Dvě prohry, dva absolutně odlišné výkony

24.10.2021
Hradcem a Trutnovem dopadly v náš neprospěch

Sokol Hradec Králové vs. USK Praha 65:57

V sobotu jsme odjeli na zápas do Hradce Králové, který patří k favoritům soutěže. Do zápasu jsme nastoupily bez zbytečného respektu a dařilo se nám jak v útoku, tak především v obraně. Hradec je nebezpečný zejména na útočném doskoku, který jsme po 3 čtvrtiny dokázaly eliminovat. Na začátku poslední desetiminutovky jsme měli ještě slibný náskok šesti bodů. Soupeř ale poslední čtvrtinu vyhrál v poměru 21:9 a ukázal nám, jak se hraje rychlý a moderní basket. Celkově ale holky zaslouží za tento zápas pochvalu - na horké hradecké půdě jsme prohrávaly pouze 12 minut, nicméně to bylo právě v závěru utkání a to nás stálo výhru.

BK Loko Trutnov vs. USK Praha 73:70

V neděli ráno nás čekal tým Trutnova, který letos ještě nevyhrál. Náš nástup do zápasu byl skvělý, rychle jsme se ujaly vedení a všechno nasvědčovalo tomu, že si půjdeme pro jednoduché vítězství. Po první čtvrtině, kterou jsme vyhrály jednoznačně 24:10 následovalo naše uspokojení. Následující čtvrtina byla naše nejhorší vůbec. Totální výpadek na obou stranách hřiště, nekoncentrovanost a zbytečné ztráty byly nakonec to, co nás následně stálo výsledek. Za necelé 4 minuty udělal Trutnov šňůru 13:0! A celkově jsme těchto 10 minut prohráli 26:8!! V druhém poločase jsme sice dokázaly utéci na rozdíl 10ti bodů, ale domácí se nevzdali. Po sérii taktických faulů jsme dokázaly poslat soupeře na čáru trestného hodu, které naštěstí nedokázal proměnit. Ovšem když si Trutnov nedal šestku, tak si ji aspoň doskočil a nám zase nezbývalo nic jiného, než znovu faulovat. Takový scénář se v koncovce opakoval několikrát. Nicméně i tak jsme dokázaly dotáhnou zápas do prodloužení. V něm tahal za delší konec právě domácí tým a my jsme košem se sirénou poslaly zápas do dalšího prodloužení. To bylo ale bohužel z naší strany všechno a Trutnov si tak po dvou prodlouženích připisuje svoje první letošní vítězství.

Naší největší slabinou v obou víkendových zápasech byl jednoznačně doskok. Díky němu jsme prohráli poslední čtvrtinu s Hradcem a dnes jsme se s ním trápily vesměs celý zápas. Je to věc, na které budeme muset hodně zapracovat. Po včerejším bojovném výkonu dnešní prohra mrzí o to víc. Všechno začíná na tréninku a nám tedy nezbývá nic jiného, než makat, makat a makat.

Další zápasy odehrajeme 13. a 14.11. na domácí palubovce.