Aktuality

25
07
A-tým

Olympijská přestávka

S blížícím se začátkem Olympijských her byla minulý týden pozastavena zámořská WNBA, která se znovu rozjede 15. srpna. V tomto článku se zaměříme jak na týmy WNBA, v kterých hrají naše hráčky, tak i na přípravu našich hráček na již zmiňované Olympijské hry.
22
07
A-tým

Hráčky USK a Olympijské hry

Již za čtyři dny odstartují v Paříži letní olympijské hry a do basketbalového turnaje vstoupí rovnou čtyři hráčky ZVVZ USK Praha. María Conde, Maite Cazorla, Valériane Ayayi a Ezi Magbegor byly vybrány pro reprezentaci svých zemí na Olympijských hrách, které se uskuteční v termínu od 26. července do 11. srpna.
18
07
Euroliga

ZVVZ USK Praha zná své soupeře

Za přítomnosti jednotlivých klubů proběhl dnes v dopoledních hodinách v německém Mnichově los základní části Euroligy žen. Klub ZVVZ USK Praha tak zná soupeře, s kterými se utká v základní fázi nadcházejícího ročníku 2024/2025. Novinkou je pro tuto sezónu pozměněný herní systém, Jeho podrobnější vysvětlení naleznete ve včerejším článku.
17
07
Euroliga

Již zítra proběhne los Euroligy

Již zítra proběhne v Mnichově v dopoledních hodinách los základních skupin EuroLeague Women a pražský celek je nasazen v 1. koši. Tým ZVVZ USK Praha tak zjistí,na které soupeře v úvodu soutěže narazí.
15
07
A-tým

Každý den vidím zlepšení

Čtyři měsíce. Tak dlouho uběhlo od operace, kterou musela podstoupit Teja Oblak po svém zranění kolene. Jak probíhá její rehabilitace a jak teď tráví volné dny? Na to jsme se zeptali právě naší kapitánky.
14
07
Reprezentace

Postup a bronzové medaile

České basketbalistky do dvaceti let vybojovaly na evropském šampionátu divize B v bulharské Sofii bronzové medaile a také postup do elitní divize pro příští rok. Rozhodl o tom jejich duel o bronz, ve kterém v neděli odpoledne zdolaly Island 77:52. Dokázaly se tak poprat s nepřízní osudu, když po otravě jídlem skončily desítky hráček z několika týmů v nemocnici a Češky poslední dny turnaje trénovaly v šesti. Součástí týmu, který si zajistil postup do divize A byla i Karolína Petlanová, hráčka ZVVZ USK Praha.
13
07
Reprezentace

Zítra o postup do divize A

Po hromadné otravě jídlem v hotelu na ME U20 divize B skončily desítky hráček v nemocnici nebo na pokoji se zdravotními komplikacemi, což bohužel výrazně zasáhlo i Lvice, které byly nuceny odehrát utkání se 6 zdravými hráčkami, které doplnily dvě, které i přes přetrvávající zdravotní problémy byly schopny nastoupit. Češky přesto dlouho sahaly po senzační výhře, nakonec ale po boji padly s Nizozemkami 71:85. Jejich šance o návrat do elitní divize pro příští rok stále žijí, musí ale v neděli od 16:30 porazit Island.
11
07
Reprezentace

Brány semifinále otevřeny

Ani na popáté nenašly české basketbalistky do dvaceti let přemožitelky na evropském šampionátu divize B v bulharské Sofii. Na závěr čtvrtfinálové skupiny zdolaly Ukrajinu 87:52 a jdou do semifinále z prvního místa. V něm se v sobotu střetnou s poraženým z dnešního večerního souboje mezi Belgií a Nizozemskem.
10
07
Reprezentace

Stále stoprocentní

Další utkání, další vítězství a zatím stoprocentní bilance hráček do dvaceti let na evropském šampionátu divize B. V pravé poledne rozehrály Češky čtvrtfinálovou skupinu duelem s Islandem a po velmi vyrovnaném utkání vítězí 67:61. Lvice tak udělaly první krok k postupu do semifinále.
08
07
Reprezentace

Od úvodu pro vítězství ve skupině

Poslední utkání v rámci své skupiny odehrály dnes v pravé poledne svěřenkyně Marcely Krämer. Soupeřem jim byl doposud neporažený celek z Irska. Lvice si po skvělém vstupu do utkání připsaly další vítězství a do další fáze turnaje postupují z prvního místa.
07
07
Reprezentace

Vítězně i se Slovenskem

Druhý den šampionátu a druhé vítězství. Taková je bilance Lvic U20 na evropském šampionátu divize B v bulharské Sofii. Po Švýcarsku si v dnešním podvečerním utkání dokázaly poradit i se Slovenkami, které porazily 79:69.
06
07
Reprezentace

Vstup do turnaje pravou nohou

Zápasem se Švýcarskem odstartovaly svěřenkyně Marcely Krämer v bulharské Sofii evropský šampionát divize B do dvaceti let. Po špatném vstupu do utkání však v průběhu dokázaly přebrat otěže zápasu a slaví svou první výhru na turnaji. Švýcarky přehrály 76:66.
05
07
Reprezentace

Cíl šampionátu je jasný

Již zítra odstartuje v bulharské Sofii divize B evropského šampionátu hráček do dvaceti let. Do finální nominace trenérky Krämer se probojovala hráčka ZVVZ USK Praha Karolína Petlanová. Využili jsme šance a zeptali se Karči na pár otázek.
03
07
A-tým

Novinky ze zámoří

Zámořská WNBA je v plném proudu a tým ZVVZ USK Praha má v soutěži rovnou tři hráčky pro nadcházející sezónu – Ezi Magbegor, Brionnu Jones a Isabelle Harrison. Za poslední týdny se toho událo hodně – prodloužení smlouvy, výběr do WNBA All-Star, klubový rekord v počtu bloků a mnoho dalšího. Pojďme si uplynulé týdny z pohledu hráček ZVVZ USK Praha v WNBA shrnout.
01
07

Mládež USK Praha na Olympiádě dětí a mládeže

Minulý týden se v jihočeském kraji odehrál jedenáctý ročník Olympiády dětí a mládeže. Své zastoupení mělo na těchto hrách i USK Praha, a to dokonce několikačlenné. Do konečné nominace Prahy se probojovalo celkem pět hráček USK Praha. Za výběr středočeského kraje pak nastoupily další dvě hráčky.