Aktuality

08
07
A-tým

Brionna Jones září v WNBA

Kdo nás čte pravidelně, ví, že Brionna Jones je velkou oporou Connecticut Sun. Trenér Curt Miller už vloni dal pivotce ZVVZ USK Praha větší prostor na hřišti a udělal dobře. V letošní sezóně na 190 centimetrů vysokou hráčku padá ještě větší tíha odpovědnosti.
05
07

Pohled do zámoří

Zámořská WNBA má za sebou už 18 kol a je mnohem jasnější, které týmy by na letošní sezónu nejradši zapomněly, a které si přejí, aby neskončila. Například Indiany Fever se týká první možnost, zatímco Connecticut Sun by preferoval, aby snový ročník pokračoval.
02
07
Reprezentace

Turnaje pro mladé Lvice

Jak už asi víte, Board FIBA Europe rozhodl o zrušení téměř všech evropských šampionátech mládeže. Dobrou zprávou však zůstává, že Mistrovství světa dívek U19 se uskuteční. Turnaj startuje za 36 dní v maďarském Debrecenu i s českou účastí.
27
06
FIBA

Eurobasket 2021 je za námi

Evropský šampionát dospěl do finálového večera, ve kterém zářili oba účastníci v boji o zlatou medaili. Než se dostaneme k nejlepšímu týmu Eurobasketu 2021, zmíníme i zápasy o světovou kvalifikaci.
24
06
FIBA

Jak pokračuje Eurobasket?

Evropský šampionát se dostal do závěrečné fáze. Přinášíme vám shrnutí, co se během posledního týdne pod bezednými koši událo a co náš ještě čeká.
21
06
A-tým

Střídaní pod košem

Na Královce se představí nová podkošová hráčka – Dragana Stanković. Šestadvacetiletá srbská pivotka do ZVVZ USK Praha přichází z polských Polkovic. 1,96 metrů vysoká hráčka střílela v minulé sezóně v průměru 12 bodů na utkání. K tomu přidávala ještě 8 doskočených míčů.
20
06
Reprezentace

Češky podlehly Chorvatkám

České basketbalistky nezvládly na evropském šampionátu ani třetí zápas a po porážce s Chorvatskem 56:84 se s turnajem loučí už po základní skupině. Nevylepší tak umístění z předchozích dvou šampionátů z let 2017 a 2019, kdy také skončily na turnaji v nejkratším možném čase.
18
06
Reprezentace

Čekání na výhru pokračuje

České reprezentantky udržely s favorizovanou Francií krok jen v prvním poločase a připsaly si druhou porážku na Mistrovství Evropy. O postupu rozhodne tedy nedělní utkání proti Chorvatsku, které stejné jako český tým, má na svém kontě dvě porážky.
17
06
Reprezentace

Nepovedený vstup na Eurobasket 2021

České reprezentantky mají za sebou úvodní duel Eurobasketu 2021. V prvním zápase nastoupily proti Ruskám a bohužel podlehly o čtyři body. O vítězství je připravily hlavně útočné doskoky, kterých soupeř nasbíral o deset více.
14
06

USK Futures

Hlavním cílem projektu Futures v podání klubu USK Praha je, dát mladým talentovaným hráčkám ještě větší individuální přístup a zázemí basketbalového klubu k rozvoji jejich individuálních dovedností. Tedy maximalizovat možnosti k dosažení nejvyšších vrcholů basketbalové kariéry – účast v reprezentaci a v nejlepších ženských ligách.
12
06
Reprezentace

Finální nominace Lvic

Den po posledním přípravném utkání před vrcholem evropského ženského basketbalu letošní sezóny Štefan Svitek oznámil finální nominaci. Z dvanácti hráček jsou výběru na Eurobasket 21 hned čtyři opory z mistrovského celku.
11
06
Reprezentace

Lvice odjedou na EuroBasket na vítězné vlně

S pozitivní bilancí zakončí české basketbalistky přípravu na evropský šampionát, který pro ně odstartuje příští týden. V posledním přípravném duelu zdolaly Češky na domácí palubovce Slovenky 74:58 a přípravu tak ukončily s bilancí čtyř výher a dvou porážek. EuroBasket 2021 lvice rozehrají příští čtvrtek proti Rusku.
10
06
Reprezentace

Pozitivní bilance Češek

Federálním derby se Slovenskem dnes zakončily české basketbalistky veřejnou část přípravy na EuroBasket. Zítřejší odveta mezi sejnými soupeři bude totiž za zavřenými dveřmi. Oba dnešní soupeři zatím v přípravě uspěli ve dvou ze čtyř zápasů, a tak dnes hráli o to, kdo se překlopí do pozitivní bilance.
07
06
A-tým

Brionna září v WNBA

Jen 6 hráček v dresu Connecticut Sun nastoupilo ve všech zápasech svého týmu v letošní sezóně WNBA. Jednou z nich je i Brionna Jones. Už v loňském zkráceném ročníku patřila k oporám týmu a letos tomu není jinak.
04
06
Reprezentace

Češky celý zápas ztrácely

Po včerejším dvanáctibodovém vítězství dnes české basketbalistky v Praze na Královce vyzvaly stejné soupeřky. Od konce čtvrtečního střetnutí s Běloruskem uplynulo sotva 16 hodin a už se Reisingerová s Verameyankou znovu postavily k rozskoku.