Rozhodl přelom třetí a čtvrté čtvrtiny

11.3.2008
Patnáctibodová šňůra, po které naše hráčky zvýraznily své vedení až k hranici třiceti bodů, definitivně rozhodla o vítězství ZVVZ USK Praha nad Karlovými Vary v 23. kole Trocal ŽBL. Nejlepší střelkyní vítězek byla stejně jako minule v Brně s 15 body Kateřina Elhotová.
23. KOLO TROCAL ŽBL: ZVVZ USK Praha – Karlovy Vary 91:56 (23:14, 42:30, 63:41) Zatímco v našem týmu se první čtvrtina povedla zejména Kateřině Elhotové, která během ní posbírala 9 bodů, v karlovarském družstvu nám dělala v úvodu zápasu největší problémy slovenská křídelnice Katarina Hricková. Ta nastřílela za dvanáct minut 8 bodů a měla velkou zásluhu na tom, že Karlovy Vary byly v té době pozadu "jen" o jedenáct bodů (průběžný stav 27:16). Tříbodové akce Markéty Mokrošové a Evy Kotlanové sice následně pomohly zvýraznit vedení ZVVZ USK na slibných 35:18, jenže závěr prvního poločasu nám příliš nevyšel. Poslední dvouminutovku druhého hracího období vyhrály hostující basketbalistky 6:0 a do druhého poločasu díky tomu vstupovaly s přijatelnou dvanáctibodovou ztrátou. Hráčky v modrožlutých dresech měly v prvních dvaceti minutách horší úspěšnost střelby z pole než jejich soupeřky (37,2% - 16/43, Karlovy Vary 40% - 12/30), ale naštěstí se dokázaly prosadit na útočném doskoku (poměr útočných doskoků byl 9 – 1, když sama Elodie Godin získala pod košem hostujícího týmu 4 míče). Po přestávce se jako první trefila Tereza Pecková, která poté přidala v rychlém sledu další čtyři body (48:32) a donutila karlovarského trenéra Bártu k time-outu. Ani v této fázi zápasu se nám však, bohužel, nepodařilo houževnatým soupeřkám výrazněji bodově odskočit, vždyť ještě v polovině 28. minuty byl po koši Magerčiakové stav 54:41. Odpor Karlových Varů se nám povedlo definitivně zlomit až na přelomu třetí a čtvrté čtvrtiny. Úsek hry mezi 29. a 32. minutou jsme vyhráli naprosto jednoznačně 15:0 (!) a o tom, že si posedmnácté v probíhající sezoně připíšeme do tabulky Trocal ŽBL dva body, nebylo žádných pochyb. Střelkyně: ZVVZ USK - Elhotová 15, Godin 14, Mokrošová 12, Karpova 10, Hartigová 9, Kotlanová 8, Pecková 8, Štěpánová 6, Burse 5, Ferančíková 4 Karlovy Vary - Hricková 12, Zmeková 11, Větrovcová 9, Magerčiaková 9, Šandorčínová 6, Sedláčková 3, Bártová 2, Kučerová 2, Vodrážková 2