Aktuality

20
02

Vysokoškolačky přehrály Šibenik

Na dnešní zápas v Chorvatsku budou hráčky USK vzpomínat v dobrém. Utkání se jim vyloženě povedlo. V prvním poločase nedovolily Chorvatkám získat si větší náskok. naopak v půlce odcházely Pražanky do šaten se sedmibodovým vedením. USK své soupeřky převyšoval především výbornou obranou a precizní prací pod oběma koši při doskocích. Zlom v utkání nastal na začátku třetí části. Vysokoškolačky v tu chvíli svým soupeřkám skoro nedovolily vystřelit a ničily je rychlými protiútoky. K tomu se přidala dobrá střelba ze střední a velké vzdálenosti. Šibenik již nedokázal vývoj zápasu obrátit a USK se tak mohl radovat z výhry o jednadvacet bodů.
16
02

USK si poradil s Bordeaux

Vítězství 70:62 si připsaly basketbalistky USK Praha ve středečním pohárovém zápase Pan-evropské části poháru FIBA s francouzským W Basket Bordeaux. Francouzkám se povedl nástup do utkání a brzy vedly 11:2. pak se ale naše hráčky probudily. začala se dařit střelba a i zásluhou dobré hry v obraně náskok stáhly a utkání obrátily ve svůj prospěch. Po prohře v prvním kole poháru v Rusku (Samara – USK 95:65) tak USK získal své první vítězství v Pan-evropské části poháru a drží se tak i nadále ve hře o postup do play-off. Příští středu jedeme do Šibeniku a 26. února přivítáme na Folimance od 17.15 zřejmě nejlepší celek naší skupiny Ruskou Samaru.
03
01

Rozlosování druhé části Poháru FIBA

Stejně jako v základní části. zahájí naše hráčky svou pohárovou pouť v Rusku. kde se 5. února střetnou se Samarou. Další středu. tedy 12. února. budeme doma hostit Francouzky z Bordeaux a ve třetím kolem se představíme v chorvatském Šibeniku. V odvetách potom jednou pojedeme do Bordeaux a dvakrát budeme hrát doma na Folimance. když 26.2. a 12.3. přivítáme Samaru a Šibenik.
20
12

Los určil soupeře USK v nadstavbové části Evropské

Do Ruska. Francie a Chorvatska se vydají hráčky USK Blex Praha ve druhé části Evropského poháru FIBA. Mnichovský los dal USK do skupiny společně s vedoucím týmem ruské suproligy Samarou. kterou už znají fanoušci v České republice ze soubojů s Trutnovem. dále pak s francouzským Bordeaux a chorvatským Šibenikem.
30
11

Naše hráčky se podílely na úspěchu reprezentace

Dvě naše hráčky. Jana Veselá a Markéta Mokrošová. se představily v zápasech kvalifikace Mistrovství Evropy. Jana Veselá odehrála všech šest kvalifikačních střetnutí. na hřišti pobyla celkem 175 minut (víc už odehrála jen Vodičková a Machová) a s průměrem 11.5 bodů na zápas byla třetí nejlepší střelkyní naší reprezentace.

V posledním kvalifikačním utkání dostala svou příležitost i Markéta Mokrošová. Na hřišti byla jen chvilku. přesto měla jeden obranný doskok a jeden zisk. Pro Markétu je tato reprezentační premiéra především příslibem do budoucnosti.
14
11

Mokrošová a Veselá v užší nominaci reprezentace

Velkého úspěchu dosáhly naše hráčky Markéta Mokrošová a Jana Veselá. když byly vybrány trenéry naší basketbalové reprezentace do užšího patnácti členého výběru. Po tréninkovém kempu. který se bude konat v Brně. určí trenérské duo Bobrovský. Blažek dvanáctku nejlepších. které se bude prát o postup na ME v kvalifikačních bojích.

Přejeme našim hráčkám hodně štěstí.
02
10

Martina Rejchová přestupuje do Itálie

Odchovankyně dorostu USK Blex K.V. Praha a členka našeho loňského prvoligového týmu. pivotmanka Martina Rejchová přestoupila do italského týmu C.U.S. Chieti. I když jsme s Martinou počítali i pro příští sezónu. nakonec jsme nabídku Chieti přijali. Až se Martina vrátí zpět do české ligy. oblékne podle smlouvy opět barvy USK Blex K.V. Praha.
15
08

Program Evropského poháru

Evropský pohár žen zahájíme 30. října zápasem v Kursku. 6.11. hrajeme doma s Budapeští. 13.11 doma s Wedelem. 4.12. opět na Folimance s Dynamem Kursk. Základní skupinu ukončíme zápasy 11. a 18. prosince v Budapešti a ve Wedelu. Přijďte se podívat na Folimanku na kvalitní pohárový basketbal.
15
08

Program 1. ligy žen

USK Blex K.V. Praha zahájí sezónu 12. října utkáním v Přerově. 16. října přivítáme doma Spartu. Další program: 19.10. v Hradci Králové. 23.10. doma Slovanka. 26.10. v Trutnově. 2.11. ve Strakonicích. 9.11. doma s Gambrinusem Brno. 1. 12. doma s Přerovem. 7.12. na Spartě. 14.12. doma s Hradcem. 21.12. na Slovance. 4.1. v Trutnově. 11.1. doma se Strakonicemi. 18.1. v Brně.
15
08

Exhibice v Trutnově

Při příležitosti otevření nové haly v Trutnově bude sehráno 6. září exhibiční utkání mezi družstvem Gambrinusu Brno a výběrem ligy. V družstvu výběru ligy nastoupí i naše hráčky Mokrošová. Kreuzová. Gernsterová. Veselá a Vojtová.
01
08

FIBA Europe Cup Women rozlosován.

Los nového evropského poháru žen (dříve Pohár Ronchetti) rozhodl. že v sezóně 2002/2003 se USK K.V. Blex Praha utká s Budapeští. ruským Dynamem Kursk a s německým Riedlem. Opět tak budete moct vidět na Folimance kvalitní pohárový basketbal.
28
06

USK posílí slovenská reprezentantka

USK Blex K.V. Praha získal další významnou posilu. Smlouvu s loňským stříbrným medailistou podepsala dvacetiletá slovenská reprezentantka Simona Podešvová.
14
06

Hana Ziklová posílí USK Blex K.V. Praha

Dne 14.6.2002 podepsal klub USK BLEX KV PRAHA. stříbrný medailista letošního ročníku 1.ligy basketbalistek. smlouvu s reprezentantkou Hanou Ziklovou. 22 letá. 184 cm vysoká hráčka. která působila v loňské sezóně v Hradci Králové. se zapojí do přípravy po letní dovolené týmu. Příprava družstva začíná 12.8.2002 přátelským utkáním s TV Prima.
17
05

Oddíl basketbalu USK Praha pořádá nábor dětí

Oddíl basketbalu USK Praha pořádá nábor dětí do družstev mládeže chlapců a dívek. Nábor se týká ročníků narození 1990 - 94 a proběhne ve sportovní hale Folimanka. Na Folimance 2. Praha 2 v termínech: 28.5.2002 v 15.30 a 31.5.2002 v 16.00
Zájemci si přinesou sportovní oděv a obuv do haly.
Informace dívky: 0608 712 890 . chlapci: 0602 152 003
12
05

Naše mladší dorostenky obsadily 3. místo

Velkého úspěchu dosáhly naše mladší dorostenky. když obsadily bronzovou příčku na finálovém turnaji extraligy mladších dorostenek. Úspěchem byl již postup přes Sokol Nusle do nejlepší čtyřky. a když si naše děvčata ve finálovém turnaji poradila i s basketbalistkami Přerova. mohla slavit 3. místo. Vítězem turnaje se stal Hradec Králové.

výsledky turnaje: USK - Hradec Králové 63:83
USK - Strakonice 55:67
USK - Přerov 71:54