Postupujeme na Final 8!

2.4.2023
Porážíme favorita celé soutěže!

USK Praha vs. Basket Ostrava - 58:76

Poslední dvě kola základní části odehrály kadetky U17 na domácím hřišti. V sobotu jsme přivítali tým Basket Ostrava, který měl již zajištěn přímý postup na Final 8. S favoritem zápasu jsme hráli vyrovnaně první čtvrtinu. Od druhé čtvrtiny nás zabíjely, jako již obvykle, ztráty. Soupeřkám jsme dovolili až moc jednoduchých košů právě po našich ztrátách. Poločas byl pouze o hratelných 11 bodů. Ve třetí čtvrtině jsme opět udělali několik nevynucených ztrát a tento úsek hry jsme prohráli v poměru 8:18. Do poslední desetiminutovky jsme nastoupili s odhodláním s výsledkem ještě něco udělat, stáhli jsme až na 10 bodů, ale závěr nám nevyšel.

USK Praha vs. Sokol Hradec Králové - 64:53

Zápas o všechno. Tak by se dalo nazvat nedělní utkání s favoritem na zlaté medaile z Hradce Králové. Hradecké hráčky nepředváděli tak agresivní basketbal, jako v prvním vzájemném zápase. My jsme do toho naopak dali opravdu všechno. Soupeřky v celém zápase vedly pouze necelé dvě minuty! Což značí to, že se nám dařilo na obou stranách hřiště. Skvělý týmový výkon může být povzbuzením do dalších bojů. My jsme si díky této výhře zajistili (a také díky lepšímu vzájemnému zápasu s BK Žabinama) přímou účast na Final 8 v Hradci Králové!

Závěrečný turnaj se hraje na půdě našich nedělních soupeřek v termínu 6.-8.5. My již nyní víme, že prvním soupeřem našich holek bude právě Basket Ostrava.

Holkám moc gratulujeme a těšíme se do Hradce !