Vítej, Gabrielo!

13.9.2023
Novou posilou ZVVZ USK Praha je pro nadcházející sezónu česká reprezentantka Gabriela Andělová. Sedmadvacetiletá rozehrávačka se tak po tříleté zkušenosti v zahraničí vrací na české palubovky, aby oblékala dres mistryň.

Basketbalově vyrostla Gabriela v Hradci Králové, kde hrála mládežnické kategorie a kde poprvé nakoukla i mezi ženy. V roce 2016 přestoupila do dnešního KP Tany Brno, kde získala ligové stříbro a poprvé si zahrála evropskou klubovou soutěž. V roce 2018 se stala se stejným týmem vítězkou českého poháru, kdy ve finále byla jednou z nejvíce vytěžovaných hráček brněnského celku. O dva roky později si zopakovala účast ve Final Four a s týmem z Králova Pole získala bronzové medaile. V roce 2021 se rozhodla pro zahraniční angažmá, kdy nejdříve zamířila do německého týmu Saarlouis a o rok později na Slovensko do Piešťanských Čajek. Na Slovensku se stala dvakrát mistryňí republiky, oslavila zisk slovenského poháru a opět sbírala zkušenosti v EuroCupu.

 

 

Reprezentační dres oblékla rodačka z Pelhřimova poprvé v roce 2012 na Mistrovství Evropy U16. Od té chvíle se stala nedílnou součástí mládežnických reprezentací. Svými výkony si v roce 2021 řekla o pozvánku do reprezentace seniorské, kdy se tentýž rok zúčastnila svého prvního EuroBasketu. Od té doby patří mezi stabilní články seniorské reprezentace, čemuž tak bylo i na Eurobasketu 2023, který se letos konal v Izraeli a ve Slovinsku.