Bezproblémový postup. Jsme v semifinále

8.4.2008
Basketbalistky ZVVZ USK Praha si jako první zajistily postup do semifinále play-off Trocal ŽBL. V dnešním druhém čtvrtfinálovém duelu své soupeřky z Hradce Králové od samého začátku jasně přehrávaly a nakonec zvítězily naprosto jednoznačně o 75 bodů!
ZVVZ USK Praha – Hradec Králové 128:53 (29:15, 64:24, 97:42) KONEČNÝ STAV SÉRIE: 2 – 0 Vývoj zápasu předznamenaly už úvodní dvě minuty, během nichž si naše hráčky vypracovaly devítibodový náskok. Hradec pak sice v dalším průběhu první čtvrtiny snížil na 15:21, avšak poté už rozdíl ve skóre utěšeně narůstal. Po šňůře 12:0 jsme vedli 33:15, v polovině 17. minuty to bylo po koši Michaely Hartigové 56:22 a ještě do konce 20. minuty jsme navýšili naše vedení na rovných 40 bodů. "Zahráli jsme dobré utkání. Všechny hráčky podaly velmi dobrý výkon," pochválil své svěřenkyně trenér Lubor Blažek. Jeho protějšek Miroslav Volejník byl stručný: "Gratuluji domácím k postupu do semifinále." Nejlepší střelkyní vítězek byla s 20 body Kateřina Elhotová (střelba z pole 8/11). Elena Karpova zaznamenala 18 bodů (Janell Burse přidala k 16 bodům (z pole 7/11) i 12 doskočených míčů. Do dvouciferných čísel se dostaly ještě Lindsay Whalen, která nastřílela 13 bodů (z pole 3/3, trestné hody 7/9) a doskočila 8 míčů, dále Sandra LeDréan (11 bodů, 5/7), Markéta Mokrošová (10 bodů, 4/7) a Elodie Godin (10 bodů, 5/7). Velice dobrý zápas odehrála i Michaela Hartigová, která nastřílela 9 bodů, doskočila 8 míčů a rozdala 6 finálních přihrávek (koeficient užitečnosti 23). V týmu Hradce nenastřílela ani jedna hráčka více než 9 bodů - tolik jich měla na kontě Kateřina Nováková. Soupeřkám citelně chyběly největší opory Milena Steffanová s Kateřinou Křížovou. Střelkyně: ZVVZ USK - Elhotová 20, Karpova 18, Burse 16, Whalen 13, LeDréan 11, Mokrošová 10, Godin 10, Hartigová 9, Ferančíková 8, Pecková 6, Kotlanová 5, Štěpánová 2 Hradec Králové - Nováková 9, Mlejnková 7, Komžíková 7, Březinová 6, Bartoňová 6, Věchtová 5, Růžičková 5, Šípová 2, Zavázalová 2, Ovsíková 2, Půlpánová 2