Aktuality

26
06
Reprezentace

I napotřetí vítězně

Poslední přípravné utkání na domácí půdě sehrály české Lvice dnes v podvečer v hale Královka, kde přehrály výběr Slovenska 85:60. Nejlepší střelkyní týmu se stala hráčka ZVVZ USK Praha Gabriela Andělová se 14 body.
24
06
Reprezentace

Poslední šance vidět Lvice naživo

Poslední domácí přípravné utkání na srpnovou kvalifikace odehrají svěřenkyně Romany Ptáčkové zítra od 18 hodin. Soupeřem jim bude v hale Královka výběr Slovenska. Vstupenky je stále možné zakoupit v síti Ticketportal. Utkání bude také přenášeno na kanálu ČT Spot Plus.
21
06
Reprezentace

I po druhé vítězně

I druhé utkání proti Finsku zvládly svěřenkyně Romany Ptáčkové vítězně, když přehrály soupeřky ze severu 83:70. Z hráček ZVVZ USK Praha zasáhly do utkání Veronika Voráčková a Veronika Šípová.
20
06
Reprezentace

Česko - Finsko 1:0

Česká reprezentace pod vedením trenérky Romany Ptáčkové odehrála první přípravné utkání na předkvalifikaci o světový šampionát. Na domácí palubovce haly Královka české Lvice přehrály Finsko 84:72.
19
06
Reprezentace

Dvojzápas za dveřmi

Příprava českých reprezentantek na předkvalifikaci o světový šampionát je v plném proudu. Lvice jsou právě v druhém týdnu přípravy a dnes je čeká od 18:00 v hale Královka přípravný duel s výběrem Finska. Vstupenky na toto utkání je možné stále zakoupit v síti Ticketportal.
17
06

Mládež USK Praha na Basketball Prague Games

V termínu od 13. do 16. června se mládež USK Praha zúčastnila mezinárodního basketbalového turnaje Basketball Prague Games. USK se představilo rovnou ve čtyřech kategoriích – nejmladší minižákyně U11, starší minižákyně U13, starší žákyně U15 a juniorky U19. Výsledkem je jedna zlatá a dvě stříbrné medaile.
14
06
A-tým

Olympiáda je snem každého sportovce

V dalším z našich posezónních rozhovorů jsme vyzpovídali jednu z našich španělských hráček. Maite Cazorla nám před přípravou na Olympijské hry odpověděla na pár otázek.
12
06
A-tým

Tereza Vyoralová převzala nový vůz

V sídle Auto Štěpánek, dlouholetého partnera klubu ZVVZ USK Praha, si dnes Tereza Vyoralová převzala nový vůz. Dlouholeté opoře týmu předal klíčky od nového vozu Škoda Scala vedoucí prodeje Jan Koštýř. ZVVZ USK Praha děkuje Auto Štěpánek za podporu a spolupráci.
10
06
Reprezentace

Začíná příprava na předkvalifikaci o MS

Čtveřice hráček ZVVZ USK Praha se dnes v hale Královka zapojí do přípravy české reprezentace na předkvalifikaci o světový šampionát 2026. Do nominace hlavní trenérky Romany Ptáčkové se dostala Tereza Vyoralová, Veronika Voráčková, Gabriela Andělová a Veronika Šípová.
07
06
A-tým

Vítej, Isabelle

Isabelle Harrison je novou hráčkou ZVVZ USK Praha. Tato 191 centimetrů vysoká Američanka bude po více než pěti letech znovu oblékat žlutomodrý dres. S klubem je domluvena na podzimní část sezóny.
05
06
A-tým

NATA, HONZA, MARTIN

PŘEJEME NOVÉMU REALIZAČNÍMU TÝMU HODNĚ ÚSPĚCHŮ V NOVÉ SEZÓNĚ.
04
06
A-tým

Představení nového realizačního týmu

V nadcházející sezóně 2024/2025 dojde v realizačním týmu šampionek z Královky k výrazným změnám. Jak jsme již v průběhu sezóny avizovali, tak na pozici hlavního kouče zůstává i pro další sezónu Natália Hejková. V roli trenéra přichází na Královku Jan Pavlík a v roli asistenta trenéra Martin Bašta.
31
05
A-tým

Vítej zpět, Brionno

Po roční pauze způsobené zraněním achillovy šlachy se Brionna Jones vrací do sestavy ZVVZ USK Praha. 191 cm vysoká Američanka bude v příští sezóně znovu oblékat žluto-modrý dres.
28
05
A-tým

Perné léto

V minulém článku jsme avizovali rozhovor s Ezi Magbegor, kterou čeká doslova perné léto. Jak jsme slíbili, tak přinášíme. Přechod z Evropy do WNBA a také Olympijské hry. To vše jsme v pár otázkách probrali právě s naší Ezi.
24
05
A-tým

Začala WNBA

Pouze 14 dní měla Ezi Magbegor mezi koncem Chance ŽBL a začátkem WNBA. Do Seattlu však dorazila už na konci dubna, kde podstoupila se svým týmem Seattle Storm předsezónní kemp. V této fázi přípravy sehrál její tým přípravná utkání s Los Angeles Sparks a Phoenix Mercury. Ezi po svém příletu z Prahy nastoupila pouze do druhého přípravného utkání proti Phoenixu, kde Seattle vyhrál 85:59 a Ezi odehrála přes 17 minut.