Aktuality

29
01
A-tým

Turbulentní týden

Je to k nevíře, ale tři zápasy neodehrál ZVVZ USK Praha na domácí palubovce během jednoho týdne. Začalo to odložením utkání Euroligy proti TTT Riga. To vytvořilo prostor pro dohrání zápasu čtvrtého kola RŽBL proti Strakonicím. Bohužel ani to se neuskutečnilo z důvodů karanténních opatření u soupeře. Podle plánu se měl dneska také odehrát utkání proti KP Brno. Jenže to informovalo vedení ligy a letenského celku, že čekají na výsledky PCR testů a tak z preventivních nedošlo ani na tento duel.
25
01
A-tým

Dohrávka 4. kola Renomia ŽBL

Euroligový zápas mezi ZVVZ USK Praha a TTT Riga byl odložen z důvodu pozitivního testu na Covid-19 u několika hráček soupeře. Tato situace tak vytvořila prostor pro dohrání odloženého zápasu mezi obhájkyněmi titulu a BK Strakonice v Renomia ženské basketbalové lize. Ten je nyní nově naplánován na 27.1. 2022 od 19 hodin v hale Královka.
24
01
Euroliga

Středeční Euroliga se odkládá

Ke středečnímu duelu mezi ZVVZ USK Praha a TTT Riga nedojde. V týmu soupeře se vyskytlo několik pozitivně testovaných hráček a po komunikaci jak s FIBA, tak se soupeřem se zápas odložil. Jeho dohrávka je na programu 19. února, neboli sobota před začátkem euroligového play off.
22
01
Renomia ŽBL

Porážíme Sokol Hradec Králové

Jednatřicet bodů Brionny Jones pomohlo k vítězství ZVVZ USK Praha v patnáctém kole Renomia ženské basketbalové ligy na půdě Hradce Králové. První a druhý tým loňského ročníku spolu držely krok jen v úvodních minutách, pak se ukázala síla obhájkyň titulu a domácí tak prohráli o 30 bodů.
19
01
Euroliga

Druhá pozice ve skupině A se vzdálila

Skvělý vstup do utkání se povedl hráčkám ZVVZ USK Praha. Sérií sedmi bodů v řadě donutily domácí tým k vybrání oddechového času. Pomalu ale jistě se také probudily opory Avenidy, hlavně Kahleah Copper. Ta stihla do poločasu 19 bodů a byla hlavním tahounem svého týmu na cestě do vedení. Nejen díky ní, ale také díky Katie Lou Samuelson byl v 25. minutě stav vyrovnaný a v poločase dokonce hráčky vedené kapitánkou Tejou Oblak prohrávaly o 10 bodů. Na straně hostů držela vztyčený prapor Brionna Jones s 11 body.
16
01
A-tým

Program ZVVZ USK Praha

Nabitý rozpis zápasů obhájkyň mistrovského titulu mírně zeslábne. Je to způsobené tím, že do konce základní části Euroligy zbývají tři kola. Jelikož už mají účast v play off nejlepší evropské ligy jistou, čekají jí je po té tři týdny volna. Ale abychom nepředbíhali, podívejme se na obě soutěže podrobněji.
12
01
Euroliga

Pokus o odplatu nevyšel

Hráčky ZVVZ USK Praha nastoupily v odvetě na domácí palubovce proti UMMC Jekatěrinburg. Do posledního vzájemného duelu zasáhl sporný moment na konci utkání a z výhry se radoval ruský celek. Podle slov paní trenérky Natálie Hejkové je však pocit křivdy malý motiv k odplatě.
10
01
A-tým

Spolu za dobrou věc

ZVVZ USK Praha se chystá k velkému zápasu v EuroLeague Women proti ruskému Jekatěrinburgu. Při této příležitosti jsme se ve spolupráci s nadací KOŠE PROTI DROGÁM rozhodli uspořádat sbírku pro Dětské centrum v Krči. Tomu by se v této chvíli nejvíce hodili ovocné přesnídávky a kapsičky, hroznový cukr a pitíčka. Pokud se přijdete podívat na toto skvělé utkání, vezměte s sebou i nějakou z výše uvedených potravin. Děti v centru za to budou rády.
07
01
Renomia ŽBL

Do nového roku vstupujeme výhrou

Renomia ženská basketbalová liga se přehoupla do své druhé části, ale utkání mezi ZVVZ USK Praha a BK Strakonice bylo jejich prvním střetnutím v letošní sezóně. Další zajímavostí je, že to byl zápas prvního a posledního týmu tabulky.
04
01
A-tým

Věděli jste, že…?

31
12
A-tým

Bilance roku 2021

Jak bývá zvykem, na konci každého roku dochází k ohlédnutí za tím, jaký byl, co přinesl a co by mohl přinést rok následující. ZVVZ USK Praha tak přináší bilanci svého roku 2021.
28
12
A-tým

Vizuální ohlédnutí za prosincem

Hráčky ZVVZ USK Praha odehrály v prosinci tři euroligové zápasy na domácí palubovce. V hale Královka postupně přivítaly italské Benátky, francouzské gazely z Montpeliéru a týden před Vánoci hostily MBA Moskva. Netřeba dodávat, že Pražanky všechny soupeřky přehrály. Ze všech těchto večerů vznikly záznamy a vy se na ně můžete právě podívat.
24
12
A-tým

PF 2022

ZVVZ USK Praha přeje všem svým fanouškům, podporovatelům, partnerům, a všem lidem, kteří k našemu týmu neodmyslitelně patří, příjemné prožití Vánočních svátků a mnoho úspěchů v roce 2022. Zároveň vám děkujeme za důvěru a úspěšnou spolupráci.
21
12
Euroliga

USK ukončuje rok 2021 na vítězné vlně

Desáté kolo ženské Euroligy zavedlo ZVVZ USK Praha do Maďarska, kde se utkalo s posledním týmem skupiny A KSC Szekszárd. Pražanky si vítězstvím pojistily účast v play off a šesti výhrami v řadě uzavírají rok 2021.
18
12
Renomia ŽBL

Triple double Alyssy Thomas

V posledním zápase před Vánoci v Renomia ženské basketbalové lize nastoupily hráčky ZVVZ USK Praha na domácí půdě proti Levharticím Chomutov. Při posledním vzájemném měření sil si Pražanky připsaly jednoznačnou výhru o 45 bodů, dalo se proto očekávat, že to ani tentokrát nebude jiné.