Aktuality

01
02
Reprezentace

Naše hráčky ve výběru Štefana Svitka

Jak mnozí z vás vědí, český reprezentační výběr se dnes přesouvá do Istanbulu, kde ho čeká poslední fáze kvalifikace na letošní Eurobasket. Lvice mají skupinu skvěle rozehranou a útočí na postup z prvního místa skupiny D. Hráčkám ZVVZ USK Praha ve výběru Štefana Svitka, jsme položili stejnou otázku: „Jaké jsou šance na postup na Eurobasket 21?“
29
01
Reprezentace

Istanbul může být naše výhoda, říká Svitek

V daleko příhodnější situaci se schází k pokračování kvalifikace o EuroBasket 2021 ženská reprezentace. Při posledním kvalifikačním okně v listopadu panoval v zemi úplný lockdown a Češky tak šly do zápasů bez tréninků. I tak jsou ale před posledními dvěma zápasy v tureckém Istanbulu velmi blízko čtrnáctému postupu v řadě na šampionát starého kontinentu.
29
01
A-tým

Český pohár s účastí ZVVZ USK Praha

Letošní ročník Českého poháru je otevřen jen pro týmy nejvyšší ženské soutěže, tedy Renomia ženské basketbalové ligy. Už ve středu se odehrálo osmifinále, ze kterého postoupily družstva Trutnova a Chomutova. Tím se zkompletovala osmička účastníků pro čtvrtfinále, které se letos hraje na jeden vítězný zápas.
27
01
Euroliga

Výběr fotografií z ELW bubliny

Dlouhodobý fotograf týmu ZVVZ USK Praha Luděk Šipla, připravil výběr fotografií z euroligové bubliny, která se na Královce odehrála minulý týden. Tento výběr ukazuje turnaj i z jiného úhlu, než bývá zvykem.
24
01
Euroliga

Šestý hrací den ELW

Během minulého týdne odehrály bubliny se všemi účastníky jednotlivých skupin, bohužel díky absenci dvou týmů v prvních turnajích, nejsou všechny zápasy ještě dohrány. Nejvíce je to vidět ve skupině A, kde mají ještě jedno volné postupové místo. Skupina D také ještě není dohrána, ale v té už jsou jasní postupující bez ohledu na výsledek zbývajících zápasů.
22
01
Euroliga

Domácí bublina zakončená vítězstvím

K poslednímu zápasu ve skupině B nastoupil ZVVZ USK Praha. Jeho soupeřem byla polská Gdyně, která se po celou dobu pražské bubliny prezentovala velice bojovným výkonem a zatápěla oběma svým předešlým soupeřům. Pražanky si chtěly spravit po nepovedeném domácím turnaji.
22
01
Euroliga

Pátý hrací den ELW

Včera si svoji účast v play-off nejprestižnější ženské evropské ligy zajistilo hned několik týmů. Jak se otevírala brána do vyřazovací části v jednotlivých zápasech a kdo všechno se tedy kvalifikoval, si můžete přečíst níže.
21
01
Euroliga

Drama se nekonalo

Tak by se dal nazvat druhý vzájemný duel v letošní ženské Eurolize mezi francouzským Lyonem a ZVVZ USK Praha. Pražanky sice úvodní duel vyhrály o pouhý bod, ale pokud chtějí pomýšlet na postup do další části soutěže, musely vyhrát i tento.
20
01
Euroliga

Čtvrtý hrací den ELW

Další bublinou odstartovala druhá část základní části ženské Euroligy. Níže vám přinášíme shrnutí všech zápasů, které se ve čtvrtém hracím dni odehrály.
19
01
Euroliga

Nepovedený vstup do druhé bubliny

Základní část ženské Euroligy se přesunula do své druhé části. Jednu z bublin hostí i pražský celek ZVVZ USK Praha, který na své palubovce přivítal své oponenty ze skupiny B. Tři z těchto týmů mají velkou šanci na postup a proto se daly očekávat dramatické boje, které čekají na domácí celek.
18
01
Euroliga

Královka plná hvězd

ZVVZ USK Praha jako pořadatel euroligové bubliny přivítá v Praze zvučná jména ženského basketbalu, kterými se to ve skupině „smrti“ jenom hemží. Domácí hráčky, které mají našlápnuto k postupu, připsaly na soupisku Candice Dupree. Ta se na Královku vrací po čtyřech letech a dá se očekávat, že její výkon bude klíčový pro vývoj ve skupině B.
16
01
Renomia ŽBL

V derby vítězně

K druhému vzájemnému zápasu mezi pražskými celky došlo v patnáctém kole Renomia ženské basketbalové ligy. Liché čtvrtiny přinesly drama, sudé byly jednoznačně ve prospěch hráček z Letné.
15
01
A-tým

Candice Dupree

Po čtyřleté pauze se do Prahy vrací Candice Dupree. Ta posílí ZVVZ USK Praha v ženské lize, stejně tak jako v nadcházející euroligové bublině, kterou letenský tým hostí.
13
01
Renomia ŽBL

Porazily jsme KP Brno

V dohrávce 9. kola Renomia ženské basketbalové ligy vyjely hráčky ZVVZ USK Praha do moravské metropole, kde je hostil tým KP Brno. Vyrovnaný úvod zápasu zvěstoval dramatické utkání, které se nakonec nekonalo. Obrana a rychlá hra byly ingredience, jak v klidu přehrát soupeřky.
10
01
Renomia ŽBL

Další stovka USK

V dohrávce 8. kola Renomia ženské basketbalové ligy přijel na Královku tým Trutnova. Domácí hráčky po hladké středeční výhře byly namlsané. Touha po vítězství byla vidět už od úvodního rozskoku, kdy po krásné akci šly hráčky ZVVZ USK Praha do vedení, které nepustily až do konce utkání.