Aktuality

30
09

Známe finalisty WNBA

Dneska v noci se posledním pátém utkání rozhodlo o druhém finalistovy WNBA. Ve velice vyrovnané partii, kde se vedení přelévalo z jedné strany na druhou, se nakonec radoval tým Las Vegas Aces, který vyhrál o 3 body nad Connecticut Sun.
29
09

Večer Veroniky Voráčkové v číslech

Veronika Voráčková ze ZVVZ USK Praha se v novém ročníku RENOMIA Ženské basketbalové ligy uvedla 31 body, 20 doskoky, 13 asistencemi a 10 zisky proti svému bývalému klubu BK Strakonice-U19 Chance. Zaznamenala první quadruple double (čtyři dvouciferné statistiky v jednom utkání) v české nejvyšší soutěži.
27
09

První majitelka quadruple-double Voráčková

Hned v prvním kole po dlouhé koronavirové pauze zažila RENOMIA ŽBL historický individuální výkon. Reprezentační křídelnice ve službách mistrovského ZVVZ USK Praha Veronika Voráčková využila větší minutáže v duelu se Strakonicemi a jako první hráčka historie české nejvyšší soutěže a jedna z mála basketbalistek mimo zámořské palubovky zapsala dvouciferná čísla ve čtyřech statistických ukazatelích, když měla po skončení utkání na kontě 31 bodů, 20 doskoků, 13 asistencí a 10 zisků. „Jsme hladové po soutěžních zápasech,“ říkala po zápase Voráčková.
26
09

Quadruple-double Veroniky Voráčkové

V prvním kole letošního ročníku Renomia ženské basketbalové ligy hostil na domácí palubovce ZVVZ USK Praha tým BK U19 Chance Strakonice. Pražanky nastoupily jen se sedmi hráčkami a bez největších opor.
25
09

Natália Hejková před novou sezonou

Už zítra začíná prvním soutěžním utkáním sezona 20/21. Pražský celek nastoupí ve dvou soutěžích, RŽBL a Eurolize. Kdo jiný, než členka FIBA basketbalové síně slávy, pětinásobná vítězka ženské Euroligy a hlavní trenérka ZVVZ USK Praha, Natália Hejková, by se měla vyjádřit, jak to vidí.
24
09

10 let od stříbra na MS

Čas letí jako bláznivý, zpívá se ve známé písni Karla Gotta a platí to i pro sportovní úspěchy českých reprezentací. Dnes tomu je přesně deset let od úvodního hracího dne světového šampionátu basketbalistek v roce 2010, které se konalo v České republice. Už jen pořádání turnaje je pro malou zemi ve středu Evropy velkým sportovním svátkem a 23. září 2010 nikdo nemohl tušit, co se na přelomu září a října v Česku odehraje a jaká basketbalová horečka tu vypukne.
23
09

Startuje Renomia ŽBL

Už tento pátek 25. září se znovu vrátí do akce nejvyšší česká ženská basketbalová liga, která podruhé za sebou ponese název RENOMIA ŽBL. Právě prodloužení kontraktu s titulárním partnerem je důležitou součástí snahy o další rozvoj soutěže, která měla ve středu 23. září úvodní tiskovou konferenci v pražské hale Královka. Vedení soutěže je připraveno i na možné komplikace spojené s pokračující epidemií koronaviru.
20
09

"přáteláky" proti Polkowicím

O tomto víkendu hráčky ZVVZ USK Praha hostily CCC Polkowice ve dvou přípravných zápasech za zavřenými dveřmi. Paní trenérka Hejková měla k dispozici téměř kompletní sestavu včetně nejnovější posily Pražanek, teprve sedmnáctileté Anastasie Kovtun.
18
09

ELW začíná na konci listopadu

Jak jsme vás již informovali, kluby a národní federace se měli do pondělí 14. září vyjádřit, ke které variantě se přiklání. I když rozhodování skončilo vyrovnaně (9 týmů a 5 federací zvolilo variantu 1, stejný počet klubů a federací zvolilo variantu 2), sekretariát FIBA Europe rozhodl, že soutěž odstartuje na konci listopadu variantou 1.
15
09

Začíná play-off WNBA

Po všech restrikcích, které se na americké půdě objevily ohledně pandemie koronaviru, se podařilo uspořádat a dohrát základní část WNBA. I díky tomu dneska začíná Play-off. V prvním kole, které se hraje na jedno vítězné utkání, na sebe narazí Washington proti Phoenixu, druhý zápas si zahrají Connecticut s Chicagem.
13
09

Formát ženské Euroligy

Po zasedání boardu FIBA, které se uskutečnilo 1. září, nebylo jasné jak, kdy a v jakém formátu se ženská Euroliga odehraje. Proto FIBA minulé pondělí svolala mimořádnou online konferenci všech týmů, které letos mají právo startovat v nejlepší ženské klubové soutěži včetně basketbalových federací, kterým kluby podléhají.
10
09

María Conde

Dalším nováčkem v týmu je španělská reprezentantka María Conde. I ona se představí nejen fanouškům ZVVZ USK Praha v následujícím rozhovoru.
07
09

Finišuje základní část WNBA

Už jen tři kola zbývají do konce základní části ženské zámořské ligy. Šest týmů už má svoji účast v play-off jistou. Jisté také je, že tým New York Liberty, který je poskládán téměř výhradně z nováčků, skončí na posledním místě.
04
09

Ivana Dojkić

Ivana Dojkić, dvaadvacetiletá Chorvatka, která se k týmu připojila v pondělí, si našla čas a představila se fanouškům ZVVZ USK Praha. Jestli se o Ivaně chcete dozvědět více, určitě si přečtěte následující rozhovor.
02
09

Zahájení přípravy na novou sezonu

Včera odpoledne začala příprava ZVVZ USK Praha v téměř kompletní sestavě. Do práce se zapojily kromě všech českých hráček také cizinky. Hráčky si poprvé zatrénovaly s novými posilami Maríí Conde a Ivanou Dojkić.