Aktuality

03
02
Reprezentace

Tři možné lvice

Romana Ptáčková povolala na nadcházející reprezentační okno 18 hráček. V této širší nominaci jsou tři hráčky ZVVZ USK Praha. Jmenovitě Tereza Vyoralová, Veronika Voráčková a Simona Sklenářová. Příprava lvic začíná zítra v hale Královka, kde také sehrají oba kvalifikační zápasy. Ve čtvrtek od 17 hodin změří síly s Irskem. V neděli od 18 hodin vyběhnou do utkání proti Nizozemsku. Oba zápasy můžete sledovat živě na ČT Sport.
31
01
Euroliga

Ztráty stály ZVVZ USK Praha vítězství

Ve 12. kole Euroligy se nastoupily proti sobě první s druhým ve skupině A. Královka byla svědkem utkání, které nabídlo skvělou podívanou, diváckou atmosféru a drama v koncovce. Zápas nakonec dopadl hůře pro ZVVZ USK Praha, které prohrálo proti Fenerbahce Istanbul 66:73.
27
01
Chance ŽBL

Výhra nad Chomutovem

Šestnácté kole Chance ženské basketbalové ligy přivedlo Levhartice Chomutov do hlavního města, kde změřily síly se ZVVZ USK Praha. Domácí jako jednoznačný favorit určoval tempo zápasu, ve kterém si došel pro drtivé vítězství.
25
01
Euroliga

Posun na druhé místo

ZVVZ USK Praha jelo k euroligovému zápasu do Polkowic, které z měření sil z úvodu sezóny vzešlo jako vítěz. Pražanky nejen chtěly odčinit domácí porážku, ale případné vítězství by znamenalo postup na druhé místo v tabulce A.
23
01
A-tým

Basketbalový ples

Nadace Koše proti drogám a basketbalový klub ZVVZ USK Praha spojily síly a po tříleté odmlce opět uspořádají basketbalový ples. Ten se uskuteční 18. února tradičně v kongresovém sále Masarykovy koleje v pražských Dejvicích.
21
01
Chance ŽBL

V Hradci překvapivě hladce

ZVVZ USK Praha vyrazilo v 15. kole Chance ženské basketbalové ligy do Hradce Králové. Domácí nastoupili proti obhájkyním titulu bez sedmi hlavních hráček. Trenérka Natália Hejková také nechala odpočívat některé opory.
18
01
Euroliga

Drama na Královce

V 10. euroligovém kole vyhrály basketbalistky ZVVZ USK Praha nad Bourges 65:57. Vítězství se přelilo na stranu domácích v poslední čtvrtině. Díky tomu získaly potřebné body do tabulky A a čtyři kola před koncem základní části mají postupové počty ve svých rukách.
17
01
A-tým

Výjezd do Polkowic

ZVVZ USK Praha připravil pro své fanoušky jednodenní výjezd na euroligové utkání do Polkowic. Pražské asketbalistky si chtějí spravit chuť se soupeřem, který je porazil na domácí palubovce o 3 body. A vy jim můžete pomoci.
16
01
A-tým

Střípky z rekordu zachycené hledáčkem fotografů

Prohlédněte si galerii fotografií ze slavnostního oznámení nového rekordu, který nyní činí 257 vyhraných zápasů v řadě. A připomeňte si ještě jednou krásné okamžiky, které se v hale Královka odehrály po zápase. Fanouškům obou týmů děkujeme, že vytvořili skvělou kulisu a věříme, že si zápas společně s námi užili.
14
01
Chance ŽBL

257. vítězný zápas v řadě

Basketbalistky ZVVZ USK Praha vyhrály duel 14. kola Chance ženské basketbalové ligy proti Slovance a 257. vítězstvím stanovily nový rekord ligy. Na jednoznačném průběhu zápasu měl podíl celý tým, kdy z devíti hráček hned osm zaznamenalo dvouciferný počet bodů.
11
01
Euroliga

Nečekaná porážka na domácím hřišti

V devátém kole ženské Euroligy prohrály hráčky ZVVZ USK Praha zápas s Valencií 75:82. Na domácí palubovce se jím nedařila střelba z dlouhé vzdálenosti a také nasbíraly 22 ztrát. Také nedokázaly ubránit 41 bodů dvojice Guelich – Torrens.
09
01
A-tým

Historický rekord na dosah

Basketbalový tým ZVVZ USK Praha dorovnal rekordní sérii vyhraných zápasů, kterou stanovil Gambrinus Brno na čísle 256. Již tuto sobotu, 14. ledna 2023 od 17 hodin na Královce, můžete přijít a fandit, aby tato meta byla pokořena.
06
01
Chance ŽBL

Výhra v Ostravě a dorovnání rekordu

ZVVZ USK Praha vyrazilo do Ostravy k zápasu 13. kola Chance ženské basketbalové ligy přímo z Maďarska, kde ve středu odehrálo vítězný zápas s domácím Szekszardem. V dnešním utkání také vyhrálo a dorovnalo stávající rekord 256 utkání v řadě bez prohry.
04
01
Euroliga

Vítězství v Szekszardu

V 8. kole Euroligy vyrazil ZVVZ USK Praha do Maďarského Szekszardu. V úvodu sezony vyzněl výsledek lépe pro pražský celek, když doma porazil dnešního soupeře o 11 bodů. Kdo se těšil na vyrovnaný zápas, musel být zklamán. Hráčky ZVVZ USK Praha si s chutí zastřílely a odjíždí z Maďarska s výhrou 95:56.
03
01
A-tým

Simona Sklenářová a Chance ŽBL

Nový partner ligy, sázková kancelář Chance, přinesl i novou soutěž pro mladé hráčky do třiadvaceti let věku. Je to individuální ocenění, které získá na konci základní části basketbalistka s nejlepším poměrem mezi posbíranými asistencemi a ztracenými míči.