Aktuality

20
01

Liga pokračuje, jedeme do Hradce Králové

Pouze tři kola už zbývají do konce základní části Ženské basketbalové ligy. V sobotním 16. dějství se naše hráčky vydají na východ Čech, kde bude jejich soupeřem aktuálně sedmý tým prvoligové tabulky Hradec Králové.
19
01

Jsem zklamaný, přiznal trenér Blažek

Konec. Možná právě toto slovo prolétlo hlavou hráčkám i trenérům USK Praha poté, co belgický Namur na své palubovce zdolal francouzský celek Mondeville. Až v té chvíli totiž definitivně zhasla naděje našeho týmu na postup do euroligového playoff.
18
01

S Pécsí jsme prohráli o koš a v Eurolize končíme

V posledním utkání skupiny A v Evropské lize jsme trápili favorizovanou maďarskou Pécs až do posledních okamžiků, ovšem nakonec jsme neuspěli a podlehli o jediný koš. A protože belgický Namur dokázal na své palubovce porazit Mondeville, naše účinkování v letošním ročníku Euroligy je bohužel definitivně u konce.
17
01

V zápase roku hostíme Pécs. Přijďte nás povzbudit!

Vítězství rovná se jistota, porážka znamená čekání. Středeční euroligový duel s maďarskou Pécsí lze bez nadsázky nazvat zápasem roku. Pokud se našim hráčkám podaří vyhrát, bez ohledu na další výsledky si zajistí postup do playoff. V opačném případě nám nezbyde než čekat na výsledek utkání mezi Namurem a Mondeville.
17
01

Duel s Pécsí se blíží, tři hráčky mají zdravotní problémy

Nedobrý zdravotní stav několika klíčových hráček komplikuje našemu týmu přípravu na důležitý euroligový zápas, který sehrajeme ve středu 18. 1. s maďarskou Pécsí. S problémy se potýkají pivotka Janell Burse, křídelnice Sviatlana Volnaya i Kamila Opluštilová.
14
01

Na Brno jsme nestačili, prohráli jsme o 40 bodů

Velice dobrých 25 minut, ovšem horší závěr. Tak by se dal stručně charakterizovat náš výkon v utkání 15. kola Ženské basketbalové ligy proti suverénkám z Brna. V poslední patnáctiminutovce jsme na jednoho z největších favoritů Euroligy nestačili a výsledkem je porážka o rovných čtyřicet bodů.
13
01

Proti Brnu se chceme naladit na středeční Euroligu

Nejprestižnější zápas, který můžeme v domácí ligové soutěži odehrát, nás čeká již v sobotu po poledni. Na Folimance přivítáme brněnský Gambrinus, který i v letošní sezoně potvrzuje na tuzemské i mezinárodní scéně svou suverenitu.
11
01

V Samaře jsme prohráli, ale po dobrém výkonu

Velice dobrý výkon předvedly naše hráčky na palubovce vedoucího týmu euroligové skupiny A v Samaře. V předposledním utkání dlouhodobé části jsme prohráli o osmnáct bodů a na kontě tak máme stále pouze jedno vítězství.
10
01

Pomáháme dobré věci!

Modelka Kateřina Stočesová, herečky Květa Fialová s Naďou Konvalinkovou, populární skupina Monkey Business, ale také basketbalistky USK Praha! Právě takové obsazení bude mít benefiční večer na podporu aktivit lidí se zdravotním postižením, který chystá na sobotní večer Občanské sdružení Vlastní cestou.
09
01

Do Ruska jsme vyrazili s dvoudenním předstihem

O dva dny dříve, už dnes dopoledne, odcestoval náš tým k dalšímu euroligovému zápasu do Ruska. Ve středu nás tam čeká zřejmě vůbec nejtěžší soupeř, s jakým se můžeme na evropské scéně potkat. Samara potvrzuje svou extratřídu i v letošním ročníku Evropské ligy. Tabulce skupiny A vládne s bilancí sedmi vítězství a jediné porážky!
06
01

Na Folimanku přijede poslední tým tabulky

Poslední tým aktuální tabulky Ženské basketbalové ligy přivítají naše basketbalistky v dalším pokračování nejvyšší domácí soutěže. V utkání 14. kola se v hale na Folimance představí hráčky UP Olomouc, začátek je v sobotu v 16 hodin.
07
01

Na stovku jsme nedosáhli, ale dva body máme

Jen jediný koš chyběl našim basketbalistkám k tomu, aby nastřílely poslednímu týmu aktuální prvoligové tabulky sto bodů. Olomoucká obrana sice nakonec odolala, ale i přesto jsme podle očekávání i tentokrát naprosto jednoznačně zvítězili.
04
01

Do roku 2006 jsme vstoupili jasnou výhrou

Jednoznačným vítězstvím na palubovce Slovanky Chomutov vstoupily naše basketbalistky do roku 2006. Naše soupeřky dokázaly vzdorovat jen v úvodu utkání, ale postupem času byla znát jasná převaha vysokoškolaček a ta se projevila i na konečném výsledku.
03
01

Jde se znovu do práce. Čeká nás Slovanka

Vánoce jsou za námi, stejně tak i silvestrovské oslavy. Je tu nový rok, v němž čeká naše hráčky spousta práce. Hned 4. ledna je na programu první letošní utkání v Ženské basketbalové lize na palubovce Slovanky Chomutov, o týden později pokračuje prestižní Evropská liga.
21
12

Veselé vánoce a štastný nový rok

Hezké Vánoce a šťastný nový rok přejí všem svým fanouškům i partnerům hráčky a vedení klubu. Děkujeme za podporu a těšíme se na zápasy v hale Na Folimance i v roce 2006