Aktuality

18
01
Euroliga

Drama na Královce

V 10. euroligovém kole vyhrály basketbalistky ZVVZ USK Praha nad Bourges 65:57. Vítězství se přelilo na stranu domácích v poslední čtvrtině. Díky tomu získaly potřebné body do tabulky A a čtyři kola před koncem základní části mají postupové počty ve svých rukách.
17
01
A-tým

Výjezd do Polkowic

ZVVZ USK Praha připravil pro své fanoušky jednodenní výjezd na euroligové utkání do Polkowic. Pražské asketbalistky si chtějí spravit chuť se soupeřem, který je porazil na domácí palubovce o 3 body. A vy jim můžete pomoci.
16
01
A-tým

Střípky z rekordu zachycené hledáčkem fotografů

Prohlédněte si galerii fotografií ze slavnostního oznámení nového rekordu, který nyní činí 257 vyhraných zápasů v řadě. A připomeňte si ještě jednou krásné okamžiky, které se v hale Královka odehrály po zápase. Fanouškům obou týmů děkujeme, že vytvořili skvělou kulisu a věříme, že si zápas společně s námi užili.
14
01
Chance ŽBL

257. vítězný zápas v řadě

Basketbalistky ZVVZ USK Praha vyhrály duel 14. kola Chance ženské basketbalové ligy proti Slovance a 257. vítězstvím stanovily nový rekord ligy. Na jednoznačném průběhu zápasu měl podíl celý tým, kdy z devíti hráček hned osm zaznamenalo dvouciferný počet bodů.
11
01
Euroliga

Nečekaná porážka na domácím hřišti

V devátém kole ženské Euroligy prohrály hráčky ZVVZ USK Praha zápas s Valencií 75:82. Na domácí palubovce se jím nedařila střelba z dlouhé vzdálenosti a také nasbíraly 22 ztrát. Také nedokázaly ubránit 41 bodů dvojice Guelich – Torrens.
09
01
A-tým

Historický rekord na dosah

Basketbalový tým ZVVZ USK Praha dorovnal rekordní sérii vyhraných zápasů, kterou stanovil Gambrinus Brno na čísle 256. Již tuto sobotu, 14. ledna 2023 od 17 hodin na Královce, můžete přijít a fandit, aby tato meta byla pokořena.
06
01
Chance ŽBL

Výhra v Ostravě a dorovnání rekordu

ZVVZ USK Praha vyrazilo do Ostravy k zápasu 13. kola Chance ženské basketbalové ligy přímo z Maďarska, kde ve středu odehrálo vítězný zápas s domácím Szekszardem. V dnešním utkání také vyhrálo a dorovnalo stávající rekord 256 utkání v řadě bez prohry.
04
01
Euroliga

Vítězství v Szekszardu

V 8. kole Euroligy vyrazil ZVVZ USK Praha do Maďarského Szekszardu. V úvodu sezony vyzněl výsledek lépe pro pražský celek, když doma porazil dnešního soupeře o 11 bodů. Kdo se těšil na vyrovnaný zápas, musel být zklamán. Hráčky ZVVZ USK Praha si s chutí zastřílely a odjíždí z Maďarska s výhrou 95:56.
03
01
A-tým

Simona Sklenářová a Chance ŽBL

Nový partner ligy, sázková kancelář Chance, přinesl i novou soutěž pro mladé hráčky do třiadvaceti let věku. Je to individuální ocenění, které získá na konci základní části basketbalistka s nejlepším poměrem mezi posbíranými asistencemi a ztracenými míči.
30
12
Chance ŽBL

Vítězný konec roku 2022

Obhájkyně titulu hostily v dohrávce druhého kola Chance ženské basketbalové ligy na Královce KP Brno. Oba soupeři se tak střetli po druhé během dvaceti dnů. V předešlém měření sil si ZVVZ USK Praha došlo pro téměř čtyřicetibodovou výhru. V dnešním zápase byl opět na koni domácí tým, který od začátku zápas šel jednoznačně za vítězstvím.
27
12
A-tým

Bilance roku 2022

Na konci každého roku bývá zvykem bilancovat. Stejně tomu bude i v případě ZVVZ USK Praha, které zažilo sportovně krásný rok 2022, jen škoda, že to v Final Four Euroligy nestačilo na medaili.
24
12
A-tým

Šťastné a veselé

Přejeme Vám, aby čarovná atmosféra Vánoc přetrvala a úspěchy příštího roku ať předstihnou roky minulé. Vánoce plné štědrosti, pohody, lásky, klidu a v novém roce hodně štěstí, zdraví, osobních a pracovních úspěchů - to vám přeje ZVVZ USK Praha.
21
12
Euroliga

V Itálii se nadělovalo

ZVVZ USK Praha vycestoval ke svému poslednímu zápasu Euroligy v tomto roce do Boloně. Do zápasu s předposledním týmem tabulky A nastoupila na straně českého družstva pouze 8 hráček. Vzápětí se ukázalo, že i tato malá skupina dokáže přehrát svého dnešního soka.
18
12
Chance ŽBL

Další brněnský tým pokořen

Ve šlágru kola Chance ženské basketbalové ligy proti sobě nastoupily první s druhým, neboli ZVVZ USK Praha a Žabiny Brno. Za domácí do zápasu nenastoupila kapitánka Teja Oblak a druhá rozehrávačka Barbora Wrzesiński. Na druhé straně chyběla Natálie Stoupalová.
14
12
Euroliga

USK porazil Olympiacos

V rámci 6. kola letošního ročníku ženské Euroligy došlo k duelu mezi ZVVZ USK Praha a Olympiacosem. Domácí se po dvou prohrách chtěli vrátit na vítěznou vlnu a to se jim podařilo i bez klíčové rozehrávačky Teji Oblak a křídelnice Valériane Vukosavljević.