Aktuality

31
10
Chance ŽBL

250

Tolik zápasů mají na kontě hráčky ZVVZ USK Praha bez porážky v české nevyšší soutěži. Ligový rekord drží brněnské Žabiny, které mezi roky 1998 až 2007 vyhrály 256 zápasu. Pražskému celku tak zbývá krůček k přepsání historických tabulek.
28
10
Chance ŽBL

Úspěšná dohrávka 3.kola

V dohrávce třetího kola Chance ženské basketbalové ligy vyrazily hráčky ZVVZ USK Praha do Brna, konkrétně na palubovku Žabin. Těm se poslední dva zápasy nepovedly. Nejdříve v městském derby prohrály s KP. Stejně tak tomu bylo i v Eurocupu, kdy po druhém prodloužení padly o 3 body s francouzským Montpeliérem.
26
10
Euroliga

USK vstupuje do nového ročníku ELW výhrou

Úzká rotace hráček ZVVZ USK Praha dlouho dobu hrála s maďarským soupeřem vyrovnanou partii. Až třetí čtvrtina se ukázala jako klíčová. V té si domácí došli pro potřebné vedení, které už nepustili. V úvodním zápase nového ročníku Euroligy tak připisují první výhru.
25
10
A-tým

Tisková konference před ELW 22/23

Ve sportovní hale Královka se uskutečnila každoroční tisková konference ZVVZ USK Praha před zahájením ženské Euroligy. Za účasti hráček, realizačního týmu a generálního manažera, byly představeny nejdůležitější novinky před nadcházejícím ročníkem.
22
10
Chance ŽBL

Povedená generálka před Euroligou

K letenskému celku se před začínající euroligovou sezónou připojila hned trojice Američanek. Nová posila Merritt Hempe a novopečené mistryně světa Alyssa Thomas a Brionna Jones. ZVVZ USK Praha se tak mohlo před středečním utkáním sehrát a oprášit zažité pořádky z předešlého ročníku.
19
10
A-tým

Podkošová posila Merritt Hempe

ZVVZ USK Praha vítá mezi své hráčky novou posilu, osmadvacetiletou Merritt Hempe Ramonu. Američanka posílí podkošové trio Brionna Jones, Veronika Šípová a Emese Hof.
19
10
Chance ŽBL

Měření sil s městským rivalem

Po návratu Slovanky na palubovky hlavního města se opět oba rivalové utkali v pražském derby. ZVVZ USK Praha zvítězilo jednoznačně a po zdravotních patáliích z úvodu sezony se zdá být opět ve formě.
18
10
FIBA

SuperCup ovládlo Bourges

Vítězky Euroligy a Eurocupu se dnes střetly v souboji o nejlepší tým na starém kontinentu za sezónu 21/22.
14
10
Chance ŽBL

Nepřesvědčivý začátek, drtivý konec

Po čtrnácti dnech bez zápasu se konečně basketbalistky ZVVZ USK Praha dočkaly. Po třech odložených utkáních přivítaly na domácí palubovce SBŠ Ostrava. A že to domácí hráčky po herním výpadku nebudou mít lehké, dokázala úvodní čtvrtina. Po té však přišlo probuzení a neprodyšná obrana.
13
10
Euroliga

Kompletní skupina A

O tomto týdnu se hrála kvalifikace o poslední volné místo v základní skupině A ženské Euroligy. V srbském Bělehradu se tak střetly rumunské Sepsi, řecký Olympiakos a domácí Crvena Zvezda.
10
10
Chance ŽBL

ZVVZ USK Praha ani na potřetí

Přetrvávající marodka basketbalistek ZVVZ USK Praha nedovolí letenskému týmu nastoupit ani do předehrávky 7. kola Chance ŽBL. V té se měl utkat na půdě chomutovských Levhartic. Bohužel i tento duel bude hledat náhradní termín. Jakmile vedení obou klubů najde vhodné datum, budeme vás informovat.
07
10
Chance ŽBL

Zítřejší zápas odložen

Zdravotní stav hráček ZVVZ USK Praha stále neumožňuje nastoupit do zápasů. Z toho důvodu je zrušen i zítřejší duel 3. kola Chance ŽBL mezi Žabiny Brno a ZVVZ USK Praha. Kdy se soupeři utkají, zatím není známo. Jakmile se oba týmy dohodnou, budeme vás informovat.
04
10
Chance ŽBL

Odložení zápasů Chance ŽBL

Hráčky ZVVZ USK Praha vstoupily do nového ročníku Chance ŽBL suverénním výkonem. Bohužel kvůli zdravotní indispozici družstva je letenský celek nucen odložit zítřejší utkání proti KP Brno a sobotní zápas proti Žabinám Brno. O náhradních termínech vás budeme informovat.
01
10
A-tým

Zlato pro Alyssu a Brionnu

Američanky včetně dvou hráček ZVVZ USK Praha porazily ve finále Mistrovství světa Čínu 81:63 a získaly tak čtvrté zlato v řadě. Pro Alyssu Thomas a Brionnu Jones to byla skvělá premiéra v dresu USA, která hned skončila nejlepším možným umístěním.
30
09
Chance ŽBL

Do nové sezóny vítězně

Zápasy mezi ZVVZ USK Praha a Trutnovem od roku 2016 nabízejí vždy stovkové nástřely. Ne jinak tomu bylo i v úvodním zápase Chance ženské basketbalové ligy ročníku 22/23. Sedm hráček obhájkyň titulu se vydalo na cestu za 13. titulem v řadě neohroženě.