Aktuality

03
04

Trutnov? Kvalitní soupeř, říká trenér Blažek

V úterý to vypukne. Semifinále playoff Ženské basketbalové ligy se pro naše barvy znovu po roce roztočí na plné obrátky. Stejně jako v loňské sezoně se na cestě do finále střetneme s Trutnovem, který jsme naposledy vyřadili jednoznačně po výsledku 3:0 na zápasy.
31
03

Druhý zápas s Trutnovem vysílá Česká televize!

Před televizními kamerami odehrají naše basketbalistky svůj druhý semifinálový zápas s Karou Trutnov. Středeční duel z Folimanky bude vysílán přímým přenosem na programu ČT4 Sport! Hráčky, trenéři i vedení klubu přesto pevně věří, že co nejvíc diváků přijde podpořit náš tým přímo do hlediště.
28
03

V boji o finále nám stojí v cestě Trutnov

První překážku v letošním playoff Ženské basketbalové ligy jsme zdárně překonali, když jsme podle očekávání naprosto hladce vyřadili brněnský Valosun. V semifinále však narazíme na podstatně kvalitnějšího protivníka, kterým jsou hráčky Kary Trutnov.
26
03

Hladký postup. Jsme v semifinále!

První krok v letošním playoff Ženské basketbalové ligy je úspěšně za námi! Basketbalistky USK Praha zvládly na výbornou i druhé čtvrtfinálové utkání a brněnský Valosun vyřadily poměrem 2:0 na zápasy. Ve druhém duelu na Folimance jsme o našem jednoznačném vítězství rozhodli již v první čtvrtině, kterou jsme vyhráli o devatenáct bodů.
23
03

Janell Burseová bere Euroligu jako výzvu

Fanoušci USK Praha mohou být navýsost spokojeni. Stejně jako trenéři či vedení klubu. Jedna z klíčových hráček vysokoškolaček, americká pivotka Janell Burseová, totiž souhlasně kývla na možnost prodloužení smlouvy a žlutomodrý dres našeho klubu tak bude oblékat i v příští sezoně.
21
03

Rok ženského basketbalu

Mezinárodní basketbalová federace vyhlásila letošní rok rokem ženského basketbalu. Oficiální představení celého projektu proběhlo na začátku března v rámci exhibičního zápasu v Pécsi.
20
03

Skvělá zpráva: Janell Burseová zůstává v USK!

Americká pivotka Janell Burseová, která před začátkem letošní sezony posílila tým USK Praha, zůstane v kádru vysokoškolaček i v příští sezoně. Vedení klubu se s ní totiž v těchto dnech dohodlo na prodloužení smlouvy a účastnice nedávného All Star Game Evropské ligy tak bude oblékat náš dres i v soutěžním ročníku 2006/07!
18
03

Povinnost splněna: Valosun - USK 0:1!

S naprostým přehledem zvládly naše basketbalistky úvodní utkání čtvrtfinále playoff Ženské basketbalové ligy. Na palubovce brněnského Valosunu nedaly domácímu týmu vůbec žádnou šanci a po vítězství o téměř sedmdesát bodů rázně vykročily za očekávaným postupem do semifinále.
17
03

Trenér Blažek věří v postup ve dvou zápasech

Dlouhodobá část letošního ročníku Ženské basketbalové ligy je úspěšně za námi, v sobotu bude prvními zápasy zahájeno playoff. Na úvod vyřazovací části se nám postaví do cesty brněnský Valosun, který skončil po nadstavbové části na sedmém místě.
16
03

PLAYOFF JE TADY! V cestě nám stojí brněnský Valosun

Valosun Brno. Právě tento tým se postaví do cesty našim hráčkám v 1. kole playoff Ženské basketbalové ligy, které odstartuje úvodními zápasy již tuto sobotu. USK Praha je ve čtvrtfinálové sérii jasným favoritem, což dokazuje nejen postavení obou družstev v tabulce po dlouhodobé části, ale i bilance letošních vzájemných zápasů.
15
03

Brno rozhodlo o své výhře až v poslední čtvrtině

V závěrečném kole nadstavbové části Ženské basketbalové ligy přijelo na Folimanku družstvo Gambrinusu Brno. Naše hráčky se v duelu s lídrem soutěže prezentovaly velice dobrým výkonem a po prvním poločase držely nerozhodný stav, ale nakonec náporu soupeřek neodolaly a prohrály o dvaadvacet bodů.
14
03

S Brnem už ve 14:30

V posledním kole nadstavbové části, přivítáme na Folimance mistrovský celek z Brna. Začátek zápasu bude netradičně už v 14:30. Těšíme se na Vaši návštěvu. Více informací o zápase přineseme dnes večer
12
03

Sparta nám nestačila, v poháru jsme třetí!

Třetí místo obsadily naše basketbalistky v letošním ročníku Českého poháru žen. V duelu o pomyslný bronz jsme si v Trutnově poradili s pražskou Spartou, kterou jsme přehráli s přehledem o téměř šedesát bodů. Final four vyvrcholí dnes krátce po poledni, ve finále vyzve domácí Trutnov favorizované Brno.
11
03

V poháru budeme hrát o 3. místo

Podle očekávání dopadlo druhé semifinálové utkání Českého poháru žen, v němž se utkaly naše basketbalistky s brněnským Gambrinusem. Účastnice euroligového Final four zvítězily s přehledem o šestadvacet bodů a spolu s Trutnovem si zahrají finále, zatímco USK čeká v boji o 3. místo pražská Sparta.
10
03

Hvězdy a hvězdičky, příklady táhnou

Pondělního tréninku starších minižákyň se zúčastnila Petra Gerstnerová a Kamila Opluštilová z A-týmu. V pondělí 6. 3. 2006 jsme se sešly jako obvykle na tréninku v hale Sokola Pražského.