Aktuality

24
05

Na Folimanku míří čtyři posily

Doslova přestupové hody panují v těchto dnech v pražském USK. Klub z Folimanky již získal pro nadcházející sezónu čtyři nové hráčky a možná přibudou další. Kádr střibrného medailisty posílí reprezentační rozehrávačka Slovenska Bronislava Borovičková. Po roce se vrací Ivana Voračková. ze Strakonic přestupuje Jana Klečková a kvarteto posil uzavírá Hana Staňková. která do USK přijde ze Slovanky.
14
05

Finále skončilo. máme stříbro

Přestože USK prohrál 3:0 na zápasy. panuje na Folimance relativní spokojenost. Naše hráčky totiž podaly v zápasech s Brnem. třetím nejlepší celkem v Evropě. velmi slušné výkony. V zápasech v Brně jsme dokázali se soupeřkami držet krok do poločasu. ve třetím zápase v Praze. jsme se dokonce ke konci třetí čtvrtiny dostali do vedení.
27
04

USK si po roce opět zahraje finále s Brnem

Basketbalistky USK Blex KV Praha dokázaly v semifinále porazit Trutnov 3:0 na zápasy a postoupit do finále naší nejvyšší soutěže. Podle stavu série 3:0 by se mohlo zdát. že byl Trutnov slabým soupeřem. ale ti co viděli jednotlivé zápasy vědí že to nebyla tak úplně pravda. První utkání bylo velmi vyrovnané. „V prvním poločase jsme byly trochu nervózní.“ přiznala po zápase Markéta Mokrošová. Aktivní obranou ve druhém poločase však USK donutil soupeřky k chybám a ve třetí čtvrtině zápas rozhodl ve svůj prospěch.
20
03

Porazili jsme Šibenik. postup nám ovšen unikl

K otevření brány jménem čtvrtfinále poháru FIBA. potřebovaly basketbalistky USK Praha dva klíče. Ten první získaly. když porazily Šibenik 80:67. Druhý klíč jim ale musely pomoci získat basketbalistky Samary. Rusky ovšem prohrály v Bordeaux 82:85 a z postupu se tak na úkor USK díky lepšímu skóre radují basketbalistky Bordeaux.
13
03

Bordeaux bylo nad naše síly

USK Blex KV Praha - W Basket Bordeaux 72:53 (17:15 42:30 52:42)

USK odjížděl do Bordeaux s přáním rozhodnout o postupu již zde. To se bohužel našim vicemistryním nepodařilo.

V první části viděli diváci vyrovnaný boj. Po první přestávce však začalo velké trápení USK v tomto zápase. špatná střelba. Francouzsky toho využily a v poločase odcházely do šaten s dvanáctibodovým vedením 42:30. Třetí část byla ve znamení obran. mnoho košů nepadlo.Pražankám se podařilo náskok mírně zkorigovat. Bordeaux si však pořád udržovalo zhruba osmibodové vedení. Rozhodnutí přinesla druhá polovina 4. čtvrtiny. Francouzky využily několika chyb USK a rázem vedly o 14 bodů. USK se snažil snížit a zariskoval. Ovšem Bordeaux zvládlo závěr výborně a dovedlo utkání do vítězného konce.
01
03

Tabulka a výsledky Pan-evropské části poháru FIBA

FIBA evropský pohár žen 2002/2003

Pan-evropská část

Skupina A

1.kolo středa 5.2.2003

VBM-SGAU Samara - USK Blex KV Praha 95:65

2.kolo středa 12.2.2003

USK Blex KV Praha - W Basket Bordeaux 70:62

3.kolo středa 19.2.2003

ZKK Šibenik - USK Blex KV Praha 64:85

4.kolo středa 26.2.2003

USK Blex KV Praha - VBM-SGAU Samara 69:77

5.kolo středa 12.3.2003

W Basket Bordeaux - USK Blex KV Praha 72:53

6.kolo středa 19.3.2003

USK Blex KV Praha - ZKK Šibenik od 17:15
20
02

Vysokoškolačky přehrály Šibenik

Na dnešní zápas v Chorvatsku budou hráčky USK vzpomínat v dobrém. Utkání se jim vyloženě povedlo. V prvním poločase nedovolily Chorvatkám získat si větší náskok. naopak v půlce odcházely Pražanky do šaten se sedmibodovým vedením. USK své soupeřky převyšoval především výbornou obranou a precizní prací pod oběma koši při doskocích. Zlom v utkání nastal na začátku třetí části. Vysokoškolačky v tu chvíli svým soupeřkám skoro nedovolily vystřelit a ničily je rychlými protiútoky. K tomu se přidala dobrá střelba ze střední a velké vzdálenosti. Šibenik již nedokázal vývoj zápasu obrátit a USK se tak mohl radovat z výhry o jednadvacet bodů.
16
02

