V Trocal ŽBL byly rozlosovány skupiny A1 a A2

26.2.2008
Základní část nejvyšší domácí soutěže už je od minulého víkendu minulostí. Basketbalistky ZVVZ USK Praha v ní posbíraly 16 výher oproti 2 porážkám - oběma s brněnským Gambrinusem - a do další fáze Trocal ŽBL vstoupí z druhého místa.
Ve skupině A1 doplní oba tuzemské suverény ještě posílený Valosun Brno a také Karlovy Vary, které se díky vydařenému finiši (v závěrečných šesti kolech dokázaly pokaždé bodovat naplno) protlačily ze spodních pater tabulky až na čtvrtou příčku. Obě družstva mají momentálně shodnou bilanci 11-7. Prvním soupeřem našeho týmu bude... ano, Gambrinus Brno. A hrát se bude opět na palubovce obhájkyň titulu, stejně jako v polovině února, kdy ZVVZ USK odehrál "na Žabinách" fantastickou první čtvrtinu (vyhráli jsme ji 32:14!!!), ještě po třech čtvrtinách držel nerozhodný stav a nakonec prohrál o patnáct bodů. Poslední utkání v nadstavbové části odehrajeme na konci března v Karlových Varech. Program ZVVZ USK ve skupině A1: Gambrinus Brno - ZVVZ USK Praha (8. 3.) ZVVZ USK Praha - Karlovy Vary (12. 3. v 18.30) ZVVZ USK Praha - Valosun Brno (19. 3. v 18.30) Valosun Brno - ZVVZ USK Praha (22. 3.) ZVVZ USK Praha - Gambrinus Brno (26. 3. v 18.30) Karlovy Vary - ZVVZ USK Praha (29. 3.)