USK rozdrtil Trutnov

18.3.2004
Basketbalistky USK Blex Praha sehrály proti Trutnovu výborný zápas. když Východočeškám nedaly žádnou šanci a vyhrály 99:70.
Vysokoškolačky začaly lépe a díky výborné obraně. která nenechala Trutnovským mnoho prostoru k zakončení. brzy odskočily do několika bodového vedení. Vydařený začátek domácí povzbudil. Zřejmě svůj nejlepší výkon v sezóně předvedla kapitánka domácích Veronika Bortelová. která k výborné střelbě přidala i 8 asistencí a 7 doskoků v obraně. USK vedl již po první čtvrtce o šestnáct bodů a do poločasu svůj náskok ještě zvýšil. Domácím patřila i třetí čtvrtina. hostující hráčky se chytly až v závěrečné části. to už ale nebyla na palubovce Bortelová.

body: Bortelová Veronika 24. Voračková Ivana 24. Pechová Martina 13. Ziklová Hana 10. Hlaváčková Kamila 10. Mokrošová Markéta 8. Matovič Ivana 6. Gerstnerová Petra 2. Sýkorová Anna 2 - Kuřitková Pavla 16. Borecká Irena 15. Dobrovičová Erika 10. Stejskalová Jana 9. Urbanová Iveta 6. Kulichová Petra 5. Brantlová Tereza 5. Hartigová Michala 4 střelba 3b.: 8/3:15/4; střelba 2b.: 54/34:48/20; TH: 23/22:26/18; doskoky: 40:15; chyby: 18:24; rozhodčí: Karásek Jan a Kittlerová Ilona; komisař: Buršík Petr; 125 diváků; nejlepší hráčka: Bortelová Veronika

Zdeněk Sýkora (trenér hostů): USK si vítězství zasloužil. byl ve všech činnostech lepší.

Ivan Beneš (trenér domácích): Už v první čtvrtině jsme si kvalitní obranou a úspěšným zakončováním střeleckých příležitostí vypracovali rozhodující náskok. V dalším průběhu zápasu jsme plně kontrolovali vývoj utkání. S chutí si zahrála i celá střídačka.