USK si poradil s Bordeaux

Vítězství 70:62 si připsaly basketbalistky USK Praha ve středečním pohárovém zápase Pan-evropské části poháru FIBA s francouzským W Basket Bordeaux. Francouzkám se povedl nástup do utkání a brzy vedly 11:2. pak se ale naše hráčky probudily. začala se dařit střelba a i zásluhou dobré hry v obraně náskok stáhly a utkání obrátily ve svůj prospěch. Po prohře v prvním kole poháru v Rusku (Samara – USK 95:65) tak USK získal své první vítězství v Pan-evropské části poháru a drží se tak i nadále ve hře o postup do play-off. Příští středu jedeme do Šibeniku a 26. února přivítáme na Folimance od 17.15 zřejmě nejlepší celek naší skupiny Ruskou Samaru.
03
01

Rozlosování druhé části Poháru FIBA

Stejně jako v základní části. zahájí naše hráčky svou pohárovou pouť v Rusku. kde se 5. února střetnou se Samarou. Další středu. tedy 12. února. budeme doma hostit Francouzky z Bordeaux a ve třetím kolem se představíme v chorvatském Šibeniku. V odvetách potom jednou pojedeme do Bordeaux a dvakrát budeme hrát doma na Folimance. když 26.2. a 12.3. přivítáme Samaru a Šibenik.
20
12

Los určil soupeře USK v nadstavbové části Evropské

Do Ruska. Francie a Chorvatska se vydají hráčky USK Blex Praha ve druhé části Evropského poháru FIBA. Mnichovský los dal USK do skupiny společně s vedoucím týmem ruské suproligy Samarou. kterou už znají fanoušci v České republice ze soubojů s Trutnovem. dále pak s francouzským Bordeaux a chorvatským Šibenikem.
30
11

Naše hráčky se podílely na úspěchu reprezentace

Dvě naše hráčky. Jana Veselá a Markéta Mokrošová. se představily v zápasech kvalifikace Mistrovství Evropy. Jana Veselá odehrála všech šest kvalifikačních střetnutí. na hřišti pobyla celkem 175 minut (víc už odehrála jen Vodičková a Machová) a s průměrem 11.5 bodů na zápas byla třetí nejlepší střelkyní naší reprezentace.

V posledním kvalifikačním utkání dostala svou příležitost i Markéta Mokrošová. Na hřišti byla jen chvilku. přesto měla jeden obranný doskok a jeden zisk. Pro Markétu je tato reprezentační premiéra především příslibem do budoucnosti.
14
11

Mokrošová a Veselá v užší nominaci reprezentace

Velkého úspěchu dosáhly naše hráčky Markéta Mokrošová a Jana Veselá. když byly vybrány trenéry naší basketbalové reprezentace do užšího patnácti členého výběru. Po tréninkovém kempu. který se bude konat v Brně. určí trenérské duo Bobrovský. Blažek dvanáctku nejlepších. které se bude prát o postup na ME v kvalifikačních bojích.

Přejeme našim hráčkám hodně štěstí.
02
10

Martina Rejchová přestupuje do Itálie

Odchovankyně dorostu USK Blex K.V. Praha a členka našeho loňského prvoligového týmu. pivotmanka Martina Rejchová přestoupila do italského týmu C.U.S. Chieti. I když jsme s Martinou počítali i pro příští sezónu. nakonec jsme nabídku Chieti přijali. Až se Martina vrátí zpět do české ligy. oblékne podle smlouvy opět barvy USK Blex K.V. Praha.
15
08

Program Evropského poháru

Evropský pohár žen zahájíme 30. října zápasem v Kursku. 6.11. hrajeme doma s Budapeští. 13.11 doma s Wedelem. 4.12. opět na Folimance s Dynamem Kursk. Základní skupinu ukončíme zápasy 11. a 18. prosince v Budapešti a ve Wedelu. Přijďte se podívat na Folimanku na kvalitní pohárový basketbal.
15
08

Program 1. ligy žen

USK Blex K.V. Praha zahájí sezónu 12. října utkáním v Přerově. 16. října přivítáme doma Spartu. Další program: 19.10. v Hradci Králové. 23.10. doma Slovanka. 26.10. v Trutnově. 2.11. ve Strakonicích. 9.11. doma s Gambrinusem Brno. 1. 12. doma s Přerovem. 7.12. na Spartě. 14.12. doma s Hradcem. 21.12. na Slovance. 4.1. v Trutnově. 11.1. doma se Strakonicemi. 18.1. v Brně.