Aktuality

10
12
Chance ŽBL

Královopole pokořeno

V jedenáctém kole Chance ženské basketbalové ligy vycestovaly basketbalistky ZVVZ USK Praha na jih Moravy. Na hřišti KP Brno otevřely sérii prosincových zápasů proti brněnským celkům v české lize.
07
12
Euroliga

Porážka v prodloužení

ZVVZ USK Praha vyrazilo za svým pátým utkáním v letošním ročníku Euroligy na půde Fenerbahce. Pro celek vedený Natálií Hejkovou to byla těžká rána, když v prodloužení prohrál 72:82.
04
12
A-tým

Mikulášská besídka na Královce

Basketbalistky ZVVZ USK Praha byly rády součástí Mikulášské besídky, kterou zorganizovala nadace Koše proti drogám. Uskutečnilo se tak po dvouleté, kdy konání podobných akcí nebylo možné. O to příjemnější překvapení bylo, že si do haly na Letné našlo cestu spoustu dětí.
01
12
Chance ŽBL

Odložení zápasu proti Trutnovu

Týmy ZVVZ USK Praha a KARA Trutnov se dohodly na odležení zápasu 10.kola Chance ženské basketbalové ligy. V hale Královka se o víkendu uskuteční Mistrovství světa v Rock&Rollu a není zde prostor pro odehrání basketbalového utkání. Jakmile týmy stanoví náhradní termín, budeme vás informovat.
29
11
A-tým

Klub opouští Merritt Hempe

Americká basketbalistka se stěhuje ze ZVVZ USK Praha do nového působiště. Tím bude turecký klub Nesibe Aydin, který hraje EuroCup. Sympatická pivotka stihla za letenský celek odehrát 4 zápasy v ženské lize s průměrem 21,5 bodů a 9 doskoků na utkání.
28
11
A-tým

ZVVZ USK Praha vítá Temi Fágbénlé

ZVVZ USK Praha hlásí další posilu. Je jí třicetiletá Britka s nigerijskými kořeny Temi Fágbénlé, účastnice olympijských her v Londýně v roce 2012 nebo studentka Harvard University.
28
11
A-tým

Kvalifikace ME a hráčky ZVVZ USK Praha

Basketbalistky ZVVZ USK Praha na krátkou chvíli vyměnily klubové dresy za ty reprezentační. Jak se dařilo hráčkám v kvalifikačním okně na Eurobasket 23 nebo kdo z nich už má jistou účast na šampionátu se dozvíte níže.
24
11
Reprezentace

Důležitý krok pro lvice

České reprezentantky porazily v kvalifikačním utkání Nizozemky a pootevřely dveře k další účasti na evropském šampionátu. I přes 17 bodové vedení se na konci zápasu musely strachovat o výsledek, který přeci jen dopadl lépe v jejich prospěch.
21
11
Reprezentace

Lvice čeká důležitý zápas

Pokud český reprezentační výběr ve čtvrtečním zápase uspěje na nizozemské půdě, přiblíží se hodně postupové naději na Eurobasket 2023. Byla by to tak 17. účast lvic na evropském šampionátu v řadě. Pro Romanu Ptáčkovou to je také první ostrý start s reprezentačním áčkem.
18
11
Reprezentace

Reprezentační „áčko“ ohlásilo širší nominaci

Z pohledu českého výběru jde o jeden zápas v reprezentačním okně. Důvod je jednoduchý, FIBA se rozhodla vyřadit Bělorusko z kvalifikace na evropský šampionát. Romana Ptáčková tedy má pár tréninků k tomu, aby připravila hráčky na veledůležitý zápas.
15
11
Euroliga

Hořká porážka

Drama se smutným koncem. Tak by se dal jednou větou shrnout zápas ZVVZ USK Praha ve čtvrtém kole Euroligy. Nad jejich síly byl tým Polkowic a hlavně jejich pivotka Mavunga. Ta byla v podkošovém prostoru téměř nezastavitelná a zatížila konto domácích 25 body a 17 doskoky.
12
11
Chance ŽBL

Derby v náš prospěch

Po dlouhé době se vrátil ženský basketbal na Královku. V 9. kole se na půdě obhájkyň představil městský rival BLK Slavia Praha. ZVVZ USK Praha, které zaznamenal důležitou výhru v Eurolize, hrál ve velké pohodě a zápas rozhodl už v úvodní čtvrtině.
09
11
Euroliga

Stále bez porážky

Že se jedná o souboj dvou zatím neporažených týmů, bylo patrné až po poločase. Basketbalistky ZVVZ USK Praha měly totiž snový vstup do utkání a rychle si vypracovaly dvouciferné vedení, které se zastavilo na 13 bodech. Bourges jim ve druhé části oplatilo stejnou mincí a zápas tak v druhé půli začínal na novo.
07
11
A-tým

Dorostenky v A týmu

Vytíženost hlavních opor ZVVZ USK Praha nejen na klubové úrovni je vysoká. Příkladem může být účast Alyssy Thomas a Brionny Jones v WNBA, kam se svým týmem dokráčely až do finále. A po té jejich odlet na Mistrovství světa v Austrálii, kde získaly zlaté medaile.
04
11
Chance ŽBL

Obměněné USK vyhrálo ve Strakonicích

Po včerejším návratu z Valencie čekal na basketbalistky ZVVZ USK Praha další zápas. A zase to bylo s cestou na hřiště soupeře. V osmém kole Chance ženské basketbalové ligy se tak Pražanky podívaly do Strakonic.