Brno vyhrálo i v Praze a vede 2:0

23.4.2008
Sen o vyrovnání finálové série na 1:1 se basketbalistkám ZVVZ USK Praha nepodařilo přeměnit v realitu. Brněnský Gambrinus zvítězil v hlavním městě zejména díky povedené třetí čtvrtině 80:62, zvýšil své vedení na 2:0 na zápasy a k obhajobě mistrovského titulu už mu schází udělat poslední krok.
ZVVZ USK Praha – Gambrinus Brno 62:80 (25:27, 37:36, 50:68) STAV SÉRIE: 0 - 2 Zatímco v první čtvrtině se na Folimance strhla doslova přestřelka, o čemž svědčí nečekaně vysoký součet bodů, které v této části hry padly (v té druhé už oba týmy přidaly v obraně, což se pochopitelně projevilo - druhé hrací období skončilo výhrou ZVVZ USK 12:9! Hráčky v modrožlutých dresech v prvním poločase držela zejména vynikající Lindsay Whalen, která stihla nastřílet během úvodních šestnácti minut 19 bodů! Klíčovou částí hry byla pasáž mezi 21. a 23. minutou. Brno ji vyhrálo 11:0 a od té chvíle už ani jednou neprohrávalo. Sedm minut před koncem narostlo manko našeho týmu až na propastných 20 bodů (50:70), a když nám o chvíli později dvě trojky v řadě v podání Michaely Ferančíkové a Kateřiny Elhotové vrátily alespoň malou naději, vzápětí ji na druhé straně uhasila přesnou střelou z perimetru Tamika Whitmore. "S velkým favoritem jsme drželi krok pouze v prvním poločase. Ve druhé části Brno zlepšilo obranu a ve třetí čtvrtině získalo rozhodující náskok, který ho uklidnil. Přes veškerou snahu se nám tentokrát nepodařilo zápas zdramatizovat," uvedl kouč Lubor Blažek. Brněnský trenér Jan Bobrovský byl samozřejmě mnohem spokojenější než po pondělním duelu na Moravě. "Zápas rozhodl zlepšený výkon v obraně ve třetí čtvrtině. Zároveň se nám dařilo v útoku a velmi nám pomohlo i množství získaných míčů." Střelkyně: ZVVZ USK - Whalen 24, Ferančíková 15, Elhotová 9, LeDréan 7, Burse 5, Karpova 2 Gambrinus - Whitmore 20, Žirková 15, Ivkovičné 15, Vítečková 11, Maiga-Ba 10, Veselá 4, Kulichová 4, Machová 1