Aktuality

19
12

Nízkoprahová centra mládeže obdržela basketbalové míče

O přestávce minulého euroligového utkání mezi USK Praha a španělskou Valencií proběhlo slavnostní předání špičkových basketbalových míčů renomované značky Molten. V naší hale na Folimance je obdržela vybraná Nízkoprahová centra mládeže v Praze.
17
12

Brno jsme deklasovali o 71 bodů

Naprosto jasnou záležitostí našich basketbalistek bylo utkání 12. kola Ženské basketbalové ligy s brněnským Valosunem. Hosté začali výrazně ztrácet hned v úvodu zápasu a nakonec jsme zvítězili jednoznačně o 71 bodů.
16
12

V lize nás čeká brněnský Valosun

Zapomenout na nepříjemnou porážku se španělskou Valencií v Eurolize a znovu se přeorientovat na ligu. To je prvotní cíl našich basketbalistek před zápasem 12. kola Ženské basketbalové ligy, ve kterém přivítáme v hale na Folimance brněnský Valosun.
14
12

Počáteční manko jsme nedotáhli, výhru si odváží Valencie

Sny o druhém euroligovém vítězství v řadě se našim hráčkám začaly rozplývat již v úvodu středečního střetnutí s Valencií. Španělky byly totiž od první čtvrtiny neustále ve dvouciferném vedení a my jsme bohužel tentokrát nenašli cestu, jak zvrátit nepříznivý vývoj zápasu v náš prospěch.
14
12

Klíčem k úspěchu bude obrana, tvrdí trenér Blažek

S jasným cílem a velkým odhodláním jej naplnit nastoupí dnes v podvečer naše basketbalistky ke svému osmému vystoupení v prestižní Evropské lize. V cestě za druhým vítězstvím nám bude stát španělská Valencia a pokud chceme i nadále pomýšlet na postup ze skupiny, nic jiného než dvoubodový zisk nelze brát.
12
12

V utkání hvězd Euroligy mohou být i naše hráčky

Maďarská Pécs bude hostit 8. března premiérový ročník utkání hvězd All Star Eurolegue game. Šanci zahrát si mezi nejlepšími mají i naše hráčky. Hlasujte v anketě o složení All stars týmů na www.fibaeurope.com
12
12

Připravujeme se na zápas pravdy!

Středa, 14. 12., 18.30. Právě v tento den se může rozhodnout o našem dalším osudu v Evropské lize. Chceme-li i nadále snít o postupu do playoff nejprestižnější evropské klubové soutěže, musíme vyhrát. A kdo se nám postaví do cesty? Španělský klub Ros Casares Valencia, momentálně čtvrtý tým skupiny A.
09
12

Ligové vítězství s pořadovým číslem deset

Pro desáté vítězství v probíhajícím ročníku Ženské basketbalové ligy si naše basketbalistky zajely do Karlových Varů. Nad tamní Lokomotivou jsme již po prvním poločase vedli o dvacet bodů a po přestávce jsme dění na hřišti s přehledem kontrolovali.
09
12

Znovu se soustředíme na ligu, čekají nás K. Vary

Oslav z prvního eruoligového vítězství si naše hráčky příliš neužily. Ledva si ve středu večer vychutnaly premiérový dvoubodový zisk v prestižní Evropské lize po výhře nad belgickým Namurem, už je čeká další zápas v tuzemské nejvyšší soutěži. Tentokrát zajíždíme na palubovku do Karlových Varů, přičemž utkání 11. kola je na programu již dnes.
08
12

Snížili jsme počet ztrát a to rozhodlo, míní trenér Blažek

Nervydrásající zápas se šťastnou koncovkou odehrály naše basketbalistky ve středečním euroligovém utkání proti Namuru. Belgický tým jsme udolali až v úplném závěru a připsali jsme si vytoužené první vítězství v nejprestižnější evropské soutěži.
07
12

Pokořili jsme Namur, máme první euroligovou výhru!

Na sedmý pokus jsme se dočkali! Naše basketbalistky udolaly v sedmém zápase skupiny A Evropské ligy belgický celek Dexie Namur o osm bodů 81:73 a připsaly si premiérové letošní vítězství. Oživily tak naděje na postup, neboť čtvrté místo ve skupině rozhodně není po dnešním úspěchu v nedohlednu.
06
12

Proti Namuru chceme oživit naději na postup

Klíčový zápas. Těmito dvěma slovy se dá naprosto výstižně vyjádřit význam středečního euroligového utkání, které sehrají naše basketbalistky ve své hale na Folimance proti Dexii Namur. Belgický tým má před námi v tabulce skupiny A pouze jednobodový náskok a vysokoškolačky jej rozhodně chtějí vymazat!
03
12

Pražské derby na Spartě jsme zvládli s přehledem

Utkání třetího celku s druhým, kterým bylo pražské derby mezi Spartou a USK, se neslo ve znamení jasné převahy našich basketbalistek. Ty si z Letné přivezly téměř padesátibodové vítězství a po 10. kole prvoligové soutěže bez problémů uhájily druhou příčku.
30
11

Po nevydařeném úvodu jsme prohráli i v Mondeville

Ani na šestý pokus se naše basketbalistky v Evropské lize neradovaly z vítězství. Druhou polovinu bojů ve skupině A jsme zahájili na palubovce francouzského Mondeville, ovšem po nevydařeném začátku jsme nakonec opět na kýžené vítězství nedosáhli a do vlasti se vracíme s prázdnou.
29
11

Do Francie jedeme pro první euroligové vítězství

Do své druhé poloviny vstoupí v tomto týdnu základní skupiny v prestižní Evropské lize. Naše basketbalistky rozhodně neodehrály tu první špatně, ovšem na své první vítězství v nejkvalitnější klubové soutěži Evropy stále čekají. Dočkají se ho ve středu v Mondeville?