Ujímáme se vedení 2:0

22.3.2022
Další kolo čtvrtfinálové série odehrály týmy ZVVZ USK Praha a SBŠ Ostrava v Praze na Královce. Po náročném minulém týdnu, kdy svěřenkyně paní trenérky Natálie Hejkové dvakrát během čtyř dnů změřily síly s italským Schiem, se dal očekávat klidný průběh tohoto duelu.

Nečekaně v základu nastoupila Tereza Vyoralová a Veronika Šípová. To ovšem na dynamice hry domácích pramálo změnilo. María Conde tak ve čtvrté minutě přehoupla donáškou vedení svého týmu do dvouciferného rozdílu. Chvíli se hrálo vyrovnaně a tak se skóre výrazně neměnilo. Ke konci první čtvrtiny však ZVVZ USK Praha zařadil vyšší rychlostní stupeň a celkově jí ovládl o 20 bodů. Po krátké přestávce domácí skvěle bránili. Soupeřkám dovolili jen 6 bodů. Samo ZVVZ USK Praha jich nastřílelo 29 a rozdíl v poločase atakoval padesátibodovou hranici.

Ani ve třetí čtvrtině SBŠ Ostrava nenalezla cestu k bodům. Nastříleli jich sice víc než v předešlé desetiminutovce, bohužel pro ně to bylo stále méně než deset. Takový útok nemohl výrazný náskok domácích ohrozit. Za to ZVVZ USK Praha bylo stále hladové a jejich vedení neustále narůstalo. Ve 37. minutě Veronika Šípová svým košem protla stobodovou hranici. Do konce zápasu domácí přidali ještě deset bodů. Domácí tak vyhráli druhý zápas série 110:45.

Svůj tým vedla střelecky hlavně Alyssa Thomas. Ta nastřílela do koše Ostravy 24 bodů a ještě stihla doskočit 11 míčů. Její americká spoluhráčka Brionna Jones zaznamenala 20 bodů. Veronika Voráčková, stejně jako Alyssa Thomas, zapsala double double za 18 bodů a 10 doskoků. Střelecky se dařilo i Veronice Šípové, která stihla 16 bodů a ještě bude péct dobrotu do šatny. Double double si připsala i španělská křídelnice María Conde. Zaznamenala 12 bodů a 10 asistencí.

ZVVZ USK Praha – SBŠ Ostrava 110:45 (34:14, 29:6, 23:9, 24:16)
Thomas 24 (11 d.), Jones 20 (7 d.), Voráčková 18 (10 d.), Šípová 16 (8 d.), Vyoralová 13, Conde 12 (10 as.), Oblak 7 (10 as.)