Aktuality

06
01
Chance ŽBL

Výhra v Ostravě a dorovnání rekordu

ZVVZ USK Praha vyrazilo do Ostravy k zápasu 13. kola Chance ženské basketbalové ligy přímo z Maďarska, kde ve středu odehrálo vítězný zápas s domácím Szekszardem. V dnešním utkání také vyhrálo a dorovnalo stávající rekord 256 utkání v řadě bez prohry.
04
01
Euroliga

Vítězství v Szekszardu

V 8. kole Euroligy vyrazil ZVVZ USK Praha do Maďarského Szekszardu. V úvodu sezony vyzněl výsledek lépe pro pražský celek, když doma porazil dnešního soupeře o 11 bodů. Kdo se těšil na vyrovnaný zápas, musel být zklamán. Hráčky ZVVZ USK Praha si s chutí zastřílely a odjíždí z Maďarska s výhrou 95:56.
03
01
A-tým

Simona Sklenářová a Chance ŽBL

Nový partner ligy, sázková kancelář Chance, přinesl i novou soutěž pro mladé hráčky do třiadvaceti let věku. Je to individuální ocenění, které získá na konci základní části basketbalistka s nejlepším poměrem mezi posbíranými asistencemi a ztracenými míči.
30
12
Chance ŽBL

Vítězný konec roku 2022

Obhájkyně titulu hostily v dohrávce druhého kola Chance ženské basketbalové ligy na Královce KP Brno. Oba soupeři se tak střetli po druhé během dvaceti dnů. V předešlém měření sil si ZVVZ USK Praha došlo pro téměř čtyřicetibodovou výhru. V dnešním zápase byl opět na koni domácí tým, který od začátku zápas šel jednoznačně za vítězstvím.
27
12
A-tým

Bilance roku 2022

Na konci každého roku bývá zvykem bilancovat. Stejně tomu bude i v případě ZVVZ USK Praha, které zažilo sportovně krásný rok 2022, jen škoda, že to v Final Four Euroligy nestačilo na medaili.
24
12
A-tým

Šťastné a veselé

Přejeme Vám, aby čarovná atmosféra Vánoc přetrvala a úspěchy příštího roku ať předstihnou roky minulé. Vánoce plné štědrosti, pohody, lásky, klidu a v novém roce hodně štěstí, zdraví, osobních a pracovních úspěchů - to vám přeje ZVVZ USK Praha.
21
12
Euroliga

V Itálii se nadělovalo

ZVVZ USK Praha vycestoval ke svému poslednímu zápasu Euroligy v tomto roce do Boloně. Do zápasu s předposledním týmem tabulky A nastoupila na straně českého družstva pouze 8 hráček. Vzápětí se ukázalo, že i tato malá skupina dokáže přehrát svého dnešního soka.
18
12
Chance ŽBL

Další brněnský tým pokořen

Ve šlágru kola Chance ženské basketbalové ligy proti sobě nastoupily první s druhým, neboli ZVVZ USK Praha a Žabiny Brno. Za domácí do zápasu nenastoupila kapitánka Teja Oblak a druhá rozehrávačka Barbora Wrzesiński. Na druhé straně chyběla Natálie Stoupalová.
14
12
Euroliga

USK porazil Olympiacos

V rámci 6. kola letošního ročníku ženské Euroligy došlo k duelu mezi ZVVZ USK Praha a Olympiacosem. Domácí se po dvou prohrách chtěli vrátit na vítěznou vlnu a to se jim podařilo i bez klíčové rozehrávačky Teji Oblak a křídelnice Valériane Vukosavljević.
10
12
Chance ŽBL

Královopole pokořeno

V jedenáctém kole Chance ženské basketbalové ligy vycestovaly basketbalistky ZVVZ USK Praha na jih Moravy. Na hřišti KP Brno otevřely sérii prosincových zápasů proti brněnským celkům v české lize.
07
12
Euroliga

Porážka v prodloužení

ZVVZ USK Praha vyrazilo za svým pátým utkáním v letošním ročníku Euroligy na půde Fenerbahce. Pro celek vedený Natálií Hejkovou to byla těžká rána, když v prodloužení prohrál 72:82.
04
12
A-tým

Mikulášská besídka na Královce

Basketbalistky ZVVZ USK Praha byly rády součástí Mikulášské besídky, kterou zorganizovala nadace Koše proti drogám. Uskutečnilo se tak po dvouleté, kdy konání podobných akcí nebylo možné. O to příjemnější překvapení bylo, že si do haly na Letné našlo cestu spoustu dětí.
01
12
Chance ŽBL

Odložení zápasu proti Trutnovu

Týmy ZVVZ USK Praha a KARA Trutnov se dohodly na odležení zápasu 10.kola Chance ženské basketbalové ligy. V hale Královka se o víkendu uskuteční Mistrovství světa v Rock&Rollu a není zde prostor pro odehrání basketbalového utkání. Jakmile týmy stanoví náhradní termín, budeme vás informovat.
29
11
A-tým

Klub opouští Merritt Hempe

Americká basketbalistka se stěhuje ze ZVVZ USK Praha do nového působiště. Tím bude turecký klub Nesibe Aydin, který hraje EuroCup. Sympatická pivotka stihla za letenský celek odehrát 4 zápasy v ženské lize s průměrem 21,5 bodů a 9 doskoků na utkání.
28
11
A-tým

ZVVZ USK Praha vítá Temi Fágbénlé

ZVVZ USK Praha hlásí další posilu. Je jí třicetiletá Britka s nigerijskými kořeny Temi Fágbénlé, účastnice olympijských her v Londýně v roce 2012 nebo studentka Harvard University.