Aktuality

30
09

AT a Brie jsou ve finále

Americký výběr včetně dvou hráček ZVVZ USK Praha, Alyssy Thomas a Brionny Jones, v semifinále mistroství světa zdolal Kanadu a zahraje si o světový titul.
29
09
A-tým

Double double pro AT

Alyssa Thomas je na mistrovství světa v Austrálii nezastavitelná. Ve čtvrtfinále Američkanky porazily Srbsko o 33 bodů a velkou zásluhu na tom měla právě basketbalistka ZVVZ USK Praha. Její show se zastavila na 13 bodech, 14 doskocích a 7 asistencích.
27
09
Chance ŽBL

Nový partner, cena i cesta USK k rekordu

Tradiční úvodní tiskovou konferencí v prostorách sportovní haly Královka v Praze na Letné byl zahájen nový ročník nejvyšší ženské basketbalové soutěže. Za účasti zástupců klubů, partnerů, médií i vedení České basketbalové federace odhalil moderátor tiskové konference Tomáš Budka novinky pro ligový ročník 2022/23. Ligový ročník odstartuje prvním kolem už tento pátek, kdy se střetne KP Brno s Levharticemi Chomutov a Trutnov s pražským USK.
27
09
A-tým

Američanky překonaly vlastní rekord

Basketbalistky USA překonaly vlastní 16 let starý rekord. Ten čítal 26 výher v řadě. Vítězství nad Bosnou a Hercegovinou na právě probíhajícím Mistrovství světa přepsal statistiku a nynější rekord tak čítá 27 zápasů bez prohry.
26
09
A-tým

MS patří hráčkám USK

Brionna Jones a Alyssa Thomas patří k velkým oporám amerického výběru na světovém šampionátu. Ve čtvrtém zápase skupiny A byly nejviditelnějšími basketbalistkami a díky svému výkonu deklasovaly Jižní Koreu v poměru 145:69.
24
09
A-tým

Plus dvě výhry

ZVVZ USK Praha odehrálo dva přípravné zápasy na domácí půdě proti rumunskému Sepsi. Soupeřky, jež čeká euroligová kvalifikace, byly důstojným soupeřem letenského týmu.
24
09
A-tým

Američanky zůstávají neporaženy

Americké basketbalistky zvládly i třetí měření sil na světovém šampionátu v Austrálii. Proti Číně zvítězily dvouciferným rozdílem a zajistily si účast ve čtvrtfinále.
23
09
A-tým

Brie jede

Druhý zápas na světovém šampionátu má za sebou tým USA. Jestli v prvním utkání patřila k hvězdám Alyssa Thomas, ve druhém to byla její spoluhráčka ze ZVVZ USK Praha Brionna Jones. Té se podařilo za 24 minut nastřílet 15 bodů, doskočit 9 míčů a pětkrát asistovat. Američanky si tak připsaly hladkou výhru nad Portorikem o 64 bodů.
22
09
A-tým

Duo hráček USK září na MS

Alyssa Thomas a Brionna Jones přenesly svoji fazónu z WNBA na Mistrovství světa. V australské Sydney první jmenované utekl double double o jednu asistenci, když stihla vstřelit 14 bodů, doskočit 7 míčů a 9 přihrávek. Spoluhráčka z letenské šatny si připsala 8 bodů.
22
09
Chance ŽBL

Další vylepšení ženské ligy

Už příští pátek se rozjede prvními duely 30. ročník nejvyšší ženské basketbalové soutěže, který znovu přináší spoustu novinek. Nejvýraznější změnou je nový titulární partner, podle kterého se soutěž nově jmenuje Chance ŽBL. Desetičlenné složení celků zůstává stejné, ligový ročník otevře 30. září duel KP Brno s Levharticemi Chomutov.
19
09
A-tým

AT a Brie stříbrné

Zámořská WNBA skončila pro basketbalistky ZVVZ USK Praha opět bez zlata. Nad jejich síly byl tým Las Vegas Aces.
16
09
A-tým

Emese Hof

Před odjezdem ZVVZ USK Praha na přípravné zápasy do Maďarska se nám nová posila Emese Hof svěřila se svými prvními dojmy z klubu a také prozradila její cíle v nadcházející sezóně.
13
09
A-tým

Druhý zápas proti městskému rivalovi

První zápas na domácí palubovce mají za sebou basketbalistky ZVVZ USK Praha. V přátelském utkání se střetly s městským rivalem BLK Slavia Praha. Pro letenský celek je to poslední zápas před cestou na zahraniční turnaj.
10
09

USK Praha a den Prahy 12

Před novou radnicí Prahy 12 se konal kulturně-sportovní den. Jakožto sportovní oddíl dlouhodobě působící na území nejen Prahy 12 jsme byli pozváni, abychom mohli být součástí této akce. Prezentace USK Praha byla více než úspěšná. Během celého dne se pod basketbalovým košem motalo velké množství dětí.
08
09
A-tým

Do přípravy vstupují přátelské zápasy

ZVVZ USK Praha dneska vloží do předsezónního ladění formy nesoutěžní utkání. Dneska se utká na půdě pražského soupeře ze Slavie, aby se rival v úterý představil na Královce. Po té letenský A tým zamíří za hranice, konkrétně do Maďarska, kde se zúčastní turnaje v Šoproni.