Aktuality

22
07
A-tým

Hráčky USK a Olympijské hry

Již za čtyři dny odstartují v Paříži letní olympijské hry a do basketbalového turnaje vstoupí rovnou čtyři hráčky ZVVZ USK Praha. María Conde, Maite Cazorla, Valériane Ayayi a Ezi Magbegor byly vybrány pro reprezentaci svých zemí na Olympijských hrách, které se uskuteční v termínu od 26. července do 11. srpna.
18
07
Euroliga

ZVVZ USK Praha zná své soupeře

Za přítomnosti jednotlivých klubů proběhl dnes v dopoledních hodinách v německém Mnichově los základní části Euroligy žen. Klub ZVVZ USK Praha tak zná soupeře, s kterými se utká v základní fázi nadcházejícího ročníku 2024/2025. Novinkou je pro tuto sezónu pozměněný herní systém, Jeho podrobnější vysvětlení naleznete ve včerejším článku.
17
07
Euroliga

Již zítra proběhne los Euroligy

Již zítra proběhne v Mnichově v dopoledních hodinách los základních skupin EuroLeague Women a pražský celek je nasazen v 1. koši. Tým ZVVZ USK Praha tak zjistí,na které soupeře v úvodu soutěže narazí.
15
07
A-tým

Každý den vidím zlepšení

Čtyři měsíce. Tak dlouho uběhlo od operace, kterou musela podstoupit Teja Oblak po svém zranění kolene. Jak probíhá její rehabilitace a jak teď tráví volné dny? Na to jsme se zeptali právě naší kapitánky.
14
07
Reprezentace

Postup a bronzové medaile

České basketbalistky do dvaceti let vybojovaly na evropském šampionátu divize B v bulharské Sofii bronzové medaile a také postup do elitní divize pro příští rok. Rozhodl o tom jejich duel o bronz, ve kterém v neděli odpoledne zdolaly Island 77:52. Dokázaly se tak poprat s nepřízní osudu, když po otravě jídlem skončily desítky hráček z několika týmů v nemocnici a Češky poslední dny turnaje trénovaly v šesti. Součástí týmu, který si zajistil postup do divize A byla i Karolína Petlanová, hráčka ZVVZ USK Praha.
13
07
Reprezentace

Zítra o postup do divize A

Po hromadné otravě jídlem v hotelu na ME U20 divize B skončily desítky hráček v nemocnici nebo na pokoji se zdravotními komplikacemi, což bohužel výrazně zasáhlo i Lvice, které byly nuceny odehrát utkání se 6 zdravými hráčkami, které doplnily dvě, které i přes přetrvávající zdravotní problémy byly schopny nastoupit. Češky přesto dlouho sahaly po senzační výhře, nakonec ale po boji padly s Nizozemkami 71:85. Jejich šance o návrat do elitní divize pro příští rok stále žijí, musí ale v neděli od 16:30 porazit Island.
11
07
Reprezentace

Brány semifinále otevřeny

Ani na popáté nenašly české basketbalistky do dvaceti let přemožitelky na evropském šampionátu divize B v bulharské Sofii. Na závěr čtvrtfinálové skupiny zdolaly Ukrajinu 87:52 a jdou do semifinále z prvního místa. V něm se v sobotu střetnou s poraženým z dnešního večerního souboje mezi Belgií a Nizozemskem.
10
07
Reprezentace

Stále stoprocentní

Další utkání, další vítězství a zatím stoprocentní bilance hráček do dvaceti let na evropském šampionátu divize B. V pravé poledne rozehrály Češky čtvrtfinálovou skupinu duelem s Islandem a po velmi vyrovnaném utkání vítězí 67:61. Lvice tak udělaly první krok k postupu do semifinále.
08
07
Reprezentace

Od úvodu pro vítězství ve skupině

Poslední utkání v rámci své skupiny odehrály dnes v pravé poledne svěřenkyně Marcely Krämer. Soupeřem jim byl doposud neporažený celek z Irska. Lvice si po skvělém vstupu do utkání připsaly další vítězství a do další fáze turnaje postupují z prvního místa.
07
07
Reprezentace

Vítězně i se Slovenskem

Druhý den šampionátu a druhé vítězství. Taková je bilance Lvic U20 na evropském šampionátu divize B v bulharské Sofii. Po Švýcarsku si v dnešním podvečerním utkání dokázaly poradit i se Slovenkami, které porazily 79:69.
06
07
Reprezentace

Vstup do turnaje pravou nohou

Zápasem se Švýcarskem odstartovaly svěřenkyně Marcely Krämer v bulharské Sofii evropský šampionát divize B do dvaceti let. Po špatném vstupu do utkání však v průběhu dokázaly přebrat otěže zápasu a slaví svou první výhru na turnaji. Švýcarky přehrály 76:66.
05
07
Reprezentace

Cíl šampionátu je jasný

Již zítra odstartuje v bulharské Sofii divize B evropského šampionátu hráček do dvaceti let. Do finální nominace trenérky Krämer se probojovala hráčka ZVVZ USK Praha Karolína Petlanová. Využili jsme šance a zeptali se Karči na pár otázek.
03
07
A-tým

Novinky ze zámoří

Zámořská WNBA je v plném proudu a tým ZVVZ USK Praha má v soutěži rovnou tři hráčky pro nadcházející sezónu – Ezi Magbegor, Brionnu Jones a Isabelle Harrison. Za poslední týdny se toho událo hodně – prodloužení smlouvy, výběr do WNBA All-Star, klubový rekord v počtu bloků a mnoho dalšího. Pojďme si uplynulé týdny z pohledu hráček ZVVZ USK Praha v WNBA shrnout.
01
07

Mládež USK Praha na Olympiádě dětí a mládeže

Minulý týden se v jihočeském kraji odehrál jedenáctý ročník Olympiády dětí a mládeže. Své zastoupení mělo na těchto hrách i USK Praha, a to dokonce několikačlenné. Do konečné nominace Prahy se probojovalo celkem pět hráček USK Praha. Za výběr středočeského kraje pak nastoupily další dvě hráčky.
29
06
Reprezentace

PŘÍPRAVA LVIC U20 VRCHOLÍ

Již příští týden odstartují první mládežnické šampionáty v tomto roce. První na řadě budou ženy U20, jejichž cílem se bude v bulharské Sofii navrátit na evropském šampionátu do divize A. Včera sehrály svěřenkyně Marcely Krämer předposlední přípravné utkání před odletem do dějiště šampionátu. Soupeřem jim byl v brněnské hale Vodova výběr Slovenska, s kterým se Lvice utkají i v základní skupině turnaje.