Aktuality

01
12
Euroliga

Smolný úvodní zápas

Těžký soupeř čekal v úvodu euroligové bubliny na hráčky ZVVZ USK Praha. Na domácí palubovce je přivítal tým Fenerbahce Istanbul, který si dělá zálusk na účast ve Final Four. Po podařeném vstupu do zápasu bohužel přišel smutný konec.
29
11
Euroliga

Euroliga je tady!

Dnešním dnem vstupují hráčky ZVVZ USK Praha do své historicky první bubliny, kterou pořádá nejprestižnější ženská evropská soutěž. V té jí čekají krom přísného režimu také tři zápasy, ve kterých se chyby neodpouští.
26
11
Renomia ŽBL

Dvoustá ligová výhra v řadě

Když se v letošním ročníku Renomia ženské basketbalové ligy poprvé střetly týmy ZVVZ USK Praha a Hradce Králové, nikdo po vyrovnaném zápase nevěřil, že domácí hráčky vyhrají svůj dvoustý zápas v řadě právě proti hradeckým Lvicím.
24
11
Renomia ŽBL

Porážíme Ostravu

V předehrávce sedmého kola Renomia ženské basketbalové ligy zavítaly na Královku hráčky SBŠ Ostrava. Ty zatím mají zápornou bilanci a krčí se v tabulce na osmém místě. Za to pro ZVVZ USK Praha to byl první ze tří zápasů, které kopírují formát euroligové bubliny. Ta na domácí čeká příští týden v Istanbulu.
21
11
Renomia ŽBL

Derby ve prospěch USK

V šestém kole Renomia ženské basketbalové ligy se utkaly dva pražské týmy. Slavia Praha přivítala v Edenu ZVVZ USK Praha. Pro domácí celek to bylo první utkání od 10. října.
19
11
Renomia ŽBL

USK jako hosté na Královce

Po domluvě s vedením brněnského týmu se i druhý vzájemný zápas mezi ZVVZ USK Praha a Žabinami Brno odehrál v Praze na Královce. Nutno dodat, že od předešlého vzájemného zápasu neuteklo ani 20 hodin a už jsme byli svědky tvrdých kontaktů pod bezednými koši.
18
11
Renomia ŽBL

Po pauze vítězně

Po nucené pauze se opět rozeběhla Renomia ženská basketbalová liga. Pro tým ZVVZ USK Praha to byl první zápas od 9. října. A také se po dlouhé době sešel téměř kompletní tým. Takže dohrávka 3. kola nejvyšší ženské soutěže mohla začít.
15
11
Reprezentace

První klopýtnutí české reprezentace

Odvetu proti Italkám měly hráčky České republiky odehrát v Praze na Královce, kvůli pandemii bohužel přišly o výhodu domácího prostředí. První vzájemný zápas na Apeninském poloostrově dopadl lepé pro Češky, které vyhrály o 10 bodů.
13
11
Reprezentace

Lvice vítězně

České basketbalistky vstoupily do další kvalifikační fáze o EuroBasket 2021 vítězně. Zlepšenou hrou ve druhé polovině utkání si poradily s Dánkami a ve skupině D zůstávají neporažené.
11
11
Reprezentace

Čaki o reprezentační bublině

České Lvice jsou již v dějišti kvalifikační skupiny D na Mistrovství Evropy, které by se mělo odehrát příští rok ve Španělsku a Francii. I přes dlouhou kariéru je to pro Kateřinu Elhotovou, hráčku ZVVZ USK Praha, nová zkušenost.
10
11
Reprezentace

Dvanáct statečných

Všechny nástrahy spojené se zpřísněnými hygienickými opatřeními má česká ženská basketbalová reprezentace za sebou a po náročném přesunu do Lotyšska tak konečně můžou hráčky začít myslet na to, proč na sever Evropy přicestovaly. Chtějí zde vybojovat postup na evropský šampionát, který v příštím roce uspořádá Francie a Španělsko.
09
11
Reprezentace

Lvice v Rize

V dnešních dopoledních hodinách se vydal tým české ženské reprezentace do kvalifikační bubliny v Rize. Nejenže se musel realizační tým potýkat se spoustou neznámých, ale na poslední chvíli jim přímý let do dějiště skupiny D zrušily aerolinky.
06
11
Renomia ŽBL

Překvapivá šampionka Skills Challenge

Posledním finálovým kolem vyvrcholila Skills Challenge RENOMIA ŽBL. O vítězství si to v poslední sérii rozdaly dvě překvapivé finalistky Barbora Vorlová ze Strakonic a Štěpánka Ježková z Trutnova. Vítězkou se po boji stala Barbora Vorlová, která se do pavouka dostala až z předkola.
05
11
Renomia ŽBL

Kluby se dohodly na restartu RENOMIA ŽBL

Díky speciálním výjimkám od vlády se v České republice blíží restart profesionálního sportu. Fotbalisté a hokejisté se do akce chystají už o tomto víkendu, obnovení nejvyšších soutěží v basketbalu bude ještě pár dní trvat. Šéfové obou asociací ligových klubů ale pilně jednají a věří, že už brzy budeme moci znovu sledovat jako Kooperativa NBL, tak RENOMIA ŽBL.
03
11
Renomia ŽBL

Prohlášení ligového guvernéra k aktuální situaci

Podle nejnovějších nařízení Vlády ČR se od 4. listopadu mohou znovu i do vnitřního tréninku zapojit všichni profesionální sportovci a organizátoři soutěží mohou žádat o výjimky k jejich restartování. Takové je aktuální prohlášení guvernéra RENOMIA ŽBL Daniela Kurucze.