Trutnov vyhrál 3:0 a jde do finále

17.4.2004
Historického úspěchu dosáhly dnes basketbalistky BK Loko VČE Trutnov. Ve 3. semifinálovém zápase porazily USK Blex Praha 84:59 a po vítězství v sérii 3:0 na zápasy tak postupují do finále Certina play-off 1. ligy žen.

Začátek vyšel lépe domácím. kteří brzy vedli 7:3. Za chvíli však bylo vše jinak. USK trefil dvakrát za tři a obrátil na 9:7. jenže to bylo naposled. kdy měl hostující celek v zápase bodově navrch. Trutnov se rozehrál k fantastickému výkonu. který vysokoškolačky nedokázaly zastavit. Podařený závěr první čtvrtiny znamenal vedení 32:19. Hostující hráčky znervózněly. a to byla voda na trutnovský mlýn. Od této chvíle již na hřišti dominoval domácí celek. který neustále zvyšoval svůj náskok. V půli to bylo o 21. po třech čtvrtkách o 27 a na začátku poslední části již domácí vedli 73:34. Pražanky zkorigovaly až v závěru. to už ale v hale v Komenského ulici probíhaly mohutné oslavy.

Zřejmě nejdůležitější krok k obrovskému úspěchu udělaly Východočešky již v prvním utkání série v Praze na Folimance. když dokázaly výborným výkonem zaskočit favorita a získaly důležité první vítězství. V druhém zápase byly již Pražanky pod silným tlakem. se kterým se nedokázaly vyrovnat. Trutnov podal znovu výborný výkon a druhá výhra byla na světě. Role obou celků se tak obrátily. najednou byl favoritem celek z podkrkonoší.

K rozhodujícímu vítězství hnala domácí hráčky víc než tisícovka fantastických fanoušků. kteří mají nemalý vliv na tom. jak semifinále dopadlo.