Jde se znovu do práce. Čeká nás Slovanka

3.1.2006
Vánoce jsou za námi, stejně tak i silvestrovské oslavy. Je tu nový rok, v němž čeká naše hráčky spousta práce. Hned 4. ledna je na programu první letošní utkání v Ženské basketbalové lize na palubovce Slovanky Chomutov, o týden později pokračuje prestižní Evropská liga.
Slovanka Chomutov - USK Praha (středa 4. 1. v 18.20) V dohrávaném utkání 13. kola nejvyšší domácí soutěže prověří naši novoroční formu celek Slovanky. Týmu se po přesunutí z hlavního města do sto kilometrů vzdáleného Chomutova poměrně daří, v dosavadních dvanácti odehraných střetnutích nasbíral shodný počet šesti vítězství i porážek. Tato bilance mu zatím stačí na šestou příčku, o kterou se dělí z Hradcem Králové. Pokud však předpokládáme naši výhru ve středečním vzájemném střetnutí a přičteme na konto chomutovských basketbalistek jeden bod, posunou se v kompletní tabulce dokonce na páté místo! Slovanka boduje především ve své nové hale. V 7. kole dokázala na severu Čech pokořit i Trutnov (75:63), v dalším duelu si po prodloužení poradila s Karlovými Vary. V posledním loňském duelu pak zvítězila o deset bodů na hřišti poslední Olomouce. Pole nejlepších střelkyň je v chomutovském celku vzácně vyrované. Celkem pět hráček si udržuje průměr nastřílených bodů mezi devíti a jedenácti body. Jde o Staňkovou (10,6), Kubařovou (10,3), Pospíšilovou (Klečkovou (9,2) a Peterkovou (8,9). Našemu nejbližšímu soupeři se v dosavadním průběhu ŽBL nedaří střelba z dálky. Slovanka trefila pouhých pětatřicet trojek, nejméně ze všech ligových týmů, navíc s podprůměrnou úspěšností 25,9%. Na perimetru je nebezpečná snad jen zkušená Klečková, která už letos trefila patnáct trojek s velice solidní úspěšností téměř 35%, o tři zásahy méně má na kontě Pospíšilová. Z prvního vzájemného utkání na Folimance ve 4. kole stojí za zmínku především průběh první čtvrtiny. Naše hráčky ji vyhrály o třicet bodů 32:2, když jediný koš Slovanky zaznamenala až těsně před koncem této části hry Staňková. USK nakonec zvítězil naprosto přesvědčivě 108:38 (Volnaya 23, Opluštilová 19 bodů a 11 doskoků, Burse 18 bodů a 11 doskoků, Pavlíčková 15 bodů a 12 doskoků - Nečásková 12, Staňková 8, Pospíšilová 7). Připomeňme si ještě týmový rating z tohoto zápasu: USK 156, Slovanka -16!!!!! Stará pravda však říká, že každý zápas je jiný a začíná od stavu 0:0. Navíc znovu připomeňme překvapivé vítězství Slovanky nad Trutnovem. Přesto jsou naše hráčky v duelu s Chomutovem vysokými favoritkami a věřme, že vykročí do nového kalendářního roku výsledkově i herně co možná nejlépe.