Čtvrtá čtvrtina rozhodla o první výhře

4.10.2023
V 1. euroligovém kole vyhrály basketbalistky ZVVZ USK Praha nad francouzským Basket Landes 85:63. Vítězství se definitivně přelilo na stranu domácích v poslední čtvrtině a tým si tak připisuje důležitou výhru na začátku nové euroligové sezóny.

Úvodní minuty patřily spíše hostujícímu celku, který se ujal v prvních minutách vedení 4:0. Ani z jedné strany se nejednalo o žádnou ofenzivní smršť. Pražanky mírný náskok pomalu dotahovaly a až necelé 4 minuty do konce první čtvrtiny Ezi Magbegor svým košem z podkoše srovnala stav na 8:8. Skóre se následně přelévalo z jedné strany na druhou. Ve druhé čtvrtině si svěřenkyně Natálie Hejkové vytvořily osmibodový náskok po proměněné trojkové střele Maite Cazorly. Francouzky se však nevzdaly a skóre opět dorovnaly. Týmy se pak několikrát prostřídaly ve vedení. Po nájezdu Cazorly v poslední vteřině prvního poločasu odcházel domácí celek do šaten s jednobodovým náskokem.

Ve třetí čtvrtině se odehrával ten stejný scénář. Týmy se přetahovaly o každý bod a ani jeden z nich si nevytvořil vyšší náskok. Zlom však přišel ve 4. čtvrtině, když si i díky trefeným trojkovým střelám vytvořil tým z Královky desetibodový náskok, což byl v té chvíli i největší bodový polštář za celé utkání. Pražanky přidávaly na obrátkách a čtvrtou čtvrtinu vyhrály poměrem 27:9. Díky skvělé poslední části utkání si tak ZVVZ USK Praha připisuje první výhru v novém ročníku ženské Euroligy.

Z týmu ZVVZ USK Praha se podařilo čtyřem hráčkám přehoupnout přes desetibodovou hranici. Nejlepší střelkyní týmu byla Ezi Magbegor, která nastřílela 20 bodů. K tomu přidala 12 doskoků a zapsala tak svůj první double-double v našem dresu. Další hráčkou, která zaznamenala v dnešním utkání double-double byla Valériane Ayayi, která zatížila konto soupeře 17 body a zapsala k tomu 10 doskoků. Posledními dvěmi dvoucifernými střelkyněmi byla Maite Cazorla s 13 body a Veronika Voráčková s 11 body.

ZVVZ USK Praha – Basket Landes 85:53 (15:12, 16:18, 27:24, 27:9)

Magbegor 20, Ayayi 17, Cazorla 13, Voráčková 11, Conde 8, Šípová 6, Oblak 4, Andělová a Vyoralová po 3, Přibylová 0