První zápas se nepovedl

10.4.2004
Basketbalistky BK Loko VČE Trutnov vyhrály v 1. zápase semifinále Certina play-off 1. ligy žen nad USK Praha dvacetibodovým rozdílem 73:53.

Favorizované Pražanky dnes nestačily na dobře hrající Trutnov. který po zásluze vyhrál. USK nevyšel už začátek zápasu. brzy prohrával a s úvodního překvapení se nedokázal vzpamatovat. Východočešky předvedly nesmírně bojovný výkon. k výborné obraně přidaly nápaditou hru v útoku a tak bylo překvapení na světe. Trutnov si vybudoval desetibodový náskok již v první čtvrtině. Stejný rozdíl byl i na začátku druhého poločasu. ten ale začaly opět lépe hostující hráčky. když hned z prvního útoku zaznamenaly trojku. Několikrát to vypadalo. že Pražanky přeci jen soupeřky dotáhnou. jenže ve chvílích kdy se zápas lámal byl Trutnov lepší. Trenér domácích Ivan Beneš zkoušel snad vše. jeho hráčky ale dnešním výkonem nemohly s chutí hrajícímu Trutnovu konkurovat. Naposledy zkusily vysokoškolačky zvrátit nepříznivý průběh na začátku poslední část. Trutnov ale zvrat nepřipustil a závěr proměnil ve svou exhibici.

USK Blex KV Praha - BK VČE Loko Trutnov SSŽ 53:73 (14:24. 26:36. 38:54)

body: Pechová Martina 14. Hlaváčková Kamila 11. Ziklová Hana 6. Gerstnerová Petra 6. Matovič Ivana 6. Voračková Ivana 5. Klečková Jana 3. Mokrošová Markéta 1. Podešvová Simona 1. Bortelová Veronika 0 - Brantlová Tereza 15. Kulichová Petra 13. Hartigová Michala 13. Dobrovičová Erika 11. Borecká Irena 9. Stejskalová Jana 7. Johnová Darina 5; střelba 3b.: 18/3:15/5; střelba 2b.: 45/18:47/22; TH: 20/8:20/14; doskoky: 37:35; chyby: 18:19; 5 chyb: 23. Voračková Ivana. 37. Klečková Jana; rozhodčí: Kurz Vlastimil a Večeřa Pavel; komisař: Kyjovský Pavel; 257 diváků; nejlepší hráčka: Brantlová Tereza

Zdeněk Sýkora (trenér hostů): V souboji druhého a třetího celku tabulky jsme dokázali vyhrát zásluhou ojovnosti a vůle a přiklonilo se k nám také štěstí.

Ivan Beneš (trenér domácích): Domácím hráčkám se první zápas play-off nepovedl. Umožnili jsme tak získat Trutnovu cenné vítězství.