Úspěšné čtvrtfinále

31.3.2023
ZVVZ USK Praha vstoupilo na domácí půdě do třetího kola čtvrtfinále Chance ženské basketbalové ligy. Zápas měl podobný průběh jako předešlé dvě utkání a tak není divu, že basketbalistky Natálie Hejkové postoupily suveréně do semifinále.

Domácí hráčky neměly tak silný vstup jako v předešlém utkání a dvouciferné vedení si vypracovaly až chvíli před koncem. Slovanku držela nad vodou Marie Žílová, která si prošla mládežnickou akademií ZVVZ USK Praha. Ze čtrnácti bodů svého týmu jich zaznamenala 11. Druhá část se domácím dařila více. Na útočné půlce daly dvaatřicet bodů, na obranné obdržely jen osm zářezů. Do šaten se šlo za stavu 56:22.

Basketbalistky ZVVZ USK Praha po poločase zamkly svůj koš. Slovanka neproměnila ani jednu ze svých střel. Jediné tři body, které hosti zaznamenali, byly z čáry trestných hodů. Nemluvě o tom, že to bylo v posledních dvou minutách. Za to hráčky Natálie Hejkové byli při chuti. 41 bodů, které během třetí části stihly, je přiblížilo na dostřel stovkové hranice. Ta se prolomila chvíli po začátku posledního dějství z ruky Simony Sklenářové. Pak už to bylo jenom o tom, aby se nikdo nezranil. Týmy se rozloučily se čtvrtfinálovou sérií stavem 114:31.

Nejlepší střelkyní zápasu byla Brionna Jones s 24 body. Další velký zářez v české lize zaznamenala Temi Fágbénlé. Ta stihla 20 bodů a 18 doskoků, z toho 11 obranných. Alyssa Thomas také zahrála nádherné utkání. K 15 bodům přidala ještě 8 doskoků a 8 asistencí. Další tři hráčky ZVVZ USK Praha nastřílely dvouciferné hodnoty. Valériane Vukosavljević 17, Tereza Vyoralová 11 a Barbora Wrzesiński 10.

ZVVVZ USK Praha – Basket Slovanka 114:31 (24:14, 32:8, 41:3, 17:6)
Jones 24 (9 d.), Fágbénlé 20 (18 d.), Vukosavljević 17 (8 d.), Thomas 15 (8 d., 8 a.), Vyoralová 11, Wrzesiński 10, Oblak 9 (8 a.), Sklenářová 8