Porazily jsme KP Brno

13.1.2021
V dohrávce 9. kola Renomia ženské basketbalové ligy vyjely hráčky ZVVZ USK Praha do moravské metropole, kde je hostil tým KP Brno. Vyrovnaný úvod zápasu zvěstoval dramatické utkání, které se nakonec nekonalo. Obrana a rychlá hra byly ingredience, jak v klidu přehrát soupeřky.

Vstup do utkání měly lepší Pražanky, které se ujaly vedení 9:0. Královepolanky však nesložily zbraně a v 7. minutě srovnaly stav utkání na 19:19. Hráčky ZVVZ USK Praha však zabraly v obraně a nedovolily KP Brno skórovat, za to samy přidaly dalších 7 bodů. KP Brno sice v další čtvrtině nedovolilo Pražankám zaznamenat více než 18 bodů, za to sami přidaly jen 11 a to na zdramatizování utkání nestačilo. Poločasové skóre se tedy zastavilo na 30:44 z pohledu domácích. Tento rozdíl umožnil trenérce Natálii Hejkové, aby do zápasu pustila navrátivší Márii Conde, která nakonec odehrála 14 minut a zaznamenala 8 bodů.

Po poločase se projevil větší hlad po vítězství na straně ZVVZ USK Praha. Ty jednoznačně smetly KP Brno 21:9 a tím definitivně určily vítěze utkání. Celkově se rozdíl mezi týmy zastavil na 32 bodech. Brňankám nepomohla ani nová posila, Renata Březinová, která sice doskočila 7 doskoků, ale přidala jen 6 bodů s nízkou úspěšností střelby. Za USK se však našly hned 4 dvouciferné střelkyně, kde tři z nich útočily na double-double.

Další utkání čeká hráčky ZVVZ USK Praha v sobotu, kdy na domácí palubovce přivítají Slávii netradičně od 19 hodin. Pražské derby můžete sledovat živě na TVCom.cz. Toto utkání také bude poslední zkouška před euroligovou bublinou, kterou Pražanky hostí od neděle.

KP Brno – ZVVZ USK Praha 57:89 (19:26, 11:18, 9:21, 18:24)

Jones 19 (9 dosk.), Oblak 17 (7 dosk.), Voráčková 13 (7 dosk.), Elhotová 11, Conde 8, Vyoralová 7, Režan 6 (9 dosk.), Šípová 5, Dojkić 3