Aktuality

18
09
A-tým

Vítej, Nyaro!

Nyara Sabally je novou hráčkou ZVVZ USK Praha. 196 centimetrů vysoká Němka bude v příští sezóně oblékat žlutomodrý dres.
17
09

USK Praha na Dni Prahy 12

I letos se před radnicí Prahy 12 konal kulturně-sportovní den, kde byli návštěvníci seznámeni s volnočasovými aktivitami, které probíhají v dané lokalitě. I letos jsme rádi přijali pozvání k prezentaci našeho klubu, jakožto sportovního oddílu, který na Praze 12 působí již dlouhou dobu.
13
09
A-tým

Vítej, Gabrielo!

Novou posilou ZVVZ USK Praha je pro nadcházející sezónu česká reprezentantka Gabriela Andělová. Sedmadvacetiletá rozehrávačka se tak po tříleté zkušenosti v zahraničí vrací na české palubovky, aby oblékala dres mistryň.
10
09
A-tým

Maite Cazorla odpovídá

Už je to dva týdny, co nová posila Maite Cazorla přistála na Letišti Václava Havla, aby zahájila přípravu se svým novým týmem ZVVZ USK Praha. V průběhu přípravy na nadcházející sezónu nám Maite odpověděla na pár otázek.
07
09
A-tým

Přátelská utkání součástí přípravy

Po necelých čtrnácti dnech tréninku ve skoro kompletním složení dnes ZVVZ USK Praha sehrálo první přípravné utkání. Soupeřem byl hráčkám tým dorostenců USK Praha z Folimanky.
03
09

4. ročník Basketball Prague Open

Tento víkend proběhl v hale Královka již čtvrtý ročník basketbalového turnaje, který každoročně pořádá nadace Koše proti drogám. Turnaj byl určen pro hráčky věkové kategorie U14. Mezi účastníky nechybělo ani domácí družstvo USK Praha.
28
08
A-tým

Finální část přípravy zahájena

Tým ZVVZ USK Praha dnes oficiálně zahájil přípravu na novou sezónou. Téměř kompletní tým se v dopoledních hodinách sešel v hale Královka k prvnímu oficiálnímu tréninku. Pod dozorem kondičního trenéra Mateje Halaje podstoupily hráčky fyzické testy, které byly hlavním bodem úvodního tréninku. Zahraniční hráčky, které se do přípravy připojily až dnes, podstoupily také testy zaměřené na rozsah.
24
08
A-tým

Jen tak dál Ezi

Základní část WNBA je v plném proudu a nová posila ZVVZ USK Praha Ezi Magbegor si během ní říká o velkou pozornost. Nejdříve to bylo první vybrání do WNBA All-Star týmu v kariéře, poté překonání hranice 1000 bodů v kariéře a následně i zapsání do historických tabulek WNBA.
20
08
Reprezentace

Řecká radost a český smutek

I třetí dívčí mládežnická reprezentace končí letošní léto smutně. Lvice U16 ztratily na evropském šampionátu divize A v tureckém Izmiru poslední bitvu s Řeckem 51:55, končí na čtrnáctém místě a stejně jako jejich kolegyně z kategorií U18 a U20 budou muset příslušnost zpátky mezi elitou vybojovat příští léto na turnaji divize B.
18
08
Reprezentace

Výhra znamená naději

České reprezentantky do šestnácti let dnes nastoupily na evropském šampionátu k důležitému utkání o udržení divize A. V zápase o 13.-16. místo přehrály domácí Turecko 66:48 a od udržení elitní divize je tak dělí jediná výhra. V sobotu se v zápase o 13. místo utkají od 15:30 s výběrem Řecka.
16
08
Reprezentace

Složitá chvíle Lvic U16

Do svízelné situace se dostaly české basketbalistky do šestnácti let na evropském šampionátu divize A v tureckém Izmiru. Svěřenkyně Richarda Fouska podlehly v duelu poražených osmifinalistů v dramatické koncovce s Izraelem 56:58 a čekají je boje o záchranu. O víkendu tak nutně potřebují dvakrát zvítězit a vybojovat třinácté místo, jinak v letošním roce sestoupí všechny tři dívčí mládežnické kategorie z elitní divize Mistrovství Evropy.
15
08
Reprezentace

Maďarky nad české síly

České hráčky do šestnácti let odehrály na evropském šampionátu divize A osmifinálové utkání proti výběru Maďarska. Favorizované Maďarky byly nad síly českých reprezentantek, a tak si Lvice zahrají na turnaji o 9.-16. místo, kdy jako první vyzvou zítra od 13:00 výběr Izraele.
14
08
Reprezentace

Základní skupina zakončena porážkou

Třetí a poslední zápas v základní skupině odehrály dnes Lvice U16. Soupeřem jim byl výběr Lotyšska, který měl za dvě odehraná utkání bilanci 1-1 stejně jako Češky. Ve skupině A bylo už před začátkem utkání jasné, že na první příčce skončí Finsko, které vyhrálo všechna svá utkání. Mezi Českem a Lotyšskem se pak mělo rozhodnout o tom, kdo skončí na druhé příčce a bude tak lépe nasazen do osmifinálových bojů.
12
08
Reprezentace

Bilance Lvic na ME U16 zatím 1-1

V pátek začal pro české reprezentantky do šestnácti let evropský šampionát divize A, který se letos koná v tureckém Izmiru. V úvodním utkání se výběr Richarda Fouska střetl s výběrem Portugalska a připsal si svojí první výhru ve skupině A. Dnes vyzvaly Lvice tým Finska, který byl však nad jejich síly. Zápasová bilance Češek po dvou utkáních je tedy jedna výhra a jedna porážka. Poslední utkání základní skupiny odehrají Lvice už zítra ve 20:30 proti Lotyšsku.
11
08
Euroliga

Harmonogram euroligových utkání

Ve středu proběhl los základní části Euroligy žen pro ročník 2023/2024. ZVVZ USK Praha byla vylosována do skupiny B. Na základě tohoto losování byl zveřejněn i harmonogram jednotlivých zápasů.