Aktuality

26
02
Chance ŽBL

Stovka proti Trutnovu

V dohrávce 10. kola Chance ženské basketbalové ligy se na Královce představil tým Trutnova. Předposlední celek tabulky domácí ZVVZ USK Praha nezaskočil. Papírový favorit splnil svoji roli a jednoznačně vyhrál rozdílem 77 bodů.
22
02
Euroliga

Šťastná třináctka

Je tomu skutečně tak, ZVVZ USK Praha se vrátil po reprezentační pauze na euroligové palubovky a ve 13. kole vyzval Olympiacos. Řecký tým se krčí na posledním místě s jednou výhrou. Za to Pražanky hrdě bojují o lepší postavení do bojů v další fázi soutěže.
20
02
A-tým

Brie se rozjela

Po vánoční pauze se vrátila Brionna Jones maximálně koncentrovaná a připravená. To ostatně dokazují i čísla v Chance ženské basketbalové lize.
17
02
Chance ŽBL

Jednoznačný výkon proti Strakonicím

V 17. kole Chance ženské basketbalové ligy proti sobě nastoupily týmy z opačných konců tabulky. ZVVZ USK Praha přivítala na své palubovce v hale Královka Strakonice. Pro domácí to byl druhý zápas ve v krátkém sledu za sebou. Už od úvodních minut ukazovali, že jím to nevadí a na obou půlkách dominovali.
15
02
Chance ŽBL

Sever pokořen

Během krátké doby na sebe opět narazily týmy ZVVZ USK Praha a Levhartice Chomutov. Dohrávka sedmého kola Chance ženské basketbalové ligy byla zajímavá časem začátku zápasu, kdy si domácí pozvali do městské haly v Chomutově žáky základních škol.
13
02
A-tým

Hráčky USK v kvalifikaci na ME

Včera skončila dlouhá kvalifikace na evropský šampionát. Česká reprezentace včetně tři hráček ZVVZ USK Praha předvedla parádní výkon a po patnácté v řadě se také kvalifikovala. Jak se dařilo zbylým basketbalistkám, které oblékají žluto-modrý dres v reprezentačních týmech?
12
02
Reprezentace

Postup na ME

České basketbalistky v důležitém utkání porazily Nizozemky 69:49 a po patnácté v řadě se ukážou na evropském šampionátu. V dnešním utkání se jim dařila hlavně precizní obrana, přes kterou se soupeřky těžce prosazovaly.
09
02
Reprezentace

Dobrý základ vedl k výhře

České basketbalistky dnes rozehrály poslední part kvalifikace na červnový EuroBasket. Pokud nepočítáme anulované utkání s Běloruskem, bylo to jejich první domácí vystoupení v kvalifikačním bloku, který začal v listopadu 2021. Soupeřkami jim byly reprezentantky Irska. Ty ve svém poslední zápase řádně potrápily Nizozemsko.
06
02
Reprezentace

Kudy vede cesta na Eurobasket?

Jak se česká reprezentace popasuje s hozenými kartami ve skupině I? To vše ukáže toto kvalifikační okno. Lvice mají hned dvě výhody na své straně. Zápasy proti Irsku a Nizozemsku odehrají doma. Ve prospěch mluví i bilance s oběma týmy – české basketbalistky byly v prvním měření sil lepší.
03
02
Reprezentace

Tři možné lvice

Romana Ptáčková povolala na nadcházející reprezentační okno 18 hráček. V této širší nominaci jsou tři hráčky ZVVZ USK Praha. Jmenovitě Tereza Vyoralová, Veronika Voráčková a Simona Sklenářová. Příprava lvic začíná zítra v hale Královka, kde také sehrají oba kvalifikační zápasy. Ve čtvrtek od 17 hodin změří síly s Irskem. V neděli od 18 hodin vyběhnou do utkání proti Nizozemsku. Oba zápasy můžete sledovat živě na ČT Sport.
31
01
Euroliga

Ztráty stály ZVVZ USK Praha vítězství

Ve 12. kole Euroligy se nastoupily proti sobě první s druhým ve skupině A. Královka byla svědkem utkání, které nabídlo skvělou podívanou, diváckou atmosféru a drama v koncovce. Zápas nakonec dopadl hůře pro ZVVZ USK Praha, které prohrálo proti Fenerbahce Istanbul 66:73.
27
01
Chance ŽBL

Výhra nad Chomutovem

Šestnácté kole Chance ženské basketbalové ligy přivedlo Levhartice Chomutov do hlavního města, kde změřily síly se ZVVZ USK Praha. Domácí jako jednoznačný favorit určoval tempo zápasu, ve kterém si došel pro drtivé vítězství.
25
01
Euroliga

Posun na druhé místo

ZVVZ USK Praha jelo k euroligovému zápasu do Polkowic, které z měření sil z úvodu sezóny vzešlo jako vítěz. Pražanky nejen chtěly odčinit domácí porážku, ale případné vítězství by znamenalo postup na druhé místo v tabulce A.
23
01
A-tým

Basketbalový ples

Nadace Koše proti drogám a basketbalový klub ZVVZ USK Praha spojily síly a po tříleté odmlce opět uspořádají basketbalový ples. Ten se uskuteční 18. února tradičně v kongresovém sále Masarykovy koleje v pražských Dejvicích.
21
01
Chance ŽBL

V Hradci překvapivě hladce

ZVVZ USK Praha vyrazilo v 15. kole Chance ženské basketbalové ligy do Hradce Králové. Domácí nastoupili proti obhájkyním titulu bez sedmi hlavních hráček. Trenérka Natália Hejková také nechala odpočívat některé opory.