Aktuality

03
06
Reprezentace

Jízdu vystřídalo trápení, ale závěru vládly Češky

České basketbalistky dnes na Královce pokračovaly v přípravě na ženský EuroBasket. Z úvodních přípravných duelů se Švédskem si odnesly bilanci jedné výhry a jedné porážky, když především druhý poločas toho druhého utkání ukazoval na rostoucí formu. Tentokrát svěřenkyně trenéra Svitka doma v Praze vyzvaly výběr Běloruska.
01
06
A-tým

Hráčky USK v reprezentačních dresech

Týmy vrcholí své přípravy na nadcházející Eurobasket 21, který vypukne za 16 dní ve Španělsku a Francii. I opory ZVVZ USK Praha jsou v plném zápřahu. Americké hráčky, Brionna Jones a Alyssa Thomas, jsou ve víru rozjeté WNBA. Co je z pohledu evropského šampionátu důležité, jak si vedou další klíčové hráčky z Letné.
29
05
Reprezentace

Povedený reparát proti Švédsku

Úspěšný reparát mají za sebou ve druhém přípravném utkání před EuroBasketem české basketbalistky. Lvice dokázaly zareagovat na včerejší porážku se Švédskem a v sobotním duelu hraném za zavřenými dveřmi soupeřkám vrátily prohru výsledkem 79:61. Střeleckou hvězdou zápasu byla Kateřina Elhotová, která si všech svých 19 bodů schovala do druhého poločasu.
28
05
Reprezentace

České basketbalistky podlehly Švédsku

„Udělali jsme hodně chyb a měli špatnou úspěšnost střelby.“ Touto větou vystihl trenér národního týmu Štefan Svitek první přípravný zápas před Eurobasketem.
27
05
Reprezentace

Královka se otevírá veřejnosti

Česká reprezentace se pomalu dostává za polovinu své přípravy na ženský Eurobasket. A také k přípravným utkáním. Prvním soupeřem Lvic bude Švédsko a to zítra 28. května od 12 hodin na Královce. Díky pandemii se tak hráčky vedené Štefanem Svitkem vrací před české publikum po roce a půl dlouhé pauze. Naposledy to bylo v kvalifikačním utkání proti Rumunsku, kdy Češky vyhrály střelou Kateřiny Elhotové v posledních vteřinách zápasu.
24
05
Reprezentace

EuroBasket se blíží

Do začátku evropského šampionátu zbývá 24 dnů. To je ještě hodně času na přípravu pro všech 16 kvalifikovaných týmů, které proti sobě nastoupí ve Španělsku a Francii, tedy pořadatelských zemí letošního ženského Eurobasketu.
20
05

jak to vypadá za oceánem

Z pohledu hráček ZVVZ USK Praha víc než dobře. Brionna Jones a Alyssa Thomas v letošní sezoně ještě neokusily porážku a po třech kolech jejich týmu Connecticut Sun patří první příčka.
17
05
Reprezentace

reprezentace U19 a U20

Mladé Lvice vedené paní trenérkou Romanou Ptáčkovou se připravují na nadcházející mistrovství světa U19 a evropský šampionát U20. Reprezentantky čeká celkem pět přípravných kempů. První proběhl v Klatovech, zbývající čtyři se uskuteční ve sportovním centru v Nymburce.
13
05
A-tým

Nová posila Barbora Bálintová

ZVVZ USK Praha v příští sezoně posílí svůj tým o Barboru Bálintovou. Slovenskou rozehrávačku jste mohli vidět na Královce v lednu během euroligové bubliny v dresu Arka Gdyně. V loňské sezoně právě v dresu polského celku zaznamenávala šestadvacetiletá hráčka přes 10 bodů na zápas, k tomu přidávala v průměru 6,2 asistencí, stejně tak se jí dařilo i na evropské scéně.
12
05
A-tým

Kateřina Elhotová pohledem trenérů ZVVZ USK Praha

Kateřina Elhotová nastoupila do ZVVZ USK Praha v roce 2006 jako vycházející talent českého basketbalu. Hráčka, která se v 9 letech dala na basketbal, aby o 7 let později vyběhla v nejvyšší ženské soutěži. Během této doby stihla být součástí mládežnických reprezentačních celků. Po té, jak její kariéra plynula, Kateřina se stávala základním kamenem nejen v ženské reprezentaci, ale i v týmu ZVVZ USK Praha.
07
05
A-tým

Čaky, děkujeme!

Kateřina Elhotová je pojem českého basketbalu, ale i jméno, které rezonuje Evropou. Když v roce 2006 poprvé nastoupila v A týmu ZVVZ USK Praha, blýskla se 15 body. Bohužel, šestnáct sezon od tohoto vstupu do ženské nejvyšší soutěže, se Čaky s naším týmem loučí. Když něco končí, v tomto případě úspěšná éra jedné hráčky v jednom klubu, vždycky je o čem povídat. Kdyby Kateřina Elhotová nemusela plnit své rodičovské povinnosti, tak bychom si o její kariéře povídali ještě teď.
06
05
Reprezentace

České Lvice zahajují přípravu

V pondělí začne příprava českých basketbalistek na letošní EuroBasket, do kterého se Lvice probojovaly z prvního místa ve skupině. Reprezentační kempy odstartují v Mariánských Lázních a Trutnově. Pak se příprava přesune na Královku, kde tým odehraje v rámci přípravy několik přátelských utkání.
05
05
A-tým

Alena Hanušová je zpátky

Po roční pauze se do kádru ZVVZ USK Praha vrací Alena Hanušová, aby zde navázala na své šestileté působení v hale Královka, kde zvedla nad hlavu například pohár ženské Euroligy v roce 2015. Během své hráčské cesty v zahraničí vyzkoušela tři různé celky ve dvou státech a pomohla české reprezentaci v kvalifikaci na letošní evropský šampionát.
03
05

Letní basketbalový program

Sportovní svět se pomalu vrací k běžnému režimu a ženský basketbal není výjimkou. To dokazuje léto plné basketbalu, do kterých promluví i české reprezentace. Jestli vás zajímá, které události jsou před námi, v následujícím článku je najdete chronologicky seřazené.
29
04
A-tým

Pohled Teji Oblak

Renomia ženská basketbalová liga skončila před dvěma týdny, ale basketbalový vrchol je teprve před námi. My jsme využili krátké pauzy, kterou rozehrávačka ZVVZ USK Praha Teja Oblak má před slovinským reprezentačním srazem a probrali jsme s ní nepříjemnou koronavirovou sezonu a výhled do budoucna.