Aktuality

02
11
A-tým

Od středy zpátky do hal

Čeští vrcholoví sportovci měli od 12. října zakázáno sportovat ve všech vnitřních sportovištích. Pro sporty jako basketbal to byla velká překážka. Jenže dneska svitla všem profesionálním sportovcům velká naděje. Nový ministr zdravotnictví dal sportu za přísných podmínek zelenou.
29
10
Renomia ŽBL

Překvapivé finále Renomia ŽBL Skills Challenge

Semifinálovým kolem pokračoval turnaj v dovednostních soutěžích Skills Challenge RENOMIA ŽBL. Mezi nejlepší čtyři hráčky, které se zúčastnily soutěže v rámci úvodní tiskové konference ženské ligy, se probojovaly Barbora Vorlová ze Strakonic, Natálie Stoupalová z Žabin Brno, Štěpánka Ježková z Trutnova a Lucia Hadačová z KP Brno.
28
10
Euroliga

Poslední dva účastnici ELW jsou známi

Do základní části letošního ročníku ženské Euroligy postoupily týmy Girony a Izmitu. Rozhodly o tom dnešní zápasy, které se oproti běžnému formátu hrály na jeden vítězný zápas.
26
10
A-tým

Brie převzala nové auto od Auto Štěpánek

Dnes dopoledne si americká hráčka hájící barvy ZVVZ USK Praha převzala zbrusu nový vůz v sídle našeho partnera Auto Štěpánek. Vedoucí prodeje, Jan Koštýř, předal klíčky od vozu Škodu Scala Brionně Jones. Ta se nad vozem rozplývala a kladně hodnotila jeho vzhled.
23
10

USK začíná letošní ELW v Istanbulu

FIBA Europe na svých stránkách oznámila místa, kde se na přelomu listopadu a prosince rozeběhne ženská Euroliga. Stoprocentně jisté jsou zatím pouze dvě lokace. O skupině A se ještě rozhodne a skupina C čeká, kdo vyhraje kvalifikační utkání.
22
10
Renomia ŽBL

Skills Challenge RENOMIA ŽBL

Uběhl další týden a před námi je druhé video z dovednostních soutěží z tiskové konference RENOMIA ŽBL. Minulý týden jsme si v rámci první soutěže Skills Challenge představili pravidla a ukázali jak předkolo play off, tak úvodní dvě čtvrtfinále. Hned na úvod se zrodilo malé překvapení, když Veronika Voráčková z USK Praha podlehla strakonické Barboře Vorlové. Druhou semifinalistkou se stala Natálie Stoupalová z Žabin.
19
10

Listopadové reprezentační okno

Už dopředu bylo avizováno, v jakém formátu se letošní reprezentační okna odehrají. V době pandemie se jako vhodné řešení ukázalo, že bublina má jistý smysl. O pořadatelství jedné z nich se hlásila i Česká basketbalová federace. Některé hostitelské země splnily podmínky již dříve, jiné státy čekaly do konce minulého týdne, aby se dozvěděly, kde se utkají o účast v EuroBasketu 2021.
15
10

Hvězdy RENOMIA ŽBL zabojovaly v soutěžích

V neustálé snaze cz.basketball přibližovat český basketbal co nejširší komunitě a nabízet fanouškům nejvyšších soutěží žen i mužů co nejlepší servis přišla RENOMIA Ženská basketbalová liga pro letošek s novinkou. V rámci předsezónní tiskové konference, která proběhla 23. září, došlo k natočení dvou dovednostních soutěží, jenž si teď během sportovní pauzy budeme moci vychutnat. Ode dneška po osm týdnů vyjde každý čtvrtek na webu zbl.basketball a sociálních sítích cz.basketball video s dovednostními soutěžemi.
13
10

Inspirace od hráček ZVVZ USK Praha

Od včerejšího dne jsou vnitřní sportoviště kvůli pandemickým opatřením uzavřena. To se dotklo mládeže i profesionálek našeho družstva. Oslovili jsme proto hráčky a poprosili je o inspiraci, co dělat, abyste si udržely fyzickou kondici.
09
10

Druhé vítězství během tří dnů

Před nucenou čtrnáctidenní pauzu se sešly dva dosud neporažené týmy. Hradecké Lvice hostily v 5. kole Renomia ženské basketbalové ligy ZVVZ USK Praha. Dobrou zprávou pro Pražanky byl návrat uzdravené Kateřiny Elhotové, která vynechala úvod ročníku kvůli zranění.
09
10

Přerušení soutěží, nejen basketbalových

Od pondělí se zastaví téměř veškerá sportovní činnost v České republice. V lepším případě se omezení sportovat bude týkat jen čtrnácti dní. To platí pro profesionální i amatérské sportovce, bez rozdílu, jestli jsou registrování pod svazem či federací.
07
10

Vítězství v severních Čechách

ZVVZ USK Praha si ve 4. kole udělal výlet do severních Čech, kde je hostily Levhartice Chomutov. Ty v předešlých třech zápasech dokázaly jen jednou vyhrát. A ne jinak tomu bylo po dnešním utkání.
07
10

Mistryně WNBA

A je to tady, dneska v noci skončila ve třetím finálovém zápase letošní sezona WNBA. Svou dominanci ve finálové sérii jednoznačně potvrdily hráčky Seattle Storm, které deklasovaly 3:0 Las Vegas Aces.
03
10

Sedmnáctiletý talent

Nejmladší členka A týmu ZVVZ USK Praha a zároveň nejnovější posila letenského týmu. To je ve zkratce benjamínek družstva. Mladice, která v raném věku opustila svou rodnou zemi, aby dobyla basketbalové palubovky. Seznamte se, Anastasia Kovtun!
30
09

Showtime Veroniky Voráčkové

K prvnímu venkovnímu zápasu se ZVVZ USK Praha vydal do nedalekého Benešova, kde od letošní sezony hraje Slovanka MB. Oba týmy shodně nastoupily s osmi hráčkami na soupisce. Na straně hostů se do herní činnosti zapojila María Conde, která v sobotu odpočívala.