Aktuality

17
05
Reprezentace

Ženskou reprezentaci povede Romana Ptáčková

Novou hlavou realizačního týmu českých basketbalistek se stala Romana Ptáčková. Trenérka Hradce Králové převezme žezlo v rozjeté kvalifikaci o Eurobasket po Štefanu Svitkovi. Tým povede již od nadcházejícího tréninkového kempu, který začne za pár dnů.
16
05

Tečka za mládežnickou sezónou

O víkendu proběhly poslední finálové turnaje mládežnických kategorií a USK Praha na nich nechyběla, konkrétně jejich starší minižákyně a kadetky.
12
05
A-tým

21/22 v číslech

Upozornění! Následující článek ocení zejména milovníci statistik. Dočtete se v něm, jak úspěšné byly basketbalistky ZVVZ USK Praha v sezóně 2021/2022 pomocí čísel.
09
05
A-tým

Začala WNBA

O víkendu odstartovala americká ženská liga a hned na úvod, největší favorit na titul Connecticut Sun včetně dvou hráček ZVVZ USK Praha, prohrál svůj duel s outsiderem.
05
05
FIBA

ženský basketbal v létě nespí

Letošní sezóna se kvapem blíží ke svému konci. To však neznamená, že léto nenabídne velké basketbalové události. Na palubovkách pod bezednými koši se uskuteční tři mládežnické evropské šampionáty a dva celosvětové turnaje.
02
05

Staronový předseda ČBF

Od třinácti hodin začala v Praze po pěti letech opět Volební valná hromada České basketbalové federace. Kromě výkonného výboru se volila Dozorčí rada a Arbitrážní komise.
29
04

Mládež USK Praha válí

Ženy ZVVZ USK Praha dosáhly ve své soutěži na nejvyšší možnou metu, když vyhrály Renomia ženskou basketbalovou ligu. Dobrou zprávou je, že i mládež novopečených mistryň válí. Dokonce tak moc, že téměř všechny týmy se probojovaly do finálových bojů.
25
04
A-tým

Teja hodnotí sezonu

Za kapitánkou ZVVZ USK Praha Tejou Oblak jsme nemuseli chodit daleko. Ani ne po týdnu od zisku mistrovského titulu jsme ji našli v posilovně, jak pracuje na kondici. S úsměvem nám řekla, že až jí skončí trénink, dá vědět a něco nám řekne. A tak se opravdu stalo, za 30 minut nám pípla zpráva, že má odmakáno.
22
04
A-tým

Radostné okamžiky

Finálová série Renomia ženské basketbalové ligy skončila v úterý vítězstvím ZVVZ USK Praha 74:51 proti Žabinám Brno. Chvíle štěstí, které po zápase vypukly na hřišti si můžete prohlédnout v galerii.
19
04
Renomia ŽBL

12. v řadě, 16. celkem

ZVVZ USK Praha na domácí půdě obhájilo již po dvanácté mistrovský titul. Celkem jich Pražanky na svém kontě mají šestnáct. Tímto vítězstvím se také osamostatnily na čele všech prvenství včetně československé ligy. Jejich tažení tak dohromady čítá 24 mistrovských titulů.
16
04
Renomia ŽBL

Jeden zápas od titulu

Finálová série Renomia ženské basketbalové ligy se přesunula do Brna. Žabiny nevyužily domácího prostředí a ZVVZ USK Praha je tak krok od celkového prvenství v tomto ročníku. V minulém zápase excelovala Alyssa Thomas, v tom hrála prim její americká spoluhráčka Brionna Jones.
14
04
Renomia ŽBL

Nezastavitelná Alyssa Thomas

Hnací motor domácích v prvním finálovém zápase Renomia ženské basketbalové ligy byla jednoznačně Alyssa Thomas. Ta zvedla prapor svého týmu po Final Four Euroligy. Trenérce ZVVZ USK Praha chyběly zraněné hráčky, i tak obhájkyně titulu ovládly úvodní duel velkým rozdílem.
10
04
Euroliga

V Istanbulu bez medaile

Basketbalistky ZVVZ USK Prah prohrály i druhé utkání ve Final Four a odjíždí z turnaje bez medaile. O ty je připravila druhá polovina zápasu, kdy jim v oslabené sestavě bez zraněné Maríe Conde došly síly. Nepomohl jim ani skvělý výkon Brionny Jones, která se stala nejlepší střelkyní zápasu a za dvouciferný počet doskoků si připsala double double.
08
04
Euroliga

ZVVZ USK Praha čeká zápas o bronz

Finále Euroligy uteklo ZVVZ USK Praha v poslední čtvrtině. Po velice dobrých 30 minutách přišel útlum, který rozhodl, že skupina vedená trenérkou Natálií Hejkovou si zápas o zlato nezahraje. Může za to širší rotace soupeře i 11 úspěšných trojek na straně Fenerbahce.
08
04
Euroliga

Startuje Final Four Euroligy

„Každý je pasuje do role favoritů, ale my jim budeme chtít ukázat, kdo je USK a že to s námi nebudou mít jednoduché,“ hodnotí semifinálový zápas proti Fenerbahce kapitánka ZVVZ USK Praha Teja Oblak. Domácí to podle jejich slov můžou mít i ztížené právě tím, že hala bude vyprodaná a hrát před domácími fanoušky je někdy náročnější.