Představení nového realizačního týmu

4.6.2024
V nadcházející sezóně 2024/2025 dojde v realizačním týmu šampionek z Královky k výrazným změnám. Jak jsme již v průběhu sezóny avizovali, tak na pozici hlavního kouče zůstává i pro další sezónu Natália Hejková. V roli trenéra přichází na Královku Jan Pavlík a v roli asistenta trenéra Martin Bašta.

Poprosili jsme generálního manažera a členy realizačního týmu o vyjádření.

Marek Kučera: „Nejprve bych chtěl poděkovat Ivanu Benešovi a Martinu Pospíšilovi za práci, kterou v uplynulých letech pro USK udělali. Každopádně jsme se rozhodli po výsledcích v minulé sezóně pro změnu v realizačním týmu. Při hledání nových trenérů jsme nenašli trenéry v ženské sekci basketbalu, a tak jsme se rozhodli vybrat někoho z mužského. To by mělo týmu pomoci hrát rychlejší, agresivnější a atraktivnější basketbal. Po zvážení jsme vybrali k Natě Hejkové Jana Pavlíka a Martina Baštu. Kompetence v novém realizačním týmu budou rozděleny tak, že Nata Hejková bude i nadále hlavním koučem týmu a povede tým v zápasech. Jan Pavlík z pozice trenéra bude mít na starosti trénování družstva a zařazování prvků mužského basketbalu do hry našeho týmu. Martin Bašta bude z role asistenta trenéra oběma pomáhat.“

 

Natália Hejková: „Že sa ženský basket stále v určitých prvkoch blíží mužskému je jasné a vždy jsme to brali do úvahy, ale má aj svoje špecifiká. Myslím, že to bude dobrá spolupráca celého RT a posunieme naše hráčky zase o krok dopředu. Už sa na to teším.“

Jan Pavlík : „Možnosti připojit se jako trenér k tak úspěšnému klubu jako je ZVVZ USK Praha si velice vážím a tímto děkuji za důvěru. Udělám vše proto, abych klubu pomohl dosáhnout všech sportovních cílů v nadcházející sezóně jak výsledkově, tak i z pohledu basketbalového rozvoje hráček. Klubu chci popřát úspěšnou sezónu jak na euroligovém, tak i na domácím poli, ať se nám vyhýbají zranění a jiné problémy. Fanouškům, jejichž podpora je pro nás velice důležitá, přeji co nejvíce basketbalových zážitků spojených s vítězstvími jejich týmu.“

Martin Bašta : „Nesmírně si vážím nabídky, kterou mi tento klub dal. Být součástí tak velkého, úspěšného a ambiciózního klubu je obrovská čest, ale také velká zodpovědnost. Nemůžu se dočkat až se dáme do práce a celé se nám to rozjede.“

 

Představení nových členů RT:

Jan Pavlík - Šestačtyřicetiletý trenér a bývalý profesionální hráč, který většinu své aktivní kariéry spojil s českými týmy. Zahraniční angažmá si pak vyzkoušel v Maďarsku, kde nejdříve aktivně hrál a po ukončení kariéry začal se svou manažerskou kariérou. V maďarském týmu PAKS získával zkušenosti na více pozicích od hlavního trenéra až po manažera jednajícího s partnery.  V minulé sezóně působil jako asistent trenéra u A-týmu Basket Brno a byl hlavním trenérem B-týmu, který nastupoval v 1.lize mužů.

Martin Bašta - Na pozici asistenta trenéra přichází do týmu českých mistryň Martin Bašta, který má zkušenosti, jak s mužským, tak i ženským basketbalem. Po své aktivní hráčské kariéře působil jak v mužské složce u mládeže USK Praha, tak i jako asistent u A-týmu. V roce 2021 se stal videokoučem reprezentačního týmu juniorek, které čekalo Mistrovství světa U19 pod taktovkou Romany Ptáčkové. Následně se stal asistentem trenérky Ptáčkové i u reprezentačního A-týmu, s kterým se v roce 2023 zúčastnil EuroBasketu, kde český tým obsadil 7. místo.