Aktuality

14
06
A-tým

Olympiáda je snem každého sportovce

V dalším z našich posezónních rozhovorů jsme vyzpovídali jednu z našich španělských hráček. Maite Cazorla nám před přípravou na Olympijské hry odpověděla na pár otázek.
12
06
A-tým

Tereza Vyoralová převzala nový vůz

V sídle Auto Štěpánek, dlouholetého partnera klubu ZVVZ USK Praha, si dnes Tereza Vyoralová převzala nový vůz. Dlouholeté opoře týmu předal klíčky od nového vozu Škoda Scala vedoucí prodeje Jan Koštýř. ZVVZ USK Praha děkuje Auto Štěpánek za podporu a spolupráci.
10
06
Reprezentace

Začíná příprava na předkvalifikaci o MS

Čtveřice hráček ZVVZ USK Praha se dnes v hale Královka zapojí do přípravy české reprezentace na předkvalifikaci o světový šampionát 2026. Do nominace hlavní trenérky Romany Ptáčkové se dostala Tereza Vyoralová, Veronika Voráčková, Gabriela Andělová a Veronika Šípová.
07
06
A-tým

Vítej, Isabelle

Isabelle Harrison je novou hráčkou ZVVZ USK Praha. Tato 191 centimetrů vysoká Američanka bude po více než pěti letech znovu oblékat žlutomodrý dres. S klubem je domluvena na podzimní část sezóny.
05
06
A-tým

NATA, HONZA, MARTIN

PŘEJEME NOVÉMU REALIZAČNÍMU TÝMU HODNĚ ÚSPĚCHŮ V NOVÉ SEZÓNĚ.
04
06
A-tým

Představení nového realizačního týmu

V nadcházející sezóně 2024/2025 dojde v realizačním týmu šampionek z Královky k výrazným změnám. Jak jsme již v průběhu sezóny avizovali, tak na pozici hlavního kouče zůstává i pro další sezónu Natália Hejková. V roli trenéra přichází na Královku Jan Pavlík a v roli asistenta trenéra Martin Bašta.
31
05
A-tým

Vítej zpět, Brionno

Po roční pauze způsobené zraněním achillovy šlachy se Brionna Jones vrací do sestavy ZVVZ USK Praha. 191 cm vysoká Američanka bude v příští sezóně znovu oblékat žluto-modrý dres.
28
05
A-tým

Perné léto

V minulém článku jsme avizovali rozhovor s Ezi Magbegor, kterou čeká doslova perné léto. Jak jsme slíbili, tak přinášíme. Přechod z Evropy do WNBA a také Olympijské hry. To vše jsme v pár otázkách probrali právě s naší Ezi.
24
05
A-tým

Začala WNBA

Pouze 14 dní měla Ezi Magbegor mezi koncem Chance ŽBL a začátkem WNBA. Do Seattlu však dorazila už na konci dubna, kde podstoupila se svým týmem Seattle Storm předsezónní kemp. V této fázi přípravy sehrál její tým přípravná utkání s Los Angeles Sparks a Phoenix Mercury. Ezi po svém příletu z Prahy nastoupila pouze do druhého přípravného utkání proti Phoenixu, kde Seattle vyhrál 85:59 a Ezi odehrála přes 17 minut.
20
05
Euroliga

Euroliga mění herní systém

EuroLeague Women mění po dlouhých letech herní formát soutěže. Nový systém schválila Rada FIBA Europe na svém květnovém zasedání a bude platný rovnou od nadcházející sezóny 2024/2025.
17
05
A-tým

Změna v hráčském kádru

Po úspěšné sezóně, kdy klub ZVVZ USK Praha získal na evropské scéně bronzové medaile z Euroligy a obhájil po čtrnácté v řadě titul českých mistryň, hlásí hráčský kádr pouze jednu změnu v dosavadní sestavě.
13
05

Mládež USK Praha na MČR

Uplynulým víkendem skončil poslední víkend mládežnických mistrovství České republiky. Z klubu USK Praha se na závěrečný turnaj probojovalo rovnou pět týmů. Jak se jednotlivým mládežnickým kategoriím dařilo si můžete přečíst níže.
10
05
Euroliga

Záběry z Final Four

EuroLeague Women si pro své fanoušky připravila krátký mini-film o Final Four v Mersinu. Připomeňte si důležité momenty onoho víkendu a poslechněte si ohlasy aktérek finálového turnaje.
06
05
A-tým

Zaostřeno na statistiky

V dnešní době jsou týmové i individuální statistiky důležitou pomůckou v basketbalovém tréninku. Trenérský tým může díky těmto informacím vyhodnotit, na co je potřeba se v tréninku zaměřit a také mu můžou statistiky posloužit ke skautingu soupeřova týmu. Pojďme se podívat jaké statistiky zapsal tým i jednotlivé hráčky v rámci sezóny 2023/2024, jak v Eurolize, tak i Chance ŽBL.
02
05
A-tým

Ohlédnutí za sezónou 2023/2024

Další sezónu má za sebou basketbalový klub ZVVZ USK Praha. Bronzová medaile z Euroligy a titul pro vítěze Chance Ženské basketbalové ligy. To je výčet těch nejzásadnějších úspěchů celého týmu za sezónu 2023/2024.