1.liga

22.1.2023
V sobotu jsme šly do utkáním s prvním týmem tabulky 1.ligy - Sokol Nusle. V neděli nás čekal mladý, bojovný tým BA Sparta. Dva naprosto rozdílné dny v posuzování rozhodčích.

Sokol Nusle - USK Praha B 57:64

Ve vyrovnaném zápase nás v rozhodujících okamžicích podržela střelecky A.Merhautová, která zatížila konto soupeře 26 body. Povzbuzující vítězství do dalších bojů o záchranu 1.ligy. Ač se nechceme zabývat posuzováním rozhodčích, je kupodivu statistka TH. Tým Nuslí 37 vystřelených TH - oproti 14 TH USK. V nedělním zápase - tvrdém zápase, bychom s trendem sobotního pískání nedohrály ani jeden tým. V neděli extrémně tvrdý zápas, kde se prakticky nepískalo vůbec. Je spíše k zamyšlení jak máme - jako trenéři i hráčky s tímto pracovat, když je každý den v posuzování jiné.

 

BA Sparta - USK Praha B 70:42

Špatným vstup do zápasu měl náš tým. Velmi tvrdé utkání. Skóre o lepší výsledek rozhodně ovlivnilo zranění kolene A.Merhautové. S pomocí do dalších zápasů, je další hráčkou s kterou nemůžeme počítat. Moc si přejeme brzké uzdravení. 

Respekt za oba dva dny zaslouží Tea Samouk. I když by někdy zasloužila za neproměňování šancí z podkoše, odtáhla tento víkend. Mladší hráčky by si z ní měly brát příklad. Bránila, doskakoval, bodovala, rozehrávala - snažila se týmu pomoci co se dá. 

V dalším průběhu 1.ligy bude důležité každé vítězství, či porážka, která rozhodne o záchraně, nebo sestupu USK Praha B. Spodní část tabulky je velmi vyrovnaná a "černý Petr" může spadnout na kohokoliv od 7.místa.