Aktuality

13
07
Reprezentace

U20 o medaile

Vítězství nad polským týmem 64:43 rozhodl na evropském šampionátu o účasti Česka v semifinále. V tom se utkají s lepším z dvojice Portugalsko Francie. Ve skupinové fázi si basketbalistky vedené Romanou Ptáčkovou poradily s Francouzkami o 5 bodů, Portugalky v přípravném turnaji porazily o 7 bodů.
12
07
Reprezentace

U20 mezi osmičkou nejlepších

Basketbalová reprezentace do žen do dvaceti let se na Mistrovství Evropy probojovala mezi osm nejlepších týmů bez jediné porážky. V osmifinálovém zápase zdolala tým Belgie 65:42. Ve čtvrtfinále, které se hraje zítra od 15:45, vyzve český výběr Polsko.
11
07
A-tým

Návrat do ZVVZ USK Praha

Francouzská basketbalistka Valériane Ayayi se vrací po dvou letech do Prahy. Vedení pražského celku s osmadvacetiletou hráčkou podepsalo dvouletý kontrakt. 184 centimetrů vysoká křídelnice tak může dokončit to, co s týmem započala v nedohrané sezóně 2019/2020.
10
07
Reprezentace

100% Lvice U20

Sudé čtvrtiny rozhodly o jednoznačném vítězství českého týmu nad Nizozemskem v posledním utkání skupiny A. Lvice do dvaceti let přehrály tulipány třicetibodovým rozdílem a do osmifinálových bojů postupují z prvního místa. V něm v úterý změří síly s Belgií.
09
07
Reprezentace

Druhý zápas, druhá výhra

České basketbalistky získaly další skalp. Na evropském šampionátu do dvaceti let porazily Francouzky. V zítřejším duelu je čeká Nizozemsko, které na turnaji ještě neokusilo pocit z vítězství.
08
07
Reprezentace

Úspěšný vstup do turnaje

Výběr Romany Ptáčkové do dvaceti let vstoupil do evropského šampionátu vítězstvím nad domácími Maďarkami 63:50. Úvodní nápor soupeřek lvice v závěru první čtvrtiny smazaly a v prostřední části zápasu nakročily k vítězství, které jim zaručí lepší postavení do osmifinále.
06
07
Euroliga

Euroliga zná své účastníky

FIBA Europe dnes oznámila 13 celků, které naskočí do skupinové fáze přímo, a 9 týmů se popere o zbylá tři místa v kvalifikaci. Také to znamená, že tým ZVVZ USK Praha nezměří síly s ruskými kluby, které nebyly do soutěže vpuštěny kvůli ruské okupaci Ukrajiny.
03
07
Reprezentace

Lvice U20 finišují přípravu

Česká basketbalová reprezentace žen do 20 let za pět dní odstartuje cestou evropským šampionátem. Basketbalistky vedené Romanou Ptáčkovou čeká poslední přípravný kemp, ze kterého se přesunou do místa konání, maďarské Šoproně.
30
06

Koše proti drogám v akci

Druhý ročník Dětského sportovního dne nadace Koše proti drogám je i přes nepřízeň počasí úspěšně za námi. Malí sportovci vyzkoušeli v modřanském areálu VOSA na desítku sportů. Že děti mají zájem sportovat, svědčí i číslo účastníků – 230. To je počet sportovců a sportovkyň, které neodradilo deštivé a zamračené počasí. Radost měli nejen z tradičních sportů, ale i netradičních disciplín, za které byly odměněny sladkou dobrotou dle svého výběru. Nadace Koše proti drogám je ráda, že akce takového formátu děti baví a že se vracejí. Když vše bude podle plánu, Dětský sportovní den proběhne i příští rok.
27
06
A-tým

Sklenda v národním dresu

Simona Sklenářová dlouhou dobu kolaborovala se zraněným kolenem a na konci právě skončené sezóny už pravidelněji nastupovala do zápasů ZVVZ USK Praha. Její usilovná práce v posilovně i na hřišti jí přinesly místo v širším reprezentačním výběru Romany Ptáčkové. Využili jsme příležitosti přátelských zápasů s Polskem a Sklendu jsme vyzpovídali.
24
06
Reprezentace

Reprezentace vítězí nad Polkami

Premiéru na lavičce českých basketbalistek si odbyla Romana Ptáčková v přátelském zápase. O to sladší bylo, že se jednalo o vítězství proti Polsku, které nedávno v přípravném turnaji porazilo Srbky, Chorvatky a Řekyně.
23
06

USK Praha na zahradní slavnosti

Základní škola Angel po covidové pandemii obnovila tradici a uspořádala svoji každoroční zahradní slavnost. Při této příležitosti oslovila USK Praha o účast a prezentaci basketbalu.
21
06

Mládež USK ovládla BPG

Úvodní ročník mezinárodního turnaje Basketball Prague Games patřil basketbalistkám USK Praha. Ve třech otevřených dívčích kategoriích vždycky braly medaili. Mladé hráčky skončily dvakrát zlaté a jednou bronzové. Tím se nezapomenutelně zapsaly do turnajové kroniky.
18
06
Reprezentace

Pozvánka na zápas lvic

Příští pátek vyzvou české basketbalistky v přátelském utkání Polsko. I když se jedná o přípravný zápas, je to jedna z mála možností, jak vidět české hráčky na české palubovce v tomto kalendářním roce. Důvod je jednoduchý. Oba listopadové zápasy odehrají na půdě soupeřek.
15
06
A-tým

Hráčky ZVVZ USK Praha na „repre“ srazu

Pod vedením Romany Ptáčkové odstartoval druhý letní výběrový kemp české basketbalové reprezentace žen. Tentokrát se příprava přesunula do Poděbrad, kde hráčky stráví čtyři dny.