V 10. kole porážíme Hradec Králové

1.12.2018
Od 16 hodin dnes odstartovalo 10. kolo ŽBL, kde se Pražanky utkaly proti domácím hráčkám ze Sokola Hradce Králové. Ty Pražanky dokázaly na začátku utkání potrápit, poté se ale hráčky ZVVZ USK Praha zvedly a zvítězily 97:65.

Sokol Hradec Králové – ZVVZ USK Praha – 65:97 (25:25, 12:29, 17:22, 11:21)

Do základní sestavy nastoupila pětice Oblak, Kateřina Elhotová, Hanušová, Ayayi a Thomas. Rozskok vybojovaly Pražanky a krásnou akcí zahájila utkání dvojice Thomas – Hanušová. Domácí hráčky ale hned v úvodu trefily dvě rychlé trojky a ujaly se vedení 12:8. Pražanky sice nacházely v útoku volné pozice, ty se jim ale nedařilo proměňovat. Až v 7. minutě utkání rozběhla pražský útok Alyssa Thomas a svými 10 body vytáhla pražský celek zpět do vedení. V posledních minutách čtvrtiny se ale trefila Matušková z tříbodového oblouku a opět skóre otočila. Po ní ještě zakončila Karolína Elhotová s Ayayi a domácí Vojtíková pak srovnala trestnými hody na 25:25.

Druhá čtvrtina ale patřila jasně Pražankám, kdy už za 6 minut hry odskočily na 41:28. Na to reagovala domácí trenérka timeoutem. Domácí hráčky sice zlepšily pohyb v útoku ale na druhé straně si nechaly dát za druhou čtvrtinu 29 bodů a Pražanky tak odskočily na poločasové skóre 54:37.

Třetí čtvrtinu zahájila po faulu dvěma trestnými hody Valériane Ayayi. Pražanky hlavně díky triu Režan – Hanušová – Thomas, které měly každá ve 25. minutě utkání na kontě 15 bodů, stále navyšovaly svůj náskok. Do poslední čtvrtiny se šlo za stavu 54:76. Tu zahájiy domácí hráčky šňůrou 5:0. Pražanky ale v zápětí otočily opět ve svůj prospěch a utkání nakonec dovedly do vítězného konce 97:65. Double double zaznamenala Alyssa Thomas se 17 body a 12 doskoky.

Body ZVVZ USK Praha: Režan, Hanušová 18, Thomas 17, Ayayi 15, Březinová 12, Elhotová Kar. 7, Elhotová Kat. 4, Oblak, Vyoralová, Romero 2