Aktuality

04
09

Basketball Prague Open 22

Třetí ročník basketbalového turnaje, který pořádá nadace Koše proti drogám proběhl o tomto víkendu v hale Královka. Turnaje se tradičně účastní věková kategorie U14 včetně domácího družstva USK Praha.
01
09
A-tým

Finální část přípravy

Téměř kompletní tým ZVVZ USK Praha dneska nastoupil do ostré fáze přípravy před novou sezónou. Chyběly jen americké hráčky, které ještě plní své basketbalové povinnosti v zámoří. Kompletní realizační tým včetně nové posily dohlížel, jak basketbalistky zvládají fyzické testy. Do prvního soutěžního utkání zbývá 30 dnů a ZVVZ USK Praha během nich odehraje několik přípravných utkání se zahraničními soupeři nebo třeba se staršími dorostenci.
30
08
A-tým

Cizinky se zapojují do přípravy

Do přípravy ZVVZ USK Praha se připojují zahraniční hráčky. V dnešních odpoledních hodinách přistála v Praze nizozemská pivotka Emese Hof. Tu v následujících dnech doplní čtveřice basketbalistek. Jmenovitě Teja Oblak, Barbora Wrzesiński, María Conde a navrátivší Valériane Vukosavljević.
27
08
Reprezentace

U16 na konečném dvanáctém místě

Poslední zápas na evropském šampionátu lvicím nevyšel. Slovinky je porazily o 8 bodů a to odsunulo český výběr na konečné dvanácté místo.
25
08
Reprezentace

Polky vyhrály na šestkách

Duelem o jedenácté místo proti Lotyškám nebo Slovinkám zakončí v sobotu odpoledne české basketbalistky evropský šampionát U16 divize A. Rozhodla o tom jejich dnešní porážka v utkání s Polskem poměrem 55:74. O soupeřkách pro český tým se rozhodne v pátek pozdě večer.
24
08
Reprezentace

Klíčová výhra Lvic U16

Důležitou výhru si na evropském šampionátu divize A v portugalském Matosinhosu připsaly české basketbalistky do šestnácti let. V pavouku o deváté až šestnácté místo přehrály po vyrovnané bitvě Němky 60:56 a budou dohrávat skupinu o 9.-13. příčku. Tím si pojistily splnění základního cíle, tedy udržení elitní divize pro příští rok. Ve čtvrtek mají celky na turnaji volný den, v pátek vyzve český tým Polsko.
23
08
Reprezentace

Lvice prohrály duel s Portugalskem

České basketbalistky do šestnácti let nezvládly osmifinálovou bitvu podle svých představ. V utkání o nejlepší osmičku nestačily na favorizované Portugalsko, které je porazilo o 19 bodů. Česko si tak zahraje zápasy o 9. až 16. místo. Hned zítra změří síly s Německem.
21
08
Reprezentace

Řekyně nad české síly

České basketbalistky podlehly Řekyním na evropském šampionátu a ve skupině D skončily na třetím místě. V osmifinále tak narazí na Portugalsko, které skončilo druhé ve skupině C.
20
08
Reprezentace

Lvice padly

České basketbalistky U16 okusily ve druhém utkání kontinentálního mistroství porážku. Favorizované Francouzky jim nadělily téměř padesátibodový nášup. To znamená, že o druhé místo ve skupině zítra zabojují s Řekyněmi.
19
08
Reprezentace

Potvrzení role favorita

V úvodním duelu mistrovství Evropy do šestnácti let potvrdily české basketbalistky roli favorita a jednoznačně porazily Dánsko. O to těžší bude zítřejší zápas proti Francii, která je adept na medaili.
18
08
Reprezentace

Startuje ME U16

České basketbalistky do 16 let zítra zahájí svoji pouť evropským šampionátem v řeckém Matosinhosu. Ve skupině D se lvice postupně utkají s Dánskem, Francií a domácím Řeckem. Do širšího výběru se dostaly hned dvě hráčky USK Praha – Eliška Javanská a Ela Zídková.
15
08
A-tým

Vzhůru do nové sezóny

Basketbalistky ZVVZ USK Praha dneska zahájily přípravu na nový ročník Euroligy a ženské basketbalové ligy. Do tréninkového procesu se zatím zapojila jen česká děvčata, postupem času se přidá i zahraniční větev týmu.
14
08
Reprezentace

Osmnáctka končí šestá

Konečné šesté místo obsadily na evropském šampionátu české basketbalistky do osmnácti let. Svěřenkyně trenéra Viktora Pruši v posledním duelu na turnaji podlehly Itálii 79:86. Už před duelem bylo jasné, že český tým splnil hlavní cíl, tedy postup na světový šampionát U19, který v příštím roce uspořádá Španělsko.
13
08
Reprezentace

Výhra s chutí postupu na MS

České basketbalistky porazily na Mistrovství Evropy polský výběr 82:57 a zajistily si účast na Mistrovství světa 2023 v kategorii do 19 let. Zítra si tak zahrají s Italkami o páté místo s klidem.
11
08
Reprezentace

6 bodů od TOP 4

Takový byl bodový rozdíl na konci čtvrtfinálového zápasu mezi Českem a Litvou na mistrovství Evropy. K postupu přes favorita nestačilo ani 44 bodů dua Přibylová – Paurová. V sobotu si tak proti Polkám zahrají zápas o lepší pozici ve finálním umístění a účasti na Mistrovství světa.