V Brně jsme tentokrát propadli

8.3.2008
Přání sehrát s Brnem vyrovnanou partii, podobně jako v polovině února, se našemu trenérovi Luborovi Blažkovi nesplnilo. ZVVZ USK Praha první zápas v nadstavbové části nevyšel a s čerstvým účastníkem euroligového Final four prohrál po jednoznačném průběhu o 35 bodů.
22. KOLO TROCAL ŽBL (SKUPINA A1): Gambrinus Brno - ZVVZ USK Praha 86:51 (21:13, 43:23, 70:38) Nejen zraněná francouzská křídelnice Sandra LeDréan, ale i základní pivotka, Američanka Janell Burse chyběly našemu týmu ve šlágru 22. kola. Vstup do zápasu přesto našim hráčkám vyšel - v úvodu 5. minuty vyrovnávala Michaela Ferančíková na 6:6. Pak ale Brno nastřílelo devět bodů v řadě, a jakmile se ZVVZ USK podařilo dvěma koši snížit (15:11), znovu nám rychle odskočilo. Přelom první a druhé čtvrtiny vyhrály domácí basketbalistky 12:2 a od té chvíle už měly utkání jasně pod kontrolou. Do konce prvního poločasu zvýraznily své vedení na rovných dvacet bodů a ani po přestávce k žádné výraznější změně v poměru sil nedošlo. Hráčky v modro-žlutých dresech se neuvěřitelně trápily při střelbě z dálky: proměnily pouze jediný z jednadvaceti tříbodových pokusů (Kateřina Elhotová 1/7, Lindsay Whalen a Markéta Mokrošová shodně 0/5)! Navíc jsme stříleli jen 6 trestných hodů (Brno 24!) a také jsme ztratili o šest míčů více (9 - 15). Nejlepší střelkyní vítězek byla s 18 body Hamchetou Maiga-Ba, která si navíc díky 10 doskočeným míčům připsala double-double. V našem týmu se na útočné polovině hřiště nejvíce prosazovala Kateřina Elhotová (15 bodů, střelba z pole 7/14), do dvouciferných čísel se dostaly ještě Lindsay Whalen (12 bodů, ale z pole jen 5/21!) s Michaelou Ferančíkovou (11 bodů a 10 doskoků). "Dnešní zápas byl jednoznačnou záležitostí našeho týmu," konstatoval spokojený brněnský kouč Jan Bobrovský. Jeho protějšek Lubor Blažek byl pochopitelně velmi zklamaný. "Domácí získali výbornou hrou v první a druhé čtvrtině uklidňující náskok a utkání dovedli do vítězného konce." Střelkyně: Brno - Maiga-Ba 18, Vítečková 12, Ivkovičné 10, Žirková 10, Machová 9, Večeřová 8, Whitmore 6, Kulichová 6, Stehlíková 4, Veselá 3 ZVVZ USK - Elhotová 15, Whalen 12, Ferančíková 11, Mokrošová 6, Godin 4, Hartigová 2, Karpova 1