Aktuality

12
05
A-tým

Kateřina Elhotová pohledem trenérů ZVVZ USK Praha

Kateřina Elhotová nastoupila do ZVVZ USK Praha v roce 2006 jako vycházející talent českého basketbalu. Hráčka, která se v 9 letech dala na basketbal, aby o 7 let později vyběhla v nejvyšší ženské soutěži. Během této doby stihla být součástí mládežnických reprezentačních celků. Po té, jak její kariéra plynula, Kateřina se stávala základním kamenem nejen v ženské reprezentaci, ale i v týmu ZVVZ USK Praha.
07
05
A-tým

Čaky, děkujeme!

Kateřina Elhotová je pojem českého basketbalu, ale i jméno, které rezonuje Evropou. Když v roce 2006 poprvé nastoupila v A týmu ZVVZ USK Praha, blýskla se 15 body. Bohužel, šestnáct sezon od tohoto vstupu do ženské nejvyšší soutěže, se Čaky s naším týmem loučí. Když něco končí, v tomto případě úspěšná éra jedné hráčky v jednom klubu, vždycky je o čem povídat. Kdyby Kateřina Elhotová nemusela plnit své rodičovské povinnosti, tak bychom si o její kariéře povídali ještě teď.
06
05
Reprezentace

České Lvice zahajují přípravu

V pondělí začne příprava českých basketbalistek na letošní EuroBasket, do kterého se Lvice probojovaly z prvního místa ve skupině. Reprezentační kempy odstartují v Mariánských Lázních a Trutnově. Pak se příprava přesune na Královku, kde tým odehraje v rámci přípravy několik přátelských utkání.
05
05
A-tým

Alena Hanušová je zpátky

Po roční pauze se do kádru ZVVZ USK Praha vrací Alena Hanušová, aby zde navázala na své šestileté působení v hale Královka, kde zvedla nad hlavu například pohár ženské Euroligy v roce 2015. Během své hráčské cesty v zahraničí vyzkoušela tři různé celky ve dvou státech a pomohla české reprezentaci v kvalifikaci na letošní evropský šampionát.
03
05

Letní basketbalový program

Sportovní svět se pomalu vrací k běžnému režimu a ženský basketbal není výjimkou. To dokazuje léto plné basketbalu, do kterých promluví i české reprezentace. Jestli vás zajímá, které události jsou před námi, v následujícím článku je najdete chronologicky seřazené.
29
04
A-tým

Pohled Teji Oblak

Renomia ženská basketbalová liga skončila před dvěma týdny, ale basketbalový vrchol je teprve před námi. My jsme využili krátké pauzy, kterou rozehrávačka ZVVZ USK Praha Teja Oblak má před slovinským reprezentačním srazem a probrali jsme s ní nepříjemnou koronavirovou sezonu a výhled do budoucna.
26
04

WNBA klepe na dveře

Dlouhá pauza od ženského basketbalu se nekonala. Jen co skončila česká liga a ženská Euroliga, o slovo se hned přihlásila zámořská WNBA. Ta letošní ročník odstartovala draftem, ve kterém bylo vybráno 36 nových tváří, které mají šanci dostat se do 12 nejlepších amerických týmů.
22
04
A-tým

Sezona 2020/2021

Z pohledu ženského basketbalu je velký úspěch, že se letošní sezona vůbec uskutečnila. Z jiného úhlu pohledu je smutné, že to bylo bez diváků, fanoušků a jejich emocí. Tyto faktory se podepsaly na covidovém ročníku, který byl pro všechny zúčastněné velkou zkouškou.
19
04
A-tým

Zlaté střípky z finálové zápasu

Podívejte se na další krásné fotky z pátečního utkání, ve kterém se ZVVZ USK Praha stal po jedenácté v řadě mistrem Renomia ženské basketbalové ligy. Tímto počinem se osamostatnil v na prvním místě s celkovým počtem 15 titulů v české lize.
19
04
Euroliga

Euroliga zná svého vítěze

Je za námi i další významná soutěž. O víkendu proběhla finální část nejvyšší evropské ženské soutěže Euroligy. Kdo nás sleduje pravidelně, jistě ví, že do letošního Final 4 se probojovaly týmy Fenerbahce, Šoproně, Salamanky a Jekatěrinburgu.
18
04
A-tým

Basketbal je můj život, říká MVP Jonesová

Jako největší jméno ženské basketbalové ligy dostála Brionna Jones vysokým očekáváním a dovedla pražský USK k patnáctému titulu v historii české nejvyšší soutěže. Průměry přes 22 bodů a 7 doskoků na utkání vynesly americké pivotce cenu MVP finálové série, s cenou v náručí pak poskytla rozhovor webu zbl.basketball.
16
04
Renomia ŽBL

Vítězný ceremoniál hledáčkem fotografa

MVP Brionna Jones, kapitánka Kateřina Elhotová přebírá pohár, Teja Oblak stříhá síťku vítězů a mnohem víc naleznete v galerii po vítězném třetím zápase, který rozhodl o 11. titulu v řadě pro ZVVZ USK Praha.
16
04
Renomia ŽBL

Vítězky RŽBL 2020/2021

Do třetího utkání finálové série vstoupily obhájkyně titulu na domácí palubovce proti Sokolu Hradce Králové. Výsledky předchozích zápasů sice vypadají, že šlo o jednoznačné zápasy. Opak je však pravdou, byly to tvrdé souboje, kde o vítězi rozhodovaly krátké pasáže hry. To ZVVZ USK Praha ve třetím zápase nechtělo dopustit a vlítlo za obhajobou titulu jak se na šampionky sluší a patří.
13
04
Renomia ŽBL

Jedno vítězství od titulu

Finálová série hraná na tři vítězná utkání se přesunula do Hradce Králové, kde se odehrál druhý zápas mezi obhájkyněmi titulu a domácími Lvicemi. Oba týmy měly v živé paměti sobotní duel, ve kterém byly zaskočeny i favoritky. Z toho důvodu se dal očekávat pod bezednými koši velmi motivovaný výkon.
10
04
Renomia ŽBL

Finálová série začala!

V hale Královka odstartoval vrchol Renomia ženské basketbalové ligy, boj o zlato. Do finále se probojoval neporažený ZVVZ USK Praha a Hradec Králové. Vzájemná bilance je jednoznačně na straně domácích. O tom, že Lvice měly chuť změnit tuto nelichotivou statistiku, dokazuje i dlouhou dobu vyrovnané první utkání o titul mistryň republiky.