíst v následujícím článku.
01
12
Euroliga

Smolný úvodní zápas

Těžký soupeř čekal v úvodu euroligové bubliny na hráčky ZVVZ USK Praha. Na domácí palubovce je přivítal tým Fenerbahce Istanbul, který si dělá zálusk na účast ve Final Four. Po podařeném vstupu do zápasu bohužel přišel smutný konec.
29
11
Euroliga

Euroliga je tady!

Dnešním dnem vstupují hráčky ZVVZ USK Praha do své historicky první bubliny, kterou pořádá nejprestižnější ženská evropská soutěž. V té jí čekají krom přísného režimu také tři zápasy, ve kterých se chyby neodpouští.
26
11
Renomia ŽBL

Dvoustá ligová výhra v řadě

Když se v letošním ročníku Renomia ženské basketbalové ligy poprvé střetly týmy ZVVZ USK Praha a Hradce Králové, nikdo po vyrovnaném zápase nevěřil, že domácí hráčky vyhrají svůj dvoustý zápas v řadě právě proti hradeckým Lvicím.
24
11
Renomia ŽBL

Porážíme Ostravu

V předehrávce sedmého kola Renomia ženské basketbalové ligy zavítaly na Královku hráčky SBŠ Ostrava. Ty zatím mají zápornou bilanci a krčí se v tabulce na osmém místě. Za to pro ZVVZ USK Praha to byl první ze tří zápasů, které kopírují formát euroligové bubliny. Ta na domácí čeká příští týden v Istanbulu.
21
11
Renomia ŽBL

Derby ve prospěch USK

V šestém kole Renomia ženské basketbalové ligy se utkaly dva pražské týmy. Slavia Praha přivítala v Edenu ZVVZ USK Praha. Pro domácí celek to bylo první utkání od 10. října.
19
11
Renomia ŽBL

USK jako hosté na Královce

Po domluvě s vedením brněnského týmu se i druhý vzájemný zápas mezi ZVVZ USK Praha a Žabinami Brno odehrál v Praze na Královce. Nutno dodat, že od předešlého vzájemného zápasu neuteklo ani 20 hodin a už jsme byli svědky tvrdých kontaktů pod bezednými koši.