Aktuality

19
04
A-tým

Zlaté střípky z finálové zápasu

Podívejte se na další krásné fotky z pátečního utkání, ve kterém se ZVVZ USK Praha stal po jedenácté v řadě mistrem Renomia ženské basketbalové ligy. Tímto počinem se osamostatnil v na prvním místě s celkovým počtem 15 titulů v české lize.
19
04
Euroliga

Euroliga zná svého vítěze

Je za námi i další významná soutěž. O víkendu proběhla finální část nejvyšší evropské ženské soutěže Euroligy. Kdo nás sleduje pravidelně, jistě ví, že do letošního Final 4 se probojovaly týmy Fenerbahce, Šoproně, Salamanky a Jekatěrinburgu.
18
04
A-tým

Basketbal je můj život, říká MVP Jonesová

Jako největší jméno ženské basketbalové ligy dostála Brionna Jones vysokým očekáváním a dovedla pražský USK k patnáctému titulu v historii české nejvyšší soutěže. Průměry přes 22 bodů a 7 doskoků na utkání vynesly americké pivotce cenu MVP finálové série, s cenou v náručí pak poskytla rozhovor webu zbl.basketball.
16
04
Renomia ŽBL

Vítězný ceremoniál hledáčkem fotografa

MVP Brionna Jones, kapitánka Kateřina Elhotová přebírá pohár, Teja Oblak stříhá síťku vítězů a mnohem víc naleznete v galerii po vítězném třetím zápase, který rozhodl o 11. titulu v řadě pro ZVVZ USK Praha.
16
04
Renomia ŽBL

Vítězky RŽBL 2020/2021

Do třetího utkání finálové série vstoupily obhájkyně titulu na domácí palubovce proti Sokolu Hradce Králové. Výsledky předchozích zápasů sice vypadají, že šlo o jednoznačné zápasy. Opak je však pravdou, byly to tvrdé souboje, kde o vítězi rozhodovaly krátké pasáže hry. To ZVVZ USK Praha ve třetím zápase nechtělo dopustit a vlítlo za obhajobou titulu jak se na šampionky sluší a patří.
13
04
Renomia ŽBL

Jedno vítězství od titulu

Finálová série hraná na tři vítězná utkání se přesunula do Hradce Králové, kde se odehrál druhý zápas mezi obhájkyněmi titulu a domácími Lvicemi. Oba týmy měly v živé paměti sobotní duel, ve kterém byly zaskočeny i favoritky. Z toho důvodu se dal očekávat pod bezednými koši velmi motivovaný výkon.
10
04
Renomia ŽBL

Finálová série začala!

V hale Královka odstartoval vrchol Renomia ženské basketbalové ligy, boj o zlato. Do finále se probojoval neporažený ZVVZ USK Praha a Hradec Králové. Vzájemná bilance je jednoznačně na straně domácích. O tom, že Lvice měly chuť změnit tuto nelichotivou statistiku, dokazuje i dlouhou dobu vyrovnané první utkání o titul mistryň republiky.
07
04
Renomia ŽBL

Poslední krok

Říká se, že poslední krok bývá nejtěžší. Jak moc bude těžký pro hráčky ZVVZ USK Praha, ukáže až finálová série. Ta bude soubojem dvou nejlepších týmů po základní části. Obhájkyně titulu v letošní sezoně nepoznaly chuť porážky. Hradec Králové prohrál jen třikrát v Renomia ženské basketbalové lize.
04
04
A-tým

Veronika Voráčková - MVP Českého poháru

Za svou kariéru v USK již Veronika Voráčková získala několik trofejí, poprvé si však letos mohla sáhnout na cenu pro vítězku Českého poháru, do kterého se pražský tým vrátil po šesti letech – tehdy patnáctiletá Voráčková získávala první ligové zkušenosti ve Strakonicích. Teď už je jen klíčovou postavou nejen na domácí ale i evropské scéně a z RENOMIA Final 4 Českého poháru si odnesla cenu MVP.
03
04

Finále Renomia Českého poháru ve fotografiích

Přinášíme vám ohlédnutí za finálovým zápasem Renomia Českého poháru, ve kterém hráčky ZVVZ USK Praha dokázaly porazit KP Brno a z Chomutova si odváží zlaté medaile.
01
04

Vítězky Českého poháru

Nebývá zvykem, že by se Final Four hrálo na dvě etapy. Bohužel, letošní sezona je ovlivněna koronavirovou situací a tak se finalisté vrátili po téměř měsíční pauze do Chomutova na závěrečné utkání, které určilo letošního vítěze Renomia Českého poháru.
31
03
A-tým

Vyhlášení soutěže

V průběhu března jste mohli zasílat vaší představu o dresu ZVVZ USK Praha na následující sezonu. S touto iniciativou přišel letenský klub k navázání kontaktu s fanoušky, kteří kvůli bezpečnostním nařízením vlády nesmějí navštěvovat zápasy svého týmu. Zadání bylo jednoduché, nakreslete návrh dresu ZVVZ USK Praha pro sezonu 2021/2022.
30
03
Renomia ŽBL

Postupujeme do finále RŽBL

Ve třetím utkání semifinálové série nastoupily hráčky ZVVZ USK Praha proti KP Brno. Po dvou vyhraných zápasech měly domácí výtečnou šanci postoupit do finále. V prvním vzájemném utkání na Královce hosté ukázali, že umí být nepříjemným soupeřem.
27
03
Renomia ŽBL

Vítězství od finále RŽBL

Semifinálová série Renomia ženské basketbalové ligy se přesunula na půdu KP Brno. Domácí tým na své palubovce přivítal ZVVZ USK Praha ve druhém utkání. První zápas byl celkem dramatický a Brňanky statečně držely krok. Jenže na domácí palubovce se jim tolik nedařilo a vítězství si připsaly obhájkyně titulu.
24
03
Renomia ŽBL

Vítězné první semifinále

Dnešním dnem začalo semifinálové klání mezi ZVVZ USK Praha a KP Brno. I když celkové skóre vypadá, že se jednalo o jednoznačný zápas, vítězství se rodilo pomalu a urputně. Oba týmy předvedly, proč mají na to hrát evropské poháry.