Aktuality

08
03

Blíží se Final four Českého poháru

Naše basketbalistky čeká o nadcházejícím víkendu vyvrcholení domácí pohárové sezony. Podobně jako v předchozích ročnících se USK Praha i letos probojoval do Final four Českého poháru, který tentokrát hostí Trutnov. Finálový turnaj se uskuteční ve dnech 11. a 12. března.
01
03

Z Trutnova vezeme přesvědčivé vítězství

Velice dobrým výkonem se prezentovaly naše hráčky v předehrávaném utkání 27. kola Ženské basketbalové ligy v Trutnově. Již v prvním poločase jsme si vytvořili téměř třicetibodový náskok a další průběh zápasu jsme už s naprostým přehledem kontrolovali.
01
03

Janell Burseová bude hrát All Star Game Euroligy!

Skvělá zpráva! USK Praha bude mít zastoupení na prestižním Utkání hvězd Evropské ligy, které se uskuteční 8. března v Pécsi! Do Maďarska se vydá reprezentovat náš klub americká pivotka Janell Burseová, která nastoupí v dresu výběru WNBA.
01
03

Dnes hrajeme na palubovce čtvrtého Trutnova

Nadstavbová část Ženské basketbalové ligy pomalu spěje ke svému konci. Dnes odpoledne nás čeká její předposlední dějství, v němž zavítáme na palubovku Kary Trutnov. Aktuálně čtvrtý tým prvoligové tabulky dosud ve skupině A1 vyhrál jediný zápas a naše basketbalistky udělají všechno pro to, aby se na tom nic nezměnilo ani v předehrávce 27. kola.
25
02

Výhru jsme vydřeli až v prodloužení

Velice dramatickou zápletku mělo pražské derby mezi Spartou a USK ve 24. kole Ženské basketbalové ligy. Naše hráčky prohrávaly po prvním poločase o osm bodů a o svém vítězství nakonec překvapivě rozhodly až v prodloužení! Nejlepšími střelkyněmi vítězek byly s dvaceti body Sviatlana Volnaya s Janell Burse.
24
02

Znovu nás čeká pražské derby, tentokrát na Letné

Na druhý zápas s pražskou Spartou během několika dní se připravují basketbalistky USK Praha. Na Folimance jsme prestižní derby zvládli, i když sparťanské hráčky nám kladly až nečekaně velký odpor. Jak to bude vypadat v sobotu po poledni na Letné?
17
02

Překvapení se nekonalo, v Brně jsme prohráli

Pro třetí porážku v letošním ročníku Ženské basketbalové ligy si naše hráčky dojely na palubovku brněnského Gambrinusu. Vysokoškolačky sice nepodaly špatný výkon, ovšem na více než porážku o pětadvacet bodů to bohužel nestačilo.
16
02

Čeká nás další měření sil s Brnem

Třetí utkání v nadstavbové části odehrají naše basketbalistky netradičně již v pátek. V předehrávce 22. kola nás čeká soupeř z nejtěžších, suverénní lídr Ženské basketbalové ligy Gambrinus Brno. Bude utkání prvního týmu s druhým zajímavé stejně jako první duel v listopadu loňského roku?
11
02

Sparta nás potrápila, ale dva body máme

Pražské derby tentokrát nabídlo mnohem vyrovnanější bitvu, než v mnoha předchozích případech. Sparta předvedla na Folimance velice dobrý výkon a naše hráčky musely vynaložit hodně úsilí, aby se nakonec mohly radovat z šestnáctibodového vítězství.
10
02

V pražském derby přivítáme Spartu

Nadstavbová část Ženské basketbalové ligy pokračuje v sobotu odpoledne druhým kolem. Naše hráčky se i tentokrát představí ve své hale na Folimance, kde tentokrát přivítají třetí tým průběžné tabulky Spartu.
09
02

Rozstříleli jsme Slovanku a jsme ve Final four

Basketbalistky USK Praha se staly podle předpokladů dalšími účastnicemi Final four Českého poháru. V dnešním čtvrtfinálovém střetnutí v hale na Folimance jsme si bez problémů poradili se Slovankou Chomutov a při vyvrcholení domácí pohárové soutěže ani tentokrát nebudeme chybět!
08
02

V Českém poháru nás čeká Slovanka

Až ve čtvrtfinálové fázi začíná pro naše hráčky letošní ročník Českého poháru. Naším prvním soupeřem v této soutěži bude Slovanka Chomutov, kterou jsme v základní části Ženské basketbalové ligy dvakrát přesvědčivě porazili.
04
02

Soupeře jsme zlomili ve třetí čtvrtině

První utkání v nadstavbové části Ženské basketbalové ligy zvládly naše basketbalistky na jedničku. Na Folimance jsme porazili o osmnáct bodů Trutnov, když jsme o dvoubodovém zisku rozhodli velmi dobrým výkonem ve třetí čtvrtině.
03
02

Boje ve skupině A1 zahájíme opět s Trutnovem

Základní část Ženské basketbalové ligy je úspěšně za námi a sotva skončila, už startují boje v elitní skupině A1. Nadstavbovou část ligy zahájíme stylově: Prvním soupeřem našich hráček bude Trutnov, který jsme ve středu v 18. kole porazili o patnáct bodů.
01
02

S Trutnovem jsme se trápili, ale dva body máme!

Mnohem vyrovnanější, než se původně očekávalo, bylo naše poslední utkání v základní části Ženské basketbalové ligy. Basketbalistky Trutnova nám dokázaly vzdorovat téměř po celý zápas a vysokoškolačky definitivně rozhodly o svém vítězství až v posledních pěti minutách.