Na Gambrinus jsme nevyzráli ani v poháru

16.3.2008
Ani ve finálovém utkání Trocal Českého poháru se nám nepodařilo brněnský Gambrinus porazit. Obhájkyně trofeje si v domácím prostředí vypracovaly již v první čtvrtině dvouciferný náskok, který si pak v dalším průběhu zápasu bezpečně hlídaly.
FINÁLE TROCAL ČESKÉHO POHÁRU Gambrinus Brno - ZVVZ USK Praha 93:74 (23:12, 43:32, 72:53) Ráz celému střetnutí jako by daly už úvodní minuty. Brno totiž velmi rychle vedlo 7:0 a v polovině 6. minuty po dvou úspěšných trestných hodech Petry Kulichové dokonce 15:4. Přelom prvních dvou čtvrtin jsme sice vyhráli 14:5 a rozdíl ve skóre se rázem smrskl na pouhých pět bodů (28:23), avšak domácí tým si ještě do přestávky stihl znovu vytvořit dvouciferné vedení, které se pak v průběhu druhého poločasu vyšplhalo téměř až k hranici třiceti bodů (36. minuta, 89:63). "Finále Českého poháru přineslo kvalitní zápas, ve kterém jsme byli lepším družstvem," uvedl trenér vítězek Jan Bobrovský. Hlavní kouč ZVVZ USK Lubor Blažek litoval zejména nepovedeného začátku. "Do zápasu jsme vstoupili vlažně a dovolili jsme získat soupeři jedenáctibodový náskok. Ve druhé čtvrtině jsme se zlepšili, ale nástup do třetí čtvrtiny opět patřil Brnu, které získalo rozhodující vedení." Naší obraně dělalo velké potíže zejména produktivní duo Žirková-Maig-Ba. Zuzana Žirková proměnila 8 ze 17 střeleckých pokusů z pole a 9 z 10 trestných hodů a nastřílela 26 bodů, Hamchetou Maiga-Ba o jediný méně (z pole 9/12, trestné hody 7/7, navíc doskočila 10 míčů). Družstvo ZVVZ USK mělo hned pětici dvouciferných střelkyň. Kateřina Elhotová zaznamenala hlavně díky 4 trojkám z 5 pokusů 14 bodů, po 12 bodech nastřílely Lindsay Whalen, Markéta Mokrošová (trojky 3/3) a Sandra LeDréan a Janell Burse přidala 11 bodů. Střelkyně: Gambrinus - Žirková 26, Maiga-Ba 25, Ivkovicné 12, Vítečková 9, Kulichová 7, Whitmore 6, Veselá 4, Večeřová 4 ZVVZ USK - Elhotová 14, Mokrošová 12, Le Dréan 12, Whalen 12, Burse 11, Ferančíková 4, Hartigová 3, Štěpánová 2, Godin 2, Karpova 2 Utkání o 3. místo Sparta Praha - Valosun Brno 69:116 (15:17, 41:47, 56:73)