Používáme cookies

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies. Některé z nich jsou k fungování stránky nezbytné, ale o některých můžete rozhodnout sami.

Opět na Folimance, tentokrát v derby s VŠ

13.2.2014 |
Druhý zápas během tří dnů, opět v domácím prostředí, čeká v pátek večer basketbalistky ZVVZ USK Praha. V rámci nadstavbové části Ženské basketbalové ligy se na Folimance utkají s VŠ Praha, aktuálně pátým týmem elitní skupiny A1. Úvodní rozskok je naplánován na 19. hodinu.

5. KOLO NADSTAVBY ŽBL:

ZVVZ USK Praha vs. VŠ Praha
(pátek 14. 2. v 19 hodin, SH Folimanka)

Oba týmy ve svých nedávných zápasech uspěly.

Naše družstvo jak v předchozím duelu v ŽBL - z Hradce Králové si odvezlo vítězství 91:66 -, tak i ve včerejším euroligovém utkání: polské Polkowice jsme zdolali sedmnáctibodovým rozdílem 63:46. "Rozhodující bylo, že jsme ve druhé čtvrtině skvěle zahráli v obraně. V útoku to nebylo dobré, ale rozhodlo srdíčko a dobrá obrana," hodnotila utkání trenérka Natálie Hejková.

Vedlo se i basketbalistkám VŠ, které sice prohrály úvodní tři zápasy ve skupině A1, ovšem v minulém kole přetlačily v nesmírně dramatickém souboji Slavii o jediný bod 84:83 (nejvíce bodů: Záplatová 21, Vorlová 17, Vyoralová 13, Elhotová 11, Reisingerová 10).

Top skórerky VŠ v ŽBL:
Petra Reisingerová 12 bodů (+7,1 doskoku)
Tracey Jahzinga 10,9 bodu (+7,6 doskoku)
Tereza Vorlová 10,1 bodu
Tereza Vyoralová 9 bodů
Karolína Elhotová 8,2 bodu
Renata Pudláková 8 bodů

Dvě vzájemná utkání v základní části jsme přesvědčivě vyhráli.
Na začátku sezony jsme triumfovali téměř padesátibodovým rozdílem 86:37, když již první poločas skončil 35:9. V úvodu listopadu, v roli hostujícího týmu, jsme po vyrovnanějším průběhu vyhráli 75:53.

27.6.2025 | Reprezentace

Finále eurobasketu bez francie

27.6.2025 | Reprezentace

Vítězství nad Litvou

26.6.2025 | Reprezentace

Petra Malíková na světovém šampionátu 3x3