Musíme si z toho vzít ponaučení

29.4.2004
Poprvé po třech letech budou chybět basketbalistky USK Blex Praha v souboji titul mistra republiky. Letos totiž nevyzrály na své tradiční semifinálové soupeřky z Trutnova a po prohře 0:3 na zápasy je čeká boj o 3. místo.

„Trutnov zahrál sérii výborně. V prvním zápase nás zaskočil. Naše hráčky se pak dostaly pod tlak. zatímco výkon Trutnova gradoval.“ řekl trenér USK Ivan Beneš. Na Folimance tak zavládlo zklamání. Finálová účast se za ta léta stala jistotou. Možná i v tom byl jeden z kamenů úrazu.

„Musíme si z toho vzít ponaučení.“ přemýšlel kouč USK. „Nemyslím si. že by hráčky zápas jakkoliv podcenily. příště ale budou určitě ve všem ještě pozornější.“

Pražanky vstupovaly do této sezóny s velkými ambicemi. Na Folimance se představily i dvě zahraniční posily. jejich výkony však zůstaly za očekáváním. vždyť jugoslávská reprezentantka Matovičová vstřelila v třech zápasech proti Trutnovu jen 14 bodů.

„Nejdůležitější pro nás teď je dobře se připravit na zápasy o 3. místo a dobrými výkony si trochu napravit pošramocenou reputaci.“ dodal Beneš.