Finále skončilo. máme stříbro

14.5.2003
Přestože USK prohrál 3:0 na zápasy. panuje na Folimance relativní spokojenost. Naše hráčky totiž podaly v zápasech s Brnem. třetím nejlepší celkem v Evropě. velmi slušné výkony. V zápasech v Brně jsme dokázali se soupeřkami držet krok do poločasu. ve třetím zápase v Praze. jsme se dokonce ke konci třetí čtvrtiny dostali do vedení.
„Hrát tři čtvrtiny s Brnem naprosto vyrovnanou partii je pro nás úspěch.“ řekl nám trenér USK Ivan Beneš. “A co říci k celé sérii? Brno prostě dokázalo. že mu mistrovský titul patří právem.” Pochvalu USK vysekl i kouč Brna pan Bobrovský. “ Letošní série byla mnohem vyrovnanější. jak ta loňská. USK udělal velký krok dopředu. i když ta naše převaha byla znát.”

Nejlepší střelkyně 3. zápasu Kamily Hlaváčkové nám řekla v čem byl rozdíl mezi zápasy v Brně a v Praze. „Žabiny prostě využily v prvních dvou zápasech výhody domácího prostředí. Hala Rosnička je úplně jiná než Folimanka. už třeba kvůli tomu. že tam při zápase svítilo sluníčko a my jsme se hůř orientovaly. Na slunce totiž nejsme z naší „kopky“ zvyklé.“ dodala 188 centimetrů vysoká pivotmanka. „Navíc dnes to byl poslední zápas a tak jsme se chtěli s fanoušky rozloučit dobrým výkonem. což si myslím. že se nám povedlo.

Ještě v sobotu večer se naše hráčky sešly na oslavě ligového stříbra a teď už si užívají zaslouženého 14tidenního volna.