Aktuality

01
12
Chance ŽBL

Víkend na Královce

Nabitý víkend na Královce je za dveřmi. V sobotu 2.12. od 17:00 přivítá ZVVZ USK Praha na domácí palubovce KP TANY Brno v rámci dalšího kola české Chance ŽBL. V neděli pak náš tým spolu s NADACÍ KOŠE PROTI DROGÁM chystá pro děti mikulášskou besídku, jejíž začátek je naplánován na 13:00.
29
11
Euroliga

USK ovládlo šlágr kola

Nejočekávanější duel 7.kola ženské Euroligy byl k vidění dnes večer na Královce, kdy domácí ZVVZ USK Praha hostilo turecký CBK Mersin. Jednalo se tak o přímý souboj o první příčku v tabulce skupiny B, jelikož oba týmy měli před tímto utkáním stejnou bilanci výher a porážek. Výhru a první pozici v tabulce si po dnešním skvělém výkonu vybojovalo domácí USK, když v dramatickém souboji přehrálo Mersin 71:67.
27
11
Euroliga

Představení soupeře: Cukurova Basketbol Mersin

Ve středu zamíří na Královku finalista a stříbrný medailista z loňského Final Four Euroleague Women. Tým ZVVZ USK Praha přivítá v přímém souboji o první místo ve skupině B tým Cukurova Basketbol Mersin. Zápas začíná již tradičně v 19:00. I tohoto soupeře si teď blíže představíme.
25
11
Chance ŽBL

Utkání prvního s druhým v náš prospěch

V sobotu bylo v hale Královka na programu utkání prvních dvou celků Chance ŽBL. Tým ZVVZ USK Praha přivítal na domácí palubovce Levhartice z Chomutova. Účastnicím EuroCupu letošní sezóna v rámci české nejvyšší soutěže svědčí. USK však od první čtvrtiny zcela dominovalo a připisuje si výhru 92:49.
24
11
Chance ŽBL

Souboj prvního s druhým

Již zítra 25.11. nastoupí hráčky ZVVZ USK Praha k dalšímu utkání v rámci Chance ŽBL. V 8.kole vyzvou na domácí palubovce druhý tým tabulky – Levhartice Chomutov. Úvodní rozskok je naplánován na 17:00.
22
11
Euroliga

Čtvrté vítězství v řadě

Ve večerních hodinách sehrál tým ZVVZ USK Praha šesté utkání letošního ročníku Euroligy žen. Soupeřem mu byla italská Bologna, která do tohoto utkání našla ve skupině B dva přemožitele. Třetím se dnes stalo USK, které si díky skvělému úvodu a týmové hře veze z Itálie další potřebné body do tabulky, když si připisuje výhru 69:90 a je to jeho čtvrté vítězství v Eurolize v řadě. Další utkání odehraje ZVVZ USK Praha na domácí palubovce příští středu 29.11. od 19.00 proti Cukurova Basketbol Mersin.
21
11
Euroliga

Představení soupeře: Virtus Segafredo Bologna

Předposlední venkovní utkání v tomto roce v rámci Euroleague Women čeká již tuto středu hráčky ZVVZ USK Praha, a to na půdě italské Bologni. Úvodní rozskok je v aréně PalaDozza naplánován na 20:30. Je tak na čase si přiblížit středečního soupeře.
18
11
Chance ŽBL

Stobodová hranice pokořena podruhé v sezóně

Ke druhému utkání během necelých 24 hodin nastoupily v sobotu hráčky ZVVZ USK Praha. Soupeřem jim byl nováček letošního ročníku Chance ŽBL DSK Basketball Brandýs. Svěřenkyně Natálie Hejkové si po páteční výhře poradily i s týmem Daniela Kurucze, který porazily vysoko 105:42.
17
11
Chance ŽBL

O osudu utkání rozhodl druhý poločas

Na státní svátek se v hale Královka uskutečnila dohrávka 1.kola základní části Chance ŽBL. ZVVZ USK Praha přivítala na domácí palubovce SBŠ Ostravu, která v letošním ročníku stále čeká na výhru. Ostravanky stačily na tempo USK pouze v první čtvrtině a pražanky si tak v prvním utkání po reprezentačním okně připisují výhru 96:51.
16
11
Chance ŽBL

Program po reprezentačním okně

Po reprezentační pauze čekají svěřenkyně Natálie Hejkové hned dvě domácí utkání Chance ŽBL ve dvou dnech. První utkání se uskuteční již zítra 17.11. od 18:00 proti SBŠ Ostrava. V sobotu 18.11. od 17:00 pak tým vyzve hráčky DSK Basketball Brandýs.
13
11
A-tým

Hráčky USK v kvalifikaci o EuroBasket 2025

V neděli pokračovala druhými utkáními kvalifikace o EuroBasket Women 2025. Do utkání zasáhlo všech šest nominovaných hráček z týmu ZVVZ USK Praha.
09
11
A-tým

Stopa USK na reprezentační scéně

Hned šest hráček týmu ZVVZ USK Praha nastoupilo ve čtvrtek k úvodním kvalifikačním utkáním na EuroBasket 2025. Za Česko to byly Veronika Voráčková a Gabriela Andělová, které v hale Královka vyzvaly německý výběr v čele s Nyarou Sabally. Za španělskou reprezentaci nastoupily v chorvatském Splitu María Conde a Maite Cazorla. Za nizozemský národní tým si pak připsala svůj start Emese Hof.
06
11
A-tým

Snažím se vždy odvést maximum

Další hráčkou, které jsme se zeptali na pár otázek je Mariana Přibylová. Hráčka, která v klubu USK Praha začala svou basketbalovou pouť a teď se po několika letech do tohoto klubu vrací, aby oblékala dres A-týmu. Věkově ještě juniorka přichází do týmu s jedním cílem, a to vždy odvést na hřišti své maximum.
31
10
Euroliga

Drama s vítězným koncem

Již třetí euroligové utkání v řadě si drží basketbalistky ZVVZ USK Praha neporazitelnost. V posledním zápase před reprezentačním oknem si Pražanky výhrou 74:63 nad francouzským soupeřem zajistily prozatimní první místo v tabulce skupiny B.
30
10
Euroliga

Představení soupeře: Villeneuve d’Ascq LM

V úterý 31.10. čeká hráčky ZVVZ USK Praha poslední euroligový zápas před reprezentační pauzou. Utkání se sehraje již tradičně v hale Královka od 19:00. Je na čase si tohoto francouzského soupeře více přiblížit.