Královopole pokořeno

10.12.2022
V jedenáctém kole Chance ženské basketbalové ligy vycestovaly basketbalistky ZVVZ USK Praha na jih Moravy. Na hřišti KP Brno otevřely sérii prosincových zápasů proti brněnským celkům v české lize.

O favoritovi nebylo pochyb před zápasem, stejně tak tomu bylo na hřišti. ZVVZ USK Praha přijelo do Brna v 10 hráčkách. I tato okleštěná sestava však odehrála skvělou první půli. Defenzíva obhájkyň titulu pracovala ve vysokých obrátkách a pro domácí byla do sedmé minuty nepřekonatelná. Na druhé straně také Pražanky kralovaly. Dvouciferné vedení z první části se ještě více rozvinulo v té druhé. To se rodilo hlavně pod košem, kde ZVVZ USK Praha doskočilo 29 míčů oproti 11 doskokům Brna. Po dvaceti odehraných minutách svítilo na tabuli skóre 23:43.

I ve druhé půli bylo ZVVZ USK Praha dominantní. Velkým tahounem byla nová opora týmu Temi Fágbénlé, která si v úvodním zápase české ligy připsala 27 bodů a 18 doskoků. Stala se tak nejlepší střelkyní zápasu a předvedla, co v ní dřímá. Domácí hráčky nepřehrály ZVVZ USK Praha ani v poslední čtvrtině, kdy na hřišti už nebyly hvězdy Pražanek. Basketbalistky Natálie Hejkové si připsaly v Brně další výhru, tentokrát 86:50.

Z deseti hráček, které se vydaly na jih Moravy a devíti, které do zápasu nastoupily, se jich hned pět prezentovalo dvouciferným bodovým nástřelem. K výše zmíněné Britce se ještě přidaly Brionna Jones s 16 body a 7 doskoky, María Conde se 14 body a 8 doskoky, Alyssa Thomas s 11 body a Veronika Voráčková s 10 body.

KP Brno – ZVVZ USK Praha 50:86 (10:22, 13:21, 14:28, 13:15)
Fágbénlé 27 (18 d.), Jones 16 (7 d.), Conde 14 (8 d.), Thomas 11, Voráčková 10, Wrzesiński 5, Halátková 2, Vyoralová 1, Váchová 